7 مزیت شگفت انگیز و فوق‌العاده گوش دادن به این سبک موسیقی

هوی متال؛ 7 مزیت شگفت انگیز و فوق‌العاده گوش دادن به این سبک موسیقی

آیا می‌دانستید که گوش دادن به سبک موسیقی هوی متال (Heavy Metal) چه مزیت‌های شگفت‌انگیز و فوق‌العاده‌ای را برای ما به همراه داشته باشد؟

شاید تا به حال از اهمیت آن غافل بودید. ولی این سبک از موسیقی به معنای واقعی کلمه برای ما خوب است. این سبک کلی فواید دارد و تاثیرات خارق العاده‌ای برای بدن و ذهن انسان دارد

در ادامه این مقاله از زردنیوز با ما همراه باشید. ما 7 مزیت شگفت‌انگیز و فوق‌العاده گوش دادن به این سبک موسیقی هوی متال را برای شما خواهیم گفت.

آیا هوی متال شما را باهوش‌تر می‌کند؟

گوش دادن به هر سبک از موسیقی می‌تواند از نظر شناختی تأثیرات جالبی بر روی مغز با خود به همراه داشته باشد.

ولی با این حال هنوز مشخص نشده است که گوش دادن به سبک هوی متال آیا می تواند در دراز مدت باعث شود که شما باهوش‌تر شوید یا نه!

ولی در نظر داشته باشید که گوش دادن به هر سبک از موسیقی، می‌تواند تا حد زیادی به رویکرد بهتر مغز و روحیه شما کمک کند.

مثلا ژانرهای موسیقی “extreme ” مثل سبک هوی متال می‌تواند تا حد زیادی برای کاهش احساسات منفی و کم کردن خشم و افسردگی به شما کمک کنند.

کنار گذاشتن این احساسات منفی می‌تواند تا حد زیادی به توانایی رویکرد مغز شما کمک کند. ولی خوب مثل هر چیز دیگری که اگر در آن زیاده روی شود. گوش دادن بیش از حد به این سبک از موسیقی می‌تواند تا حد زیادی تاثیرات منفی خیلی زیادی با خود به همراه داشته باشد.

هوی متال
هوی متال

آیا گوش دادن به هوی متال باعث افسردگی می‌شود؟

مطالعات زیادی صورت گرفته و مشخص شده است که این موضوع در این سبک از موسیقی به هیچ وجه درست نیست.

گوش دادن به هوی متال به جای ایجاد افسردگی، می‌تواند تا حد زیادی به کاهش احساسات منفی در شما  کمک  مکند و علاوه بر این می تواند سطح هورمون استرس یا همان کورتیزول را در بدن کاهش دهد.

فواید سبک هوی متال برای سلامتی چگونه است؟

حالا به بخش هیجان انگیز ماجرا وارد می‌شویم. ما قصد داریم که 7 مزیت عمده گوش دادن به این سبک از موسیقی را برای شما بگوییم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

هوی متال

بودن در یک جمع خاص

گوش دادن به این سبک از موسیقی باعث می‌شود که احساس کنید که عضوی از یک جامعه هستید. اول و مهمترین چیز این است که این احساس بودن در یک جمع خاص به خودی خود مخصوص سبک هوی متال نیست.

ولی در کل با گوش دادن به این سبک از موسیقی احساس خواهید کرد که عضوی از یک جمع خاصی از افراد هستید.

مثلا می‌توانید در شبکه های مجازی عضو این گروه های خاص باشید و یا به مهمانی‌هایی با این سبک دعوت شوید.

یا این می‌توانید به برنامه های موسیقی این دست بروید. کلی  دوستات جدید که با سبک و سلیقه شما نزدیک هستند آشنا شوید و ارتباط برقرار کنید.

با شرکت کردن در کنسرت های خاص هوی متال می‌توانید. از لحاظ سلیقه و خاص بودن نسبت به دیگران احساس برتری کنید. همین امر موجب خواهد شد که اعتماد به نفس بیشتری پیدا کنید و هرگز خودتان را دست کم نگیرید.

عضو شدن در چنین گروه هایی برو روی عزت نفس و سلامت روانی شما تاثیرات فوق العاده ای را خواهد گذاشت. از همه مهتر اینکه در دراز مدت تاثیرات بی نظیر آن را در خود احساس خواهید کرد.

علاقمند شدن به تحقیق کردن و مطالعه

شاید تا کنون به این موضوع توجه نکرده باشید ولی گوش دادن و دنبال کردن سبک هوی متال می‌تواند شما را به خواندن و تحقیق کردن و مطالعه در این مورد وادارد.

دیده شده که طرفداران سبک Heavy Metal خیلی بیشتر از افراد دیگر دوست دارند در مورد آرتیست‌ها و موزیک‌های این سبک تحقیق و مطالعه داشته باشند.

از این رو آنها ممکن است که در وبلاگ‌ها، مجلات و کتاب ها ساعت ها در مورد این سبک خاص موسیقی تحقیق کنند و وقت بگذارند.

از لحاظ علمی هر چیزی که باعث خواندن و تشویق کردن نوجوانان یا جوانان به سبک کتاب و … شود، به هیچ عنوان چیز بدی نیست و حتی می‌تواند کلی سودمند باشد. برخی از طرفداران هوی متال حتی ممکن است در خارج از فعالیت خود، در رسانه های مجازی و … برای خود از همین راه کلی کسب درآمد کنند!

هرچه بیشتر در مورد موضوعات مختلف مطالعه داشته باشید، نتیجه آن را در دراز مدت خواهید دید.

از جمله مزایایی که مطالعه کردن بر روی افراد می‌تواند داشته باشد . مثلا افزایش امید به زندگی، بهبود همدلی و از همه مهمتر می‌تواند خلاقیت و انعطاف پذیری شما را تقویت کند.

مفید برای عملکرد مغز

یک مطالعه جالب نشان داده است که گوش دادن به موسیقی مورد علاقه شما مانند هوی متال می‌تواند فواید خارق‌العاده ای برای توانایی‌های شناختی و حافظه‌ی شما داشته باشد.

افرادی که علاقه خاصی به این سبک دارند، در مقایسه با افرادی که علاقه ای نه به این سبک و یا سبک های دیگر دارند. مشخص شده، که این افراد تأثیرات جالبی بر روی مغز خود به  وجود آورده‌اند.

با گوش دادن به این از سبک موسیقی می‌توانید خیلی راحت تر و بهتر در عملکرد مغز و همین طور پرورش ذهن و خلاقیت خود تاثیر بگذارید.

علاوه بر این خیلی راحت می‌تواند موجب عملکرد بهتر حافظه کوتاه مدت در مغز خود شوید. شما خیلی راحت‌تر مسائل مختلف را به خاطر بسپارید.

احتمال کشف چیزهای جدید

مطالعه ی دیگری در مورد افراد علاقمند به سبک هوی متال انجام شده که مشخص شده است. این دسته از افراد علاقه بیشتری به سبک چیزهای جدید و تجربیات جدید و خاص دارند!

درست است که این مورد می‌تواند تا حد زیادی شگفت انگیز باشد ولی با این حال در همین تحقیق مشخص شد که تعداد کمی از طرفداران سبک هوی متال عزت نفس نسبتاً پایین تری نسبت به افراد عادی دارند.

این دسته محدود از افراد تمایل به منحصر به فرد بودن و یا خاص بودن را دارند. همین‌طور همین دسته از افراد نسبت به دین و مذهب گارد خاصی دارند. این هم کاملا طبیعی است و با توجه به ماهیت اقتدارگرای ذاتی دین، این مورد اصلا  نباید تعجب‌آور باشد!

احساس خشونت کمتر

علیرغم ادعای رایجی که بین مردم مبنی بر اینکه ژانرهای موسیقی مانند هوی متال باعث ایجاد خشونت بیشتر در طرفداران می‌شود، تحقیقات دقیقاً عکس این موضوع را اثبات کرده است.

یک مطالعه ای اخیرا صورت گرفته نشان داده که گوش دادن به سبک هوی متال، در واقع حساسیت فرد به خشونت را  تا حد زیادی می‌تواند کاهش دهد.

این مطالعه همچنین نشان داده که طرفداران این سبک از موسیقی در طولانی مدت به طور کلی احساس بهتری نسبت به مسائل دارند. آنها خیلی کمتر علاقمند به خشونت و … هستند.

علاوه بر این یک مطالعه دیگر نشان داد که سبک هوی متال می‌تواند به شما کمک کند. که بعد از قرار گرفتن در یک موقعیت استرس‌آور خیلی سریع‌تر از افراد دیگر احساس بهتری نسبت به مسائل داشته باشید.

حتی در برخی موارد پزشکان معتقدند که بعد از قرار گرفتن در یک جو استرس آور. خوب است که به سبک هوی متال گوش دهند تا زودتر احساس آرامش کنند!

همین تحقیقاتی که اخیرا صورت گرفته و اهمیت بالای گوش دادن این سبک از موسیقی را نشان داده، منجر شده که این سبک از موسیقی طرفداران خیلی زیادی را پیدا کند.

نتایج نشان داده که گوش دادن به سبک هوی متال می‌تواند به عنوان ابزاری موثر برای تنظیم احساسات منفی باشد. مثل قرار گرفتن درموقعیت های عصبانیت و خشم!

بدبین شدن

شاید تیتر این قسمت کمی عجیب و غریب به نظر برید. ولی مشخص شده که طرفداران سبک هوی متال می‌توانند نسبت به افراد دیگر کمی بیشتر بدبین باشند. آنها می توانند کم کم به یک فرد منتقد تبدیل کند.

علی رغم اینکه خیلی از افراد معتقدند که گوش دادن به سبک هوی متال می‌تواند موجب خشن شدن افراد یا افسردگی شود.

ولی با ایجاد کمی بدبینی در همین افراد این سبک از موسیقی می‌تواند تا حد زیادی می‌تواند کمک کند. که با وسواسی که افراد پیدا ‌کنند. همین امر موجب می‌شود که مهارت های خود افزایش دهند و تخصص بیشتری پیدا کنند.

همین بد بینی در همین افراد موجب می‌شود که نسبت به مسائل جرئی کلی دقیق شوند. آنها ساعت های زیادی را صرف جستجو و تحقیق کنند.

کم شدن استرس

در آخر هم مشخص شده است که گوش دادن به هر نوع سبک از موسیقی که به آن علاقمند هستید، می‌تواند تا حد زیادی میزان استرس را در انسان ها کاهش دهد.

وقتی که ما به آهنگ های مورد علاقه خود گوش می‌دهیم. میزان کورتیزول در بدن را به طور قابل توجهی کاهش می‌دهیم. همین امر موجب کم شدن استرس در ما خواهد شد.

تحقیقاتی که انجام شده که سرمنشا 60 درصد از بیماری ها سخت، همه به خاطر وجود استرس است! علاوه بر این مشخص شده است که ساختن و نواختن یک ساز به طور مداوم می‌تواند تا حد زیادی موجب شود که سیستم ایمنی بدن تقویت شود.

شاید باور نکنید. همین نواختن موسیقی و یک ساز خاص می‌تواند. تا حد خیلی زیادی حتی از گوش دادن به یک سبک از موسیقی خاص مثل هوی متال برای شما موثر و مفید باشد!

پس هیچ وقت اهمیت بالای این موضوع را دست کم نگیرید. سعی کنید سبک های مختلف موسیقی را امتحان کنید!

زرد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.