حفظ رابطه با دوست دختر

چگونه دوست دخترم را متقاعد کنم ترکم نکند؟

آیا در یک رابطه عاشقانه هستید که گویا به پایان رسیده‌است و به دنبال حفظ رابطه با دوست دختر خود هستید؟ آیا دوست دخترتان بر خلاف میل شما می‌خواهد این رابطه را به هم بزند؟ دوست دارید هر طور شده او را متقاعد کنید که از شما جدا نشود ولی در عین حال عزت نفس خودتان را نیز حفظ کنید؟

توجه کنید ما به عبارت عزت نفس اشاره کردیم. به این دلیل این موضوع را پیش کشیدیم که به شما بگوییم شاید گاهی اوقات شما فکر کنید با اصرار، خواهش، تمنا، قسم و…، بتوان دوست دخترتان را نگه دارید اما این کار کاملاً اشتباه است. شما باید در هر حالتی عزت نفس خود را حفظ کنید. بنابراین در این مطلب به دنبال چنین راه‌حل‌هایی نباشید. ما در اینجا می‌خواهیم به شما بگوییم که چگونه با برخی از تکنیک‌ها رابطه‌تان را حفظ کنید؛ در عین حال عزت نفس خود را زیر سوال نبرید.

بیشتر بخوانید: ۱۵ نشانه که نشان می‌دهد دوست دختر خوبی دارید!

فهرست عناوین پنهان

نکته‌ی اول: برای حفظ رابطه با دوست دختر کارهایی کنید که به روش‌های جدیدی به سمت شما جذب شود!

اولین کاری که می‌خواهیم به شما پیشنهاد دهیم که انجام دهید این است که کارهای جدیدی انجام دهید که جذابیت‌های جدیدی در شما به وجود آورد. سپس او را به روش‌های جدیدی به سمت خود جذب کنید.

آنچه که تاکنون بوده‌اید و ویژگی‌هایی که تاکنون داشته‌اید یا برای او به اندازه‌ی کافی جذاب نبوده است و یا شاید در برابر مشکلاتی که با هم داشته‌اید از اهمیت کمتری برخوردار بوده است و دیگر نمی‌تواند او را به سمت شما جذب کند. اکنون شرایط با این اوصاف به حدی رسیده‌است که می‌خواهد این رابطه را تمام کند.

بنابراین اگر شما همانطور که تا امروز بوده‌اید ادامه دهید، احتمالاً برای اینکه با شما بماند انگیزه نخواهد داشت. مشکلاتی که در رابطه دارید بر احساس او غلبه می‌کند و رابطه را تمام می‌کند.

از همین رو ما پیشنهاد می‌کنیم به جای اینکه به آنچه که تاکنون بوده‌اید پایبند بمانید، بر این تمرکز کنید که با روش‌های جدیدی او را به سمت خودتان جذب کنید.

چند نمونه برای جذب دوست دختر با روش‌های جدید

برای مثال اگر تاکنون یک فرد بی‌احساس و سرد بوده‌اید، سعی کنید کمی محبت به حرف‌هایتان و کارهایتان اضافه کنید. یا اگر تاکنون فردی بیش از حد احساسی و سمج بوده‌اید کمی از این ابراز احساسات‌تان را کم کنید و متعادلانه‌تر رفتار کنید.

همچنین ممکن است دوست‌دخترِ شما به دلیل مشکلاتی که با هم داشتید تصمیم بگیرد که شما را ترک کند. حالا شاید شما به خودتان حالتی غمگین گیج و طرد شده بگیرید. در حالی که شما باید در هر حالتی عزت نفس و ارزش خود را حفظ کنید و محکم بایستید.

همچنین اگر اخیراً دعواهایتان افزایش پیدا کرده است، به جای اینکه وقتی بحث را شروع می‌کند شما عصبانی شوید و حالت تدافعی بگیرید، سعی کنید کمی حرف‌های او را درک کنید و با منطق بحث را پیش ببرید.

همچنین برای مثال سعی کنید که شوخ طبعی به رابطه‌تان اضافه کنید تا استرس و خستگی از رابطه‌تان دور شود.

بیشتر بخوانید: 15 نشانه حسادت دختران

نه گفتن را بیاموزید!

ممکن است شما در این رابطه همیشه به هر خواسته‌ای بله گفته‌باشید. اگر اینطور است از این به بعد سعی کنید نه گفتن را یاد بگیرید. از واکنش او نترسید. شما سعی کنید دقیقا همان کاری را که دوست دارید انجام دهید را انجام بدهید.

بجای نقد کردن، مکمل او باشید!

 یک مثال دیگر می تواند برای مواقعی باشد که ممکن است شما خیلی انتقادی باشید و خیلی او را نقد کرده باشید. از این به بعد سعی کنید بیشتر مکمل باشید. ویژگی های خوبی که دارد را تحسین کنید. صادقانه ویژگی‌های خوب و دوست داشتنی او را به او یادآوری کنید.

خودتان باشید!

 نمونه دیگر از کارهایی که میتوانید انجام دهید این است که اگر همیشه سعی کرده به جوانب مختلف فکر کنید و آنگونه رفتار کنید از این به بعد اینگونه نباشید. سعی کنید خودتان باشید.

احساساتتان را کنترل کنید!

 از نظر احساسی هر شخصی باید مستقل باشد. به هیچ عنوان وابسته بودن خوب نیست. وابسته بودن باعث ایجاد حس کنه بودن حسادت کردن و نیازمند بودنِ شما در ذهن فرد مقابل می شود. در صورتی که اگر ویژگی‌های منفی که تاکنون داشته‌اید را حذف کنید یا ویژگی های خوب جدیدی به خودتان اضافه کنید، او به روش‌های جدیدی به شما جذب می‌شود. همچنین متوجه می‌شود که در کنار شما بودن می‌تواند لذت بخش‌تر از گذشته باشد و تجربه جدید را با شما کسب کند. بنابراین او به طور طبیعی شروع به تغییر نظر خود در مورد جدایی می کند. بدون اینکه لازم باشد شما خودتان را کوچک کنید یا عزت نفس‌تان را خدشه‌دار کنید.

نکته دوم: با عملتان، او را متوجه تغییراتتان کنید!

در صورتی که ویژگی‌های منفی داشتید، و این ویژگی‌های منفی باعث احتمال جدایی‌تان شد، در نکته قبل گفتیم که حفظ رابطه با دوست دختر ، باید آن‌ها را تغییر دهید.

اما قرار نیست این تغییرات را لفظی به او بگویید. زیرا او باور نخواهد کرد. یک ضرب المثل انگلیسی وجود دارد که می‌گوید: “صدای عمل از کلمات بیشتر است.”

یک نکته مهم در مورد زنان بدانید و آن هم اینکه اکثر زنان آنچه که واقعا در نظرشان وجود دارد را به زبان نمی آورند. بنابراین ممکن است یکی از کارهای شما باعث سرد شدن او نسبت به شما شده باشد اما او به زبان نیاورد. درست است که این کار او اصلا درست نیست و باید مشکل را بگوید، اما ما در اینجا به دنبال راه حل دادن به شما هستیم.

شما باید ویژگی‌های منفی خودتان را حل کنید و در عمل به او نشان دهید. برای مثال او ممکن است آن چیزی که واقعا منظورش است را به زبان نیاورد. دائم در جنگ با او نباشید که این ویژگی‌اش را تغییر دهد. برای مثال ممکن است وقتی از یک کار شما ناراحت است، به جای اینکه بگوید “فلان کارت من را ناراحت کرد”، زودتر از همیشه خیلی خشک و خالی بگوید “شب بخیر”. با این حال شما حواستان به این تغییر رفتارهای کوچکش باشد و سعی کنید دلیل ناراحتی‌اش را متوجه شوید و موضوع را حل کنید.

اگر شما این تغییر رفتارهایتان را نشان دهید، او کم کم می بیند که دلایلش برای جدایی در حال نابودی هستند.

نکته سوم: از یک رویکرد مؤثرتر و بالغ‌تر برای گفتگو با او استفاده کنید!

اگر حس می‌کنید از نظر طرف مقابل رابطه‌تان به انتها رسیده‌است، بهتر است از یک رویکرد موثر و بالغ‌تر برای گفت و گو استفاده کنید. گفتگو می‌تواند خیلی از مشکلات را حل کند. اما شما باید چطور گفت و گو کردن را یاد بگیرید و آن را در رابطه‌تان به کار ببرید. سعی کنید از او سوال زیاد بپرسید تا دیدگاه او را بفهمید. بفهمید در ذهن او چه می‌گذرد.

همانطور که گفتیم زنان خیلی آنچه که در ذهن‌شان می گذرد را بروز نمی دهند. بنابراین تنها راه باقی مانده این است که شما سعی کنید آنچه که در ذهنش می گذرد را از زیر زبانش بیرون بکشید. همچنین اگر از آن دسته از مردانی هستید که دائم سعی می‌کنید او را وادار کنید که آنچه شما هستید را درک کند و یا اینکه فقط به دنبال این هستید که حرف های شما را بشنود سعی کنید این ویژگی را کنار بگذارید. و به دنبال شنیدن باشید.

چگونه بالغانه‌تر گفتگو کنیم؟

بهتر است زمانی که حرف‌هایی می‌زند که مخالف با عقیده شماست به جای اینکه حالت تدافعی بگیرید سعی کنید کمی بیشتر زمان بگذارید و او را گوش کنید. از این طریق بفهمید از چه منظری به مسائل نگاه می کند. سعی کنید کمی به حس شوخ طبعی خودتان اضافه کنید. در زمانی که بحث به عصبانیت و دعوا کشیده می شود، با شوخ طبعی التهاب را بخوابانید.

از سوی دیگر اگر شما به خوبی به حرف‌های او گوش بدهید، می‌توانید دلایل ناراحتی او را بیابید. برای مثال ممکن است بین حرف‌هایش متوجه شوید از اینکه شما دائم از او بپرسید با چه کسی تلفنی حرف می‌زند یا با چه کسی بیرون رفت کلافه شده است. از اینجا شما می توانید بفهمید که گویا بسیار حسود و کنترل کننده رفتار می کنید. اگر چنین چیزی را متوجه شدید سعی کنید که به او اعتماد کنید و بدانید که به شما خیانت نمی کند.

اگر شما با در نظر گرفتن این نکات با او گفتگو کنید می دانید که او را از نظر عاطفی از خودتان دور‌تر از آنچه که الان هست نخواهید کرد. وقتی مکالمه شما دو نفر بدین ترتیب پیش برود، او متوجه می شود که شما برای گوش دادن، یادگیری و تغییر تلاش می کنید. در نتیجه، تمایل او به جدایی شروع به محو شدن می کند.

بیشتر بخوانید: نشانه خیانت دوست دخترتان

نکته چهارم: کاری کنید که او نسبت به شما بیشتر احساس عشق کند!

یکی دیگر از کارهایی که برای حفظ رابطه با دوست دختر می‌توانید انجام دهید و او را از جدا شدن از خودتان منصرف کنید این است که کاری کنید بیشتر احساس عشق کند. طبیعتاً زمانی که دعوا و ناراحتی در یک رابطه شکل می‌گیرد، دیگر زمان برای رمانتیک بودن باقی نمی‌ماند. یعنی دو نفر بیشتر از اینکه بخواهند به کارهای عاشقی و حرف‌ها عاشقانه بپردازند، به دعوا و تنش مشغولند. یکدیگر را در آغوش نمی‌گیرند. از بوسیدن هم خودداری می‌کنند و معمولاً رابطه جنسی هم خیلی کم با هم برقرار می‌کنند یا برقرار نمی‌کنند.

از سوی دیگر آن‌ها از آنجایی که می‌خواهند از این جو منفی دور شوند، سعی می‌کنند که از یکدیگر دوری ‌کنند. مثلا زمان بیشتری را در محل کار می‌گذرانند، بیشتر در تلفن خود مشغول گشت و گذار در شبکه‌های اجتماعی می‌شوند و … . به هر طریقی که شده حواس خود را پرت می‌کنند.

وقتی چنین اتفاقی می‌افتد این جدایی بین آن‌ها به صورت آهسته شکل می‌گیرد و در نهایت از هم جدا می‌شوند. یک روز می رسد که این 2 نفر می‌بینند که تبدیل به دو نفر شدند که از هم متنفرند یا در بهترین حالت با هم غریبه‌اند.

پس شما باید روی این موضوع هم تلاش کنید که احساس عشق را در رابطه‌تان بیشتر کنید.

راه‌های زیادی وجود دارد که شما بتوانید این عشق را در رابطه دوباره شکل بدهید.

اما یکی از این راه‌ها این است که به دوست دخترتان احساس امنیت و آرامش بدهید.

بیشتر بخوانید: چگونه رابطه‌ی خود را با دوست دخترمان پرهیجان‌تر کنیم؟

نکته پنجم: به او نشان دهید که شما بدون او می‌توانید زندگی‌تان را ادامه دهید!

متاسفانه گاهی اوقات می‌بینیم که وقتی یک دختر می‌خواهد با دوست پسرش کات کند، دوست پسرش دائم به او می‌گوید که بدون او نمی‌تواند زندگی کندف اگر او نباشد نمی‌شود، اگر او نباشد نمی‌تواند کار کند و گوبب زندگیش مختل می‌شود. در حالی که گفتن این حرف‌ها اتفاقاً او را از شما دور‌تر می‌کند. زیرا شخصیت شما را ضعیف، وابسته و نیازمند نشان می‌دهد.

بنابراین هیچ وقت این کار را انجام ندهید، پیشنهاد ما به شما این است که دقیقاً برعکس این را نشان دهید. یعنی با کارها و رفتارهای‌تان به او نشان دهید که گرچه دوست دارید او در این رابطه بماند و رابطه‌تان ادامه داشته باشد، اما شما برای ادامه زندگی به او نیاز ندارید. حواستان باشد که لازم نیست این حرف را به زبان بیاورید بلکه شما این حس را باید به او انتقال دهید.

چگونه می‌شود این کار را انجام داد؟

 به شما می‌گویم.

شما اکنون که در یک برهه حساس از رابطه‌تان هستید، بنابراین احتمالاً تمام تمرکز خود را بر روی این موضوع گذاشته‌اید که چگونه این رابطه را حفظ کنید؟ چگونه به او بگویید دوستش دارید؟ و غیره.

در حالی که یکی از مهم‌ترین کارها در این برهه این است که شما به او نشان دهید که چگونه به خودتان، اهداف‌تان و زندگی‌تان در کنار او متعهد هستید. یعنی تعهد به او و علاقه شما به او باعث نمی‌شود علاقه‌تان به زندگی یا علاقه‌تان به رسیدن به اهدافتان کمرنگ دیده شود. بلکه این‌ها از یکدیگر مستقل هستند.

بنابراین برای تحت تاثیر قرار دادن او، مدت زمانی را برای پیشرفت در اهداف خود صرف کنید. با دوستانتان به خوشگذرانی و بیرون رفتن بپردازید. و از زندگی مستقل بدون حضور او لذت ببرید.

این کار اولین خوبی که دارد این است که شما را مقداری از این احساس استرسی که اخیراً تجربه کرده‌اید دور می‌کند. دوماً شما برای او بسیار جذاب‌تر به نظر می‌رسید. زیرا افراد، چه مرد و چه زن، به آدم‌هایی علاقه دارند که از نظر عاطفی مستقل باشند و نیازمند نباشند.

همه این‌ها در کنار هم باعث می‌شود که او به شما بیشتر علاقه‌مند شود و فکر ترک کردن شما را از ذهنش بیرون می‌اندازد. وی به جای قطع رابطه با شما، انگیزه پیدا خواهد کرد که در این رابطه بماند و آن را به نتیجه برساند.

بیشتر بخوانید: نحوه برخورد درست با دوست دختر در دوره پریود او

نکته ششم: برای کاری که انجام داده‌اید عذرخواهی کنید و به او بگویید که انتظار بخشش ندارید!

ششمین نکته‌ای که با رعایت آن احتمالاً در حفظ رابطه با دوست دختر خود موفق شوید، این است که از او بابت اشتباهی که انجام داده‌ است معذرت خواهی کنید. اما به او بگویید که دلیل معذرت‌خواهی‌تان این نیست که می‌خواهید برگردد. بلکه شما واقعاً بابت کاری که کرده‌اید متاسف هستید و می‌خواهید او بداند که شما پشیمان هستید.

زدن چنین حرف‌هایی احتمالاً قلب او را بسیار نرم خواهد کرد. او چنین حرفی را از ته دل شما می‌شنود و حس واقعی بودن را بیشتر در حرف‌های‌تان می‌بیند. زیرا از شما می شنود که شما به دنبال رسیدن او به خودتان نیستید، بلکه واقعا بایت کارتان پشیمان هستید.

یک نکته مهم را در این مورد در نظر بگیرید و آن هم اینکه طوری عذرخواهی کنید که در عین حال که پشیمان بودن شما دیده می‌شود اعتماد به نفس‌تان نیز خود را نمایان کند. مشخص باشد که شما در کُل انسان قوی هستید و به دنبال ترحم و منت کشی نیستید، بلکه بابت کارهایی که کرده‌اید متاسفید.

نکته هفتم: برای حفظ رابطه با دوست دختر خودتان را در لحظه غیرمنطقی بودنش کنترل کنید (شاید دارد شما را امتحان می‌کند!)

دختر‌ها معمولا از این خوششان می‌آید که دوست پسرشان را امتحان کنند. یعنی ببینند اعتماد به نفس و وضعیت عاطفی او در چه سطحی است تا در نهایت تصمیم بگیرد که با او بماند یا او را ترک کند. اگر پسر در چنین مواقعی واکنشی جذاب نشان داد، مثلاً با اعتماد به نفس بود، احساساتش را کنترل کرد و از این دست واکنش‌ها …، دختر حس می‌کند که بهتر است به او فرصت دیگری بدهد. اما اگر پسر کنترل احساسات خود را از دست داد یا ناامن رفتار کرد احتمالا دختر هم او را ترک کند.

مثال از امتحان پسر توسط دختر

به این مثال توجه کنید تا ببینید که چگونه یک دختر می‌تواند پسر را امتحان کند. برای مثال دختر در مورد مشکلاتی که وجود دارد از بحث کردن خودداری می‌کند، مشکلات را بزرگتر از آنچه هست نشان می‌دهد یا حتی تا جایی پیش می‌رود که می‌گوید باید یک نفر دیگر نیز باشد تا من با تو صحبت کنم. در مقابل پسر می‌تواند رفتارهای متفاوتی داشته باشد. یا خیلی عصبانی شود، دعوا کند، بد برخورد کند تا یک دلیل اضافی برای ترک خود به دختر بدهد. یا از سوی دیگر آرام باشد، کنترل اوضاع را به دست بگیرد، مطمئن با دختر رفتار کند و حتی سعی کند با چند شوخی جو متشنج را آرام کند و دختر را دعوت به گفت‌وگو کند. در چنین شرایطی قطعاً پسر سزاوار احترام بیشتری از سوی دختر است.

زمانی که دختر به شیوه‌ای محترمانه‌تر به پسر فکر ‌کند، طبیعتاً شروع به برقراری ارتباط مجدد با او می‌کند. وقتی این اتفاق می‌افتد، او می‌داند که جدایی فایده‌ای ندارد، زیرا دلش برای او تنگ می‌شود و می‌خواهد او برگردد. بنابراین از این راه شما می توانید به حفظ رابطه با دوست دختر خود کمک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *