رابطه جدید با پارتنر سابق

اگر به پارتنر سابقتان بازگشتید، از این اشتباهات خودداری کنید!

ایجاد یک رابطه جدید با پارتنر سابق یعنی شخصی که پیش از این هم تجربه بودن با او را داشته‌اید، احتمالا برای شما احساس متفاوتی داشته باشد. پیش از این یکبار با او رابطه‌تان بهم خورده است. شاید از طرف او پس زده شده باشید و یا حتی خودتان او را پس زده باشید. حالا دوباره علیرغم تمام احساس‌های تلخی که داشتید، قرار است به او بازگردید. از این رو این بازگشتن قرار نیست خیلی آسان باشد. شما باید نکات زیادی را مد نظر بگیرید. زیرا شما می‌خواهید یک رابطه کارآمدتر نسبت به رابطه قبلی با او داشته باشید. در غیر اینصورت احتمالا رابطه با شکست مواجه خواهد شد.

ما می‌خواهیم در این مطلب به شما نکته هایی در این مورد بگوییم.  ما به شما نمی‌گوییم چه کارهایی را انجام دهید. بلکه به شما چند مورد را می گوییم که اشتباهاتی هستند که شما باید از انجام آنها اجتناب کنید. حتماً این کارهای ممنوعه را در رابطه‌ی جدیدی که با پارتنر سابقتان شروع کرده‌اید، مد نظر داشته باشید.

بیشتر بخوانید: 14 دلیل برای عدم برگشت به پارتنر سابق

اصرار به تعهد داشتن در رابطه در همان اوایل رابطه جدید با پارتنر سابق

اول از همه این نکته مهم را در نظر بگیرید که یک نفر وقتی با شخص دیگری وارد رابطه می شود در حالت عادی آرزو می‌کند که کاش آن مرد یا آن زن آنقدر خوب باشد که او را به این رابطه متعهد کند و نه برعکس.

یعنی شما اگر می خواهید یک نفر در رابطه با شما احساس تعهد داشته باشد، شما باید این رابطه را تبدیل به رابطه‌ای کنید که شایسته تعهد است.

علاوه بر این وقتی اوایل رابطه شما اصرار کنید که یک نفر به رابطه با شما متعهد شود، او دچار تردید خواهد شد. زیرا احتمالاً او هم در جدایی قبلی شما دچار زخم شده است. و همین حالا هم از این که دوباره آن جدایی ها پیش بیاید می ترسد. ولی تعهد کلمه سنگینی است. بنابراین اصرار زیاد برای تعهد می تواند فرد را دچار تردید کند و او را تحت فشار بگذارد.

همه این‌ها به کنار شما در رابطه نباید نقش یک انسان نیازمند یا ناچار را داشته باشید. باید قدرت خودتان و جذبه‌ی خودتان را حتماً در رابطه حفظ کنید. کسی را مجبور به تعهد دادن به خود برای ادامه رابطه نکنید. تعهد در حین رابطه و بعد از مدتی پیش می آید. شما باید خودتان را برای طول کشیدن ماه ها یا سال ها زمان برای داشتن تعهد طرف مقابل  و حتی تعهد خودتان به رابطه آماده کنید.

این یک روند عادی است.

در عوضِ همه این کارها سعی کنید نسخه جدیدی از خودتان را در رابطه جدیدی که ساخته‌اید نشان دهید تا همه چیز برعکس آنچه قبلاً پیش می رفت پیش برود.

اشتباه دیگری که باید از انجام آن خودداری کنید این است که …

دو دستی چسبیدن به درد جدایی قبلی در رابطه جدید با پارتنر سابق

در صورتی که شما به درد جدایی قبلیتان دودستی بچسبید و در رابطه جدید با پارتنر سابق آن را رها نکنید، این می تواند رابطه جدیدی که آغاز کرده‌اید را خراب کند.

قطعاً دفعه قبلی که رابطه‌تان خراب شده بود، شما درد بسیاری کشیده‌اید و احساسات دردناکی را تجربه کرده‌اید، اما اگر شما می خواهید یک رابطه موفق را با همان شخص دوباره ایجاد کنید باید آن درد گذشته را رها کنید.

درست است شما واقعاً احساسات سختی را تجربه کرده‌اید اما فرض کنید آن جدایی با یک نفر دیگر بوده و آن درد را رها کنید.

احتمالا پیش خودتان فکر می‌کنید بعد از آن همه کاری که برای آن انجام دادید، پس از آن همه تجربیاتی که باهم گذراندید او شما را ترک کرد و شما ویران شدید. درست است حق دارید، اما قرار نیست با فکر کردن به همان اتفاقات شما اکنون این رابطه را خراب کنید.

زیرا اگر آن درد را فراموش نکنید، باعث می‌شود که شما به یک رابطه ناامن دچار شوید و هر لحظه منتظر جدایی دوباره باشید. همچنین نسبت به طرف مقابلتان احساس کینه داشته باشید که هر احساسی را می تواند خراب کند.

اجازه نده این اتفاق برای شما بیفتد. به یاد داشته باشید: شما همان فردی نیستید که او او را ترک کرد و احتمالا پارتنرتان نیز همان فردی نباشد که شما را ترک کرده است. زمان آدم‌ها را تغییر می دهد. به خودت ایمان داشته باش و از رابطه لذت ببر.

بیشتر بخوانید: دلیل تنفر پارتنر سابقتان از شما چیست؟

فکر کردن به کارهای او در زمان جدایی

پس از اینکه با پارتنر سابقتان رابطه جدیدی را شروع می کنید، احتمال دارد به این فکر کنید که در این مدتی که از هم جدا بودید او چه کرده است؟ با چه کسی بوده است؟ کجا رفته است؟ و چه احساسی داشته است؟ و … .

در حالی که یکی از مهم ترین کارهایی که می تواند رابطه‌ی دوباره‌ی شما با پارتنر سابقتان را خراب کند دقیقا همین موضوع است.

کنجکاو شدن در این مورد می تواند شما را به مرور زمان حسود کند، اعتماد به نفس شما را از بین ببرد، و باعث شود جاسوسی او را کنید که ببینید آیا همچنان همان کار دوران جدایی را تکرار می‌کند یا نه. و در نهایت رابطه را برای خودتان و او به یک رابطه ناامن تبدیل می کنید. علاوه بر این یکی دیگر از کارهایی که ممکن است افراد در این مواقع انجام دهند این است که در مورد احساس طرف مقابل شک می‌کنند. دائم می‌پرسند آیا مرا دوست داری؟ و سوالات دیگری از این قبیل.

انسان هایی که آنقدر عزت نفس و اعتماد به نفس ندارند، از نظر هیچکسی جذاب نیستند.

سعی کنید بر روی اعتماد به نفس و عزت نفس خود کار کنید. بدون توجه به هر چیزی به خودتان باور داشته باشید. بدین ترتیب شک نکنید که بسیار جذاب تر به نظر می رسید.

حتی اگر شک دارید که در زمانی که جدا بوده‌اید، او با شخص دیگری بوده است  اما مدرکی ندارید، به هیچ عنوان او تحت فشار نگذارید.

اگر فهمیدیم پارتنرمان در زمان جدایی با شخص دیگری بوده چه کنیم؟

به این فکر کنید که آن زمان زمان جدایی شما بوده است. ولی اگر روزی خودش به شما اعتراف کرد که در زمان جدایی با شخص دیگری بوده است یا اینکه خودتان یک مدرک محکم در این مورد پیدا کردید آن زمان می توانید تصمیم بگیرید که آیا می خواهید با او رابطه جدید را شروع کنید و آن را ادامه دهید یا نه. اما زمانی که تصمیمتان ماندن با او بود، دیگر او را تحت فشار نگذارید.

و در صورتی که متوجه شدید که به هیچ عنوان نمی‌توانید با این فکر که او قبلا با شخص دیگری بوده است، کنار بیایید، حتماً از او جدا ‌شوید. زیرا او با ناامنی شما نسبت به خودش، احساس ناامنی می‌کند و سپس از شما جدا می‌شود.

بیشتر بخوانید: چگونه گذشته پارتنر یا همسر خود را بپذیریم؟

واگذار کردن همه اختیارات به او

گاهی اوقات ممکن است شما از جدایی که در رابطه قبلی برایتان پیش آمده است، ضربه‌ی بزرگ خورده باشید و نخواهید به هیچ عنوان دوباره آن جدایی را تجربه کنید. کاملا حق دارید؛ اما قرار نیست به هر قیمتی این کار را انجام دهید.

برخی افراد وقتی با پارتنر سابقشان دوباره وارد یک رابطه جدید می شوند برای اینکه طعم تلخ جدایی قبلی را دوباره نکشند سعی می کنند هر اختیاری که هست را به طرف مقابلشان بدهند تا پارتنرشتان آزار نبیند و این شخص را ترک نکند.

اما دادن تمام اختیارات به شخص مقابل باعث می شود که شما به یک موجود نیازمند، تحت کنترل و بدون اختیار تدبیل شوید که اولاً جذابیتی ندارد، دوم با این رفتارتات باعث می‌شوید که او فکر کند از شما ارزشمندتر است و لیاقتش از شما بیشتر است. از این رو احتمالاً دیگر احترامی که باید را نخواهید دید. همچنین هیچ انگیزه‌ای برای این که شما را تحت تاثیر قرار دهد یا علاقه شما به خودش را حفظ کند نیز ندارد. زیرا شما را کاملاً در اختیار خودش می بیند. به همین دلیل با انجام این کار اشتباه شما می‌توانید خیلی زودتر رابطه را به اتمام برسانید تا اینکه بخواهید آن را حفظ کنید.

بنابراین، مطمئن شوید رابطه‌ای که از این پس ایجاد می‌کنید، رابطه‌ای است که بر احساس احترام، جذابیت و عشق او نسبت به شما شکل می‌گیرد.

بیشتر بخوانید: نشانه‌های علاقه دوست پسر سابق تان به شما

تغییر نکردن نسبت به گذشته

اگر شما با پارتنرتان پیش از این رابطه داشتید و بر سر مسائلی از هم جدا شده‌اید و در این بین مقصر شما بوده‌اید، برای ایجاد یک رابطه جدید و موفق با او، شما باید تغییر کنید. در غیر اینصورت اگر دوباره وارد رابطه با شما شود و متوجه شود که شما تغییری نکرده‌اید، باز هم شما را ترک خواهد کرد. از این رو اگر میخواهید رابطه موفقی را با او برقرار کنید، سعی کنید اشتباهاتی که داشتید را جبران کنید. همچنین اگر مشکلی در رفتار و اخلاق خود دارید که رابطه قبلی‌تان را به اتمام رساند، این بار آن را تغییر دهید و سعی کنید درست عمل کنید.

بدین ترتیب او حتی بیشتر عاشق شما می شود. در طول زمان به شما احترام بیشتری خواهد گذاشت.

سخن آخر

 در نهایت این را بگوییم که اصلاً سخت نیست که شما کاری کنید که او شما را مانند روز اول و یا حتی بیشتر از آن دوست داشته باشد و به شما احترام بگذارد. در واقع یکی از ساده‌ترین کارهاست که تا به حال انجام داده‌اید. زیرا شما با او یک تجربه ناموفق داشته‌اید و می‌دانید که چه چیزی رابطه‌تان را به اتمام می رساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *