ربات کانال تلگرام

معرفی 7 ربات کانال تلگرامی

مقدمه

کانال‌های تلگرامی ابزاری برای ارسال پیام‌های شما برای تعداد زیادی از مخاطبان است. کانال‌های تلگرامی مانند یک گروه معمولی هستند با این تفاوت که فقط تعداد افراد خاصی می توانند در آن پیام ارسال کنند. عملکرد کانال‌های بسیار محدود است، شما نمی توانید در مورد هر پستی نظر بدهید یا درصورتی که پستی را دوست  داشتید نمی توانید آن را لایک کنید. البته برخی از ربات‌های تلگرامی وجود دارند که می توانند امکانات کانال‌های تلگرامی شما را افزایش دهند و کانال شما را جذاب‌تر کنند. ما در این مطلب 7 ربات کانال تلگرام را به شما معرفی می کنیم.

با کمک ربات‌های شرح داده شده در این مطلب قادر خواهید بود:

 • پست‌های قالب‌بندی شده HTML/ Markdownرا با دکمه‌های واکنش بخش نظرات را در پیام‌های خود پیوست کنید.
 • ارسال پست‌ها و افزودن تایمرهای خود تخریب
 • بررسی آمار کانال
 • یک ربات بازخورد برای کانال خود بسازید
 • نظر سنجی ایجاد کنید
 • جستجوی گیف و ارسال آن
 • مقالات متن‌دار خود را در telegra.ph مدیریت کنید
 • کانال خصوصی بزنید و برای عضویت در آن از کاربران هزینه عضویت دریافت کنید.

1. BotFather

BotFather ربات رسمی تلگرام است که برای ایجاد ربات‌ها و تغییر تنظیمات ربات‌های موجود می توان از آن استفاده کرد. شما به یک BotFather نیاز دارید حتی اگر نخواهید ربات‌های جدید برای خود بسازید. چون برخی از ربات‌ها از صاحبان کانال‌های تلگرام می خواهند برای تولید توکن‌های API تلگرام از BotFather استفاده کنند. بنابراین بهتر است قبل از اینکه سایر ربات‌های کانال تلگرام را به شما معرفی کنیم و نحوه کار با این ربات را آموزش دهیم.

ایجاد ربات جدید تلگرام  در ربات BotFather  کاملا ساده است. فقط این ربات باز کنید و دستور newbot را ارسال نمائید و یک نام و نام کاربری انتخاب نمائید. با انجام این کار ربات شما ایجاد می شود.

BotFather ربات
نحوه استفاده از ربات BotFather

شما یک ربات تلگرام به نام (SupportBot) ایجاد کردید که لینک عمومی آن https://t.me/SuchSupportBot است و قسمت قرمز که در تصویر بالا پوشانده شده است توکن ربات شما می باشد. شما برای برنامه نویسی یک ربات جدید به این  کد نیاز دارید. توجه نمائید شاید لازم باشد برای ساخت ربات‌های مختلف تلگرام چندین بار این روند را طی نمائید.

2. ControllerBot

ControllerBot یک ربات عالی با ویژگی‌های متعدد برای صاحبان کانال‌های تلگرام است. این ربات به شما اجازه می دهد:

 • متن‌های با فرمت Markdown/HTML ارسال کنید
 • دکمه‌های واکنش که می تواند شامل ایموجی، متن یا هر دو است را به کانال تلگرام خود اضافه کنید
 • ایجاد دکمه‌ای برای بازکردن نظرات در مورد هر پست
 • تایمر خود تخریب  برای پست‌های موقت کانال خود ایجاد کنید
 • آمار کانال را مشاهده نمائید

در تصویر زیر نحوه ایجاد یک پرسشنامه برای سوالات مختلف در ControllerBot نشان داده شده است:

ControllerBot
ایجاد نظر سنجی با ربات ControllerBot

3.  SuchChatBot

SuchChatBot ربات سازنده ربات بازخورد است. با چنین رباتی می توانید یک ربات پشتیبان ساده مانند ربات پایین بسازید:

کاربران کانال تلگرام شما با می توانند با ربات پشتیبان شما چت کنند، شما می توانید با استفاده از این ربات چت‌های خود را مدیریت کنید. پیام‌های که باید بعدا پاسخ دهید را با استفاده از گزینه Snoozed chats تعیین کنید. این پیام‌ها پنهان می شوند و زمانی که تعیین کردید نمایش داده می شوند. با انتخاب گزینه Closed chats پیام‌های که مهم نیستند و لازم نیست شما در مقابل آنها واکنشی انجام دهید حذف می شوند. و پیام‌های مهم را نیز با استفاده از گزینه Open chats مشخص نمائید.

ربات SuchChatBot
انجام چت با استفاده از ربات SuchChatBot

شما از این ربات برای کانال‌ها، گروه‌ها، ربات‌ها و حتی وب سایت‌های می توانید استقاده کنید.

4.  VoteBot

VoteBot ربات ایجاد نظرسنجی در کانال‌های تلگرام است. شما از این نظرسنجی‌ها می توانید در گروه‌ها و حتی بین دوستان خود استفاده کنید. استفاده از این ربات بسیار ساده است. وارد ربات VoteBot شوید و بر رروی گزینه start کلیک کنید و سپس سوال مورد نظر خورد را بنویسید. و در مرحله آخر گزینه‌های نظر سنجی خود را قرار دهید و آن را برای کانال خود ارسال کنید.

5.  Giphy GIF Search

Giphy GIF Search یک ربات برای جستجو و ارسال فایل‌های گیف است. شما از این ربات در کانال نیز می توانید استفاده کنید. برای جستجوی یک گیف کافی است @gif را همراه با موضوع جستجوی خود تایپ کنید تا گیف‌های مربوطه به آن به شما نمایش داده شود.

Giphy GIF Search
سرچ گیف گربه

6. Telegraph

Telegraph ابزاری است که این امکان را می دهد پست‌هایی با قالب تصاویر، ویدیو و سایر موارد ایجاد کنید و آن را بهینه سازی نمائید و در کانال خود ارسال کنید. تلگرام از نمایش فوری برای پست‎های منتشر شده با Telegraph پشتیبانی می کند. و این امکان را به شما می دهد تا بدون مراجعه به سایت‌های که پیام از آن ارسال شده است، پیام را در خود برنامه تلگرام بخوانید.

7. InviteMember

InviteMember یک ربات برای دریافت هزینه اشتراک و عضویت در کانال است. شما با استفاده از این ربات می توانید برای دسترسی کاربران به کانال تلگرام خصوصی خود هزینه اشتراک دریافت کنید. حتی پرداخت‌های دوره‌ای را نیز این ربات پشتیبانی می کند. ربات اشتراک که با InviteMember ساخته‌اید می تواند مانند تصویر زیر باشد:

InviteMember
پرداخت حق عضویت با استفاده از ربات InviteMember

پس از اینکه کاربر وجه را واریز نمود، ربات لینک دعوت را برای او ارسال می کند. این روند کاملا خودکار است و هیچ نیازی به دخالت شما ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.