5-key-reasons-bitcoin-price-fell-from-9-800-to-8-800-overnight

5 دلیل اصلی سقوط قیمت بیت کوین از 9800 دلار به 8800 دلار

قیمت بیت کوین طی چند روز از 9 هزار و 800 دلار به 8 هزار و 800 دلار کاهش یافت و احتمالا این کاهش قیمت ناشی از پنج عامل اصلی است.

قیمت بیت کوین (BTC) در صرافی‌های بزرگ طی چند روز از 9،800 دلار به 8800 دلار کاهش یافت. و این در حالی است که در هفته گذشته بیت کوین نوسانات نسبتاً كمي را نشان داده بود و بين 9.900 دلار تا 9.500 دلار در حال نوسان بود.

افت ناگهانی قیمت بیت کوین در کوتاه مدت به طور کلی می تواند به پنج عامل اصلی نسبت داده شود: لیکوئید شدن پی در پی در بیت‌مکس (BitMEX)، نهنگ هایی که در نزدیکی سطح پشتیبانی  به دنبال نقدینگی هستند، سرعت در فروش بیت کوین از سمت ماینرها، افزایش برداشت تتر از صرافی‌ها و رشد سریع بازار قراردادهای اختیار.

لیکوئید شدن پی در پی در بیت‌مکس (BitMEX)

در مدت زمان خیلی کمی، حدود 53 میلیون قرارداد خرید در بیتمکس از بین رفت. این مسئله نشان می دهد که معامله‌گران تا حد زیادی انتظار داشتند که قیمت بیت کوین از سطح مقاومت 10،000 دلار در کوتاه مدت عبور کند.

در عوض، قیمت بیت کوین با یک فروش سنگین 9 هزار و 800 دلار را رد کرد و قیمت بیت کوین در طی فقط چند روز به 8800 دلار رسید.

لیکوئید شدن پی در پی در بیت‌مکس (BitMEX)

در محدود قیمت بالای 9000 دلار، فشار زیادی وجود دارد زیرا معامله گران برای اینکه بتوانند از مواضع خود محافظت کنند، به دنبال ذخیره سود هستند.

معامله گر ارزهای رمزپایه به نام Koroush AK  در توییتر نوشت:

در یک هفته گذشته ما بین 9850 دلار و 9250 دلار در حال نوسان بودیم. اما پس از 10500 پوند باید شاهد آتش بازی باشیم. در صورتی که سطح قیمت 9250 دلار شکسته شود، من انتظار رسیدن قیمت به 8000 دلار را دارم.

در آوریل 2020 حدود 38 روز طول کشید تا بیت کوین از قیمت 5،800 دلار به 7،700 دلار برسد. اما، کمتر از 9 روز طول کشید تا بیت کوین از 7،700 دلار به 10،000 دلار برسد.

از نظر فنی، بین 7،700 تا 9،100 دلار مقاومت یا پشتیبانی کمی وجود دارد. به دلیل ضعف ساختار فنی در این محدوده قیمت، معامله گران به نظر می رسد درباره روند نزولی بیشتر محتاط باشند.

نهنگ ها به دلیل روایت کاذب ساتوشی در جستجوی نقدینگی هستند!

طبق گزارشی از کوین تلگراف در 5 مه، فردی 50 بیت کوین را از کیف پولی که تاریخ آن به فوریه 2009 باز می گردد، منتقل کرد.

این 50 بیت کوین فقط یک ماه پس از اولین بلاک بیت کوین استخراج شده بود و باعث شد مردم گمان کنند که آیا این فرد همان ساتوشی ناکاموتو (Satoshi Nakamoto) است یا نه.

اما، از غیاب الگوی پاتوشی تا وجود چندین ماینر در سال 2009، تقریباً تمام نقاط داده ها نشان می داد که فرستنده آن بیت کوین‌ها ساتوشی نیست.

اما این‌ها باعث نشد که نهنگ ها از روایت ساتوشی برای تحریک بازار جلوگیری کنند و از آن استفاده نکنند. به محض انتشار این معامله، بلافاصله قیمت بیت کوین تقریباً 5٪ کاهش یافت. نهنگ ها به احتمال زیاد فشار فروش را زیاد کردند تا بتوانند جیب معامله‌گران کوچک را در سطوح پشتیبانی خالی کنند.

افزایش فروش از سمت ماینرها

براساس داده هایByteTree ، موجودی متغیر ماینرها حدود 102.8   (MRI)درصد است. اگر MRI از حدود 80٪ عبور کند، نشان می دهد که ماینرها بجای نگه داشتن بیت کوین های استخراج شده، در حال فروش آن هستند.

افزایش فروش از سمت ماینرها

در تاریخ 20 ماه مه، روزی که قیمت بیت کوین به 9.200 دلار کاهش یافت، موجودی خالص ماینران، -187 بیت کوین بود. با توجه به اینکه بعد از هاوینگ ماینرها روزی 900 بیت کوین استخراج می کنند، پس در آن روز بیشتر از آنچه که در روز استخراج شده بود، فروخته اند.

اخرین باری قبل از هاوینگ ماینران نسبت به آنچه استخراج کردند بیشتر بیت کوین فروختند، به 11 ماه مه بازمی‌گردد که ممکن است باعث افزایش فشار فروش مداوم در کوتاه مدت شده باشد.

افزایش برداشت تتر

داده های بلاکچین از Glassnode نشان می‌دهد تعداد برداشت ارز Tether (USDT)  به اوج خود در طول تاریخ رسیده است.

از Tether بطور گسترده بعنوان گزینه ای بجای پول نقد دیجیتال استفاده می شود، به ویژه در مناطقی مانند چین که دسترسی محدود به بازار مبادلات ارزهای رمزنگاری شده دارند.

افزایش برداشت تتر

خروج Tether از صرافی ها دو چیز را نشان می دهد: تعداد فروشندگان در بازار رو به افزایش است و ممکن است تعداد خریداران چینی در حال کاهش باشد.

گلس نود اعلام کرده است:

“میانگین متحرک ۱ روزه تعداد واحدهای USDT که از صرافی‌ها خارج می‌شوند به بیشترین مقدار خود یعنی 2083.37 رسیده است. رکورد قبلی 2.075.792 در تاریخ 30 آوریل 2020 بود. “

گسترش بازار قراردادهای اختیار، افزایش بی ثباتی

بازار قراردادهای اختیار بیت کوین با سرعت زیادی در حال گسترش است و تعداد قراردادهای باز در دریبیت به یک میلیارد دلار رسیده است.

برخلاف بازارهای آتی و نقدی که هم برای معامله گران باتجربه و هم برای مبتدیان بسیار آسان است، قراردادهای اختیاری از نظر مفهومی پیچیده تر از این دو هستند. به این ترتیب، بازار قراردادهای اختیاری در کنترل معامله گران حرفه ای و تمام وقت است نه معامله گران معمولی.

بازار قراردادهای اختیاری یکی از سه بازار بزرگ در کنار بازارهای نقدی و آتی است، نوسانات بیت کوین و تنوع سرمایه گذاران در بازار رو به افزایش است. در آینده نزدیک، بازار قراردادهای اختیاری احتمالاً تأثیر بیشتری در روند قیمت بیت کوین خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *