کریسمس - عشق - بوسه

5 روشی که کریسمس و جشن ظهور می‌تواند ازدواج شما را متحول کند!

من نمی‌توانم باور کنم که کریسمس نزدیک است … دوباره. من این عادت را دارم: هر سال، فردای کریسمس به خودم می‌گویم: “قبل از اینکه بفهمی، دوباره کریسمس فرا خواهد رسید”. و همانطور که انتظار می‌رفت، کریسمس نزدیک است. باید صادقانه بگویم، بخش‌هایی از این تعطیلات کریسمس و جشن ظهور برای من خسته‌کننده است. بزرگترین ناامیدی که من دارم (و ممکن است شما آن را به اشتراک بگذارید) مصرف گرایی همه آن است. به نوعی ما (به عنوان یک فرهنگ) جشن ورود پادشاه پادشاهان را به فرصتی برای تجارت تبدیل کرده‌ایم. نه اینکه هدیه دادن‌ و گرفتن‌ چیز بدی است… این مسئله اصلی نیست. به هیچ وجه.

این مقاله جذاب، کاربردی و رمانتیک را از زردنیوز از دست ندهید.

یاد بود جشن ظهور

من و سلنا به دنبال یافتن‌ تعادل در حوالی کریسمس هستیم، به خصوص اکنون که دخترمان سه ساله است. او اکنون می‌فهمد که هدیه چیست و از دریافت آن‌ها بسیار هیجان زده‌ می‌شود. او در مورد بابا نوئل، الف‌ها، گوزن شمالی، فراستی، کلوچه‌های کریسمس و هر چیز دیگری می‌داند. ما او را از جنبه‌های دنیوی کریسمس محافظت نکرده‌ایم.

با این حال، ما سعی کرده‌ایم بسیار سنجیده عمل کنیم تا دلیل مسیحیت کریسمس را برای او توضیح دهیم، که طبیعتا عیسی مسیح است. ما به او توضیح می‌دهیم که تولد عیسی را جشن می‌گیریم (البته، بله، بسیاری از محققان می‌گویند که او احتمالاً در تابستان به دنیا آمده است). اگر بچه دارید و در حال خواندن این مطلب هستید، احتمالاً قصد دارید همین کار را انجام دهید. شاید برای شما سخت باشد، همانطور که برای ما بود، که بلندتر از فرهنگ باشید. اما یک چیز وجود دارد که دائماً مانند هیچ چیز دیگری سر و صدا را از بین می‌برد: شگفتی انجیل.

اگر ما یک شگفتی واقعی برای ظهور، وجود و کار مسیح داشته باشیم، می‌توان «حیرت» فرهنگی کریسمس را جبران کرد و حتی در خانه‌های ما به شیوه‌هایی که مملو از شادی ابدی و در نهایت احترام خدا باشد، تشدید کرد.

احیای عجایب جشن ظهور

ظهور به معنای “رسیدن” است. سنت مسیحی ظهور به این منظور است که قلب و ذهن ما را بر وزن مداخله خدا در جهان از طریق عیسی مسیح متمرکز کند. یک لحظه با من تصور کن…
قبل از عیسی، یهودیان در زمانی به نام “سکوت آسمان” زندگی می‌کردند. در 430 سال قبل (یعنی 8 نسل) هیچ پیامبری وجود نداشت و صدایی از آسمان شنیده نشد. در 430 سال قبل (یعنی 8 نسل) هیچ پیامبری وجود نداشت و صدایی از آسمان شنیده نمی‌شد. قوم خدا همیشه یک خط مستقیم با خالق خود داشتند تا اینکه ناگهان… سکوت. این باید برای کسانی که برای اولین بار آن را تجربه کرده‌اند آزاردهنده بوده باشد، سپس احتمالاً به یک «هنجار جدید» برای کسانی تبدیل شده است که با شنیدن «روزهای خوب قدیم» وقتی مردم صدای خدا را از طریق پیامبران می‌شنیدند، به دنیا آمدند و بزرگ شدند.

قوم خدا داشتند فراموش می‌کردند که شنیدن صدای او چگونه بوده است. آن‌ها هنوز در بردگی قانون موزائیک بودند و هر روز برای داشتن موقعیت خوب نزد خدا می‌جنگیدند – و در جنگ شکست می‌خوردند. باید خسته کننده بوده باشد و آن‌ها باید احساس ناامیدی کرده باشند. مگر آن‌ها امیدوار بودند: خدا بارها و بارها وعده داده بود که یک مسیحا را برای نجات آن‌ها یک بار برای همیشه، یک پادشاه کامل برای سلطنت برای همیشه می‌فرستد. سپس ناگهان، این مرد جان باپتیست به صحنه می‌آید و فریاد می‌زند: «راه را آماده‌ کن! نجات دهنده ما می‌آید!» (مرقس 1: 1-7، بازنویسی شده‌) مطمئناً عیسی آمد و خدمت خود را آغاز کرد و سرانجام به صلیب کشیده‌ شد.

می‌توانید آسایش خاطر آن‌ها را تصور کنید؟!؟ باید باورنکردنی بوده باشد! خدا دیگر «غایب» نبود، صدای او دیگر ساکت نبود، و وعده‌اش دیگر در انتظار محقق شدن نبود. نجات دهنده آن‌ها رسیده‌ بود و نجات آن‌ها اکنون دست یافتنی بود! هنگامی که خبر تولد مسیح به قوم خدا رسید همین امر صادق بود. این مفهوم ظهور است: ورود نجات دهنده ما، وفاداری به خدا، و امیدی که به خاطر عیسی داریم.

5 روشی که جشن ظهور می‌تواند ازدواج شما را متحول کند

کریسمس-جشن ظهور-ازدواج
کریسمس-جشن ظهور-ازدواج

خب، این یک وبلاگ ازدواج است، پس این مسئله چه ربطی به رابطه شما با همسرتان دارد؟ من می‌خواهم به 5 مورد اشاره کنم:

جشن ظهور یعنی آشتی

وقتی مسیح آمد، برای یک هدف بود: آشتی دادن‌‌ ما با خدا. در بهشت نماند، فرود آمد. او وارد دنیای ما شد تا نزدیک شود. آشتی در ازدواج مستلزم این است که به قصد اصلاح امور به یکدیگر نزدیک شویم. این مستلزم بخشش فعال و جستجوی دیگری است. شاید یک آشتی واقعی بدهکار باشید؟ شاید شما در مقابل همسرتان سخت گیری کرده‌اید – کینه‌ای در دل دارید – و وقت آن رسیده‌ است که به سراغ او بروید. عشق مسیح به این نوع آشتی دامن می‌زند و انگیزه می‌دهد.

جشن ظهور یعنی دوست داشتن با سخاوت

«خدا آنچنان جهان را دوست داشت که یگانه پسر خود را داد» (یوحنا 3:16)، و او این کار را کرد «در حالی که ما هنوز گناهکار بودیم» (رومیان 5:8). شما بهتر از هرکسی می‌دانید که نه شما و نه همسرتان کامل نیستید. دانستن نقص خود بزرگترین فرصت را برای دوست داشتن سخاوتمندانه یکدیگر در اختیار شما قرار می‌دهد. ظهور باید بیش از هر زمان دیگری این را به ما یادآوری کند.

جشن ظهور به ما کمک می‌کند شفاف‌تر زندگی کنیم

عشق به معنای کاملاً بی‌پرده بودن و همچنان کاملاً خواستنی بودن است. این دقیقاً همان عشقی است که مسیح به ما نشان داده‌ است. وقتی شایستگی و نجابت او را به طور کامل تجربه می‌کنیم، مجبور به زندگی درست می‌شویم. این ما را به افشا و ریشه‌کن کردن گناه سوق می‌دهد، اما همچنین ما را به جست‌وجوی جدی عدالت سوق خواهد داد. شفافیت در ازدواج ابزاری است که به ما کمک می‌کند تا به نقطه برسیم.

شفافیت صادقانه زمانی اتفاق می‌افتد که از خدا بیشتر از انسان بترسی. می‌دانی که خدا بزرگ‌تر از گناه توست و بزرگداشت او از هر چیزی که از زندگی ناحق نشأت می‌گیرد مهم‌تر است. دگرگونی درونی زمانی اتفاق می‌افتد که شما لطف مطلق را تجربه کرده باشید. ظهور که به درستی درک شود، شما را با لطف و بخشش مطلق خدا روبرو می‌کند.

جشن ظهور به شوهران کمک می‌کند تا با فروتنی رفتار کنند

روی صحبت در اینجا با مردها است. اگر ما مردانی هستیم که توسط انجیل دگرگون شده‌ایم، هیچ پاسخ ممکن دیگری جز فروتنی وجود ندارد. این فروتنی ما را وادار می‌کند که همسرانمان را دوست داشته باشیم و با آن‌ها مانند بخشی از خود رفتار کنیم، نه به عنوان افراد جدا، بلکه به عنوان بخشی از خودمان. «و چون در قالب انسان ظهور کرد، با مطیع شدن تا سرحد مرگ، حتی مرگ بر اثر به صلیب کشیده‌ شدن‌، خود را فروتن کرد.» ‏ (‏فیلیپیان ۲:‏۸‏)‏ عیسی زمانی که به راحتی می‌توانست «حاکم» یا دیکتاتور باشد، به شکل یک خدمتکار درآمد.

او می‌توانست به عنوان خدا ظاهر شود و همه را مجبور به اطاعت از خود کند. در عوض، او با ما به سنگر رفت و خود را به زندگی انسان و مرگ انسان فروتن کرد. درک اینکه مسیح چگونه ما را نجات داد، تصوری از رهبری فروتنانه‌ای که او نشان می‌دهد به ما می‌دهد. همانطور که از شوهران خواسته شده‌ است که “همچنان که مسیح کلیسا را دوست دارد، همسرانمان را دوست بداریم”، چگونه می‌توانیم با فروتنی محبت و رفتار نکنیم؟

جشن ظهور به همسران کمک می‌کند تا با خیال راحت احترام بگذارند و تسلیم شوند

(هشدار، این کار خلاف فرهنگ است. لطفاً به پیام رسان شلیک نکنید.) برای همسران، کریسمس می‌تواند به شما کمک کند به یاد داشته باشید که افتخار به شوهرتان شرافتمندانه است و احترام به او شایسته است. عیسی تسلیم اراده پدر شد، نه به این دلیل که ضعیف‌تر یا کوچک‌تر بود، بلکه به این دلیل بود که پدر اینگونه انتخاب کرد که قوم خود را نجات دهد. اغلب اوقات، خواندن‌ افسسیان 5 ما را در عذاب فرو می‌برد زیرا ضد فرهنگی است. این متن را در پس زمینه فرهنگ غرب بخوانید:

ای همسران، همانطور که تسلیم خداوند هستید تسلیم شوهران خود باشید. زیرا شوهر رهبر زن است همانطور که مسیح رهبر کلیسا است و بدن او، و خود نجات دهنده آن است. اکنون همانطور که کلیسا تسلیم مسیح است، زنان نیز باید در همه چیز تسلیم شوهران خود شوند.

افسسیان  5: 22-23

جشن ظهور باید به همسران یادآوری کند که وقتی هویت شما در مسیح است، تسلیم شدن نشانه ضعف نیست. این نشانه‌ای از ارزش کمتر نیست! آیا عیسی به دلیل تسلیم شدن در برابر اراده پدر، ارزش کمتری داشت؟ به هیچ وجه. پدر و پسر متفاوت هستند، بله، اما برابرند. در مورد زن و شوهر هم همینطور است.

این کریسمس را با هر چیزی که دارید جشن بگیرید!

کریسمس-جشن ظهور-خانواده
کریسمس-جشن ظهور-خانواده

ما نیز مانند قوم خدا، وعده خدا برای نجات خود را فراموش می کنیم. ظهور/ کریسمس بهترین زمان برای یادآوری است! به یاد داشته باشید که چقدر نزد خداوند عزیز، دوست داشتنی و ارزشمند هستید. حتی از آن مهمتر، به یاد داشته باشید که خدا چقدر وفادار، بخشنده و کاملاً خوب است.

وقتی مصرف‌گرایی را کنار می‌گذاریم و ارزش واقعی این فصل را به یاد می‌آوریم، همه چیز دیگر ارزش دارد و به خاطر عیسی مسیح غنی‌تر می‌شود – از جمله ازدواج شما. هدایایی که می‌دهید و می‌گیرید می‌تواند یادآور هدیه‌ای باشد که از مسیح دریافت کرده‌اید و اینکه چگونه می‌توانید به واسطه او به دیگران آن را بدهید. غذایی که می‌خورید می‌تواند یادآوری از عنایت کامل و سخاوتمندانه خدا در مسیح باشد. و زمانی که با خانواده می‌گذرانید می‌تواند به شما یادآوری کند که خداوند چقدر صبورانه با فرزندان دلبندش (حتی آن‌هایی که دست و پاگیر و عجیب هستند) صبور است.

دعای ما این است که در این فصل کریسمس خانه شما مملو از شادی شود. با حضور مسیح در مرکز جشن شما، ناگزیر این اتفاق خواهد افتاد.

مطالب مرتبط: آیا ازدواج شما می‌تواند موفقیت آمیز باشد؟ 4 قدمی که این پیشگویی را انجام می‌دهد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *