ارتباط عاطفی - عشق - رابطه مستحکم

با پرورش این 5 عادت یک ارتباط مستحکم و عالی بسازید!

ساختن یک رابطه درست و حسابی نیازمند عادت‌های قدرتمندی است تا تجربه دل‌انگیزی از زندگی مشترک خود داشته باشید. در این مقاله از زردنیوز جذاب 5 عادت کاربردی برای ساخت یک ارتباط مستحکم و عالی را بخوانید!

مقدمه

اینکه بدانیم هردوی ما در زندگی زناشویی برای مدت طولانی هستیم آسایش خاطر به همراه دارد. من و سلنا خیلی از کامل بودن فاصله داریم… دور. در واقع، ما در 15 ساعت گذشته دو بحث مهم داشتیم که شامل 7 تا 8 ساعت خواب، 3 ساعت معاشرت با دوستان و حدود 2 ساعت کار است. حدودا 2-3 ساعت باقی می‌ماند که ما با هم تنها بودیم و دو بار (به طور قابل توجهی) با هم دعوا کردیم. دو بار! ساعتی یک دعوا. هم شرمنده و هم متاثرم…

ما اهل بحث و جدل نیستیم. ما عاشق خندیدن و شوخی کردن با هم هستیم…خیلی زیاد!  ما‌ عاشق تفریح هستیم، زودجوش هستیم و هچنین از نظر عاطفی ارتباط خوبی داریم. اما اخیراً طوفان استرس، سردی و شرایط باعث افزایش تنش در خانواده قدیمی فردریک شده‌ است. اما … حتی در میان عصبانیت ما، شادی عمیق عجیبی وجود دارد که وقتی بحث می‌کنیم ظاهر می‌شود. این لزوماً شادی در آن لحظات نیست، بلکه یک شادی عمیق است. چرا؟ زیرا هر دوی ما می‌دانیم که مهم نیست که چه اتفاقی بیفتد، همیشه راهی برای حل کردن آن مسئله پیدا می‌کنیم. ما کاملاً به یکدیگر متعهد هستیم، قایق‌ها را سوزانده‌ایم و تمام نقشه‌های فرار را دور انداخته‌ایم. هر دوی ما این را بدون شک می‌دانیم.

علاوه بر این، ما هر دو متعهد به حضور و مشارکت هستیم. زندگی زناشویی نیاز به حضور و مشارکت هر دو طرف دارد و مستلزم آن است که هر دو از نظر عاطفی، فکری و معنوی درگیر مبارزه برای اتحادتان باشید. این اجتناب ناپذیر است که وقتی زندگی مشترک خود را سپری می‌کنید، اختلاف نظر نداشته باشید. اما مهم این است که هرگز از صحبت و تلاش در جهت وحدت دست نکشید.

این را به خاطر داشته باشید: در یک ارتباط سالم همیشه گفت و گو دو طرفه است و یک نفر به تنهایی صحبت نمی‌کند. هر دو طرف باید فعالانه صحبت کنند، پردازش کنند، گوش دهند و به دنبال درک باشند.
در اینجا 5 عادت اساسی اما ضروری برای ارتباط محکم وجود دارد:

صحبت کردن

صحبت کردن
صحبت کردن

ذهن خود را فعالانه درگیر بحث کنید و یاد بگیرید که افکار خود را به شیوه‌ای عاشقانه بیان کنید. بیشتر مردم وقتی می‌خواهند چیزی را در میان بگذارند، با صحبت کردن مشکلی ندارند. اما خرد واقعی زمانی پیدا می‌شود که منظور خود را به گونه‌ای بیان کنید که زندگی می‌بخشد.

آیه: «افرادی وجود دارند که گفتارشان مانند ضربات شمشیر است، ولی گفتار خردمندان شفا بخش است». – امثال 12:18

گوش دادن

با گوش دادن به یکدیگر فضا و زمان لازم برای برقراری ارتباط را بدهید. صحبت را قطع نکنید، فقط سکوت کنید و گوش دهید. آیه: «فرد عاقل واقعاً از کلمات کمی استفاده می‌کند. آدمی که فهمیده باشد، خونسرد است.» – امثال 17:27 (ترجمه زنده جدید NLT)

به دنبال درک باشید

عشق-رابطه-عاشقانه
عشق-رابطه-عاشقانه

وقتی گوش می‌دهید، سعی کنید دیدگاه همسرتان را درک کنید. این به معنای همدلی با آنهاست. سعی کنید تصور کنید که در هنگام معاشرت چه احساسی باید داشته باشند. آن‌ها با چه شرایطی روبرو هستند؟ چه احساسی می‌توانند داشته باشند؟ آن‌ها همسر شما هستند، بنابراین تلاش برای درک احساسات آن‌ها دشوار نیست! وقتی به دنبال درک هستیم، عاقل هستیم. وقتی این کار را نکنیم، احمق هستیم (اوه).
آیه: «فرد احمق از درک کردن لذت نمی‌برد، بلکه فقط از بیان عقیده خود لذت می‌برد». – امثال 18:2

عمل کردن

همه مکالمات در جهان اگر هرگز به عمل ملموس تبدیل نشود، معنایی نخواهد داشت. آنقدر منضبط باشید تا مکالمات خود را با عمل دنبال کنید. برای تغییر رفتار و باورهای اساسی دعا کنید… فقط اقدام کنید. توجه داشته باشید که اعمال محصول جانبی طبیعی عشق هستند. همانطور که ما برای به دست آوردن نجات خود در مسیح «کاری» انجام نمی‌دهیم، اما کارهای خوب طغیان طبیعی بخشندگی هستند، عشق شما به همسرتان باید شما را مجبور به اقدام کند.
آیه: «فرزندانم، بیایید فقط در حرف عشق نورزیم، بلکه در عمل و به راستی آن را نشان دهیم». – 1 یوحنا 3:18

استراحت کردن

به یاد داشته باشید که هر دوی شما در حال پیشرفت هستید و برای مدت طولانی در این رابطه هستید. همانطور که خدا در شما کار می‌کند، لطفی در آن وجود دارد، پس استراحت کنید و صبور باشید… با خودتان و با همسرتان. آیه: «من نمی‌گویم كه قبلاً این را به دست آورده‌ام و یا به كمال رسیده‌ام، بلكه آن را دنبال می‌کنم تا به چنگ آورم، همان‌طور كه مسیح نیز مرا به‌خاطر آن به چنگ آورده است.» فیلیپیان 3:12

از طریق همه این‌ها دعا کنید

اگر با مسائل ارتباطی دائمی دست و پنجه نرم می‌کنید، تنها نیستید. ما فصل‌های بسیار زیادی را پشت سر گذاشتیم که به نظر می‌رسید پایان ناپذیر باشد، جایی که من و سلنا نمی‌توانستیم با هم ارتباط برقرار کنیم. اگر شما هم این مشکل را دارید، پس ما مطلب دیگری درباری این مسئله و شکستن یخ بینتان خواهیم نوشت. اما در اینجا چند ایده سریع وجود دارد: بیرون بروید و با هم یک کار سرگرم کننده انجام دهید، از افراد خداپرست در زندگی خود مشاوره بگیرید، سخت برای خرد دعا کنید، و ( بدون شوخی) صمیمی باشید. ما متوجه شده‌ایم که هر یک از این موارد می تواند به رفع انسداد خطوط ارتباطی کمک کند.

امیدوارم این مقاله به شما کمک کرده باشد. اجازه ندهید انفعال شما را از حفاری عمیق و یافتن توافق در مورد چیزهای مهم و کار کردن بر اختلافات قابل مذاکره گذشته باز دارد. متعهد باشید، صحبت کنید، گوش دهید، به دنبال درک باشید، عمل کنید، و البته همیشه آرامش را در عیسی بیابید.

مطالب مرتبط: شانه‎‌های ارتباط شیمی بین دو نفر

مطالب مرتبط: 12 نشانه که نشان می‌دهد در حال تلاش برای یک رابطه اشتباه هستید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.