اگر این 5 عادت را دارید شما فردی غمگین و داغون هستید!

اگر این 5 عادت را دارید شما فردی غمگین و داغون هستید!

این یک واقعیت است که بسیاری از ما زندگی را آنطور که هست، مانند راه رفتن در خواب در طول زندگی، با انگیزه کسب درآمد زندگی می‌کنیم و کاملاً از اینکه اصلاً خوشحال نیستیم غافلیم. زندگی‌ای که ما داریم اینگونه است که 5 یا 9 شغل انجام دهیم، ترفیع بگیریم، خانواده خود را بزرگ کنیم و به فکر بازنشستگی خود باشیم. اما در حقیقت، ما بی دست و پا و بدبخت هستیم.
در این مقاله پنج عادت رایج افراد غمگین آورده شده است. اگر این عادات را دارید، وقت آن رسیده است که دوباره شروع کنید و تغییرات مثبتی را در زندگی خود به ارمغان بیاورید که باعث شادی و خوشبختی می‌شود. پس همراه زردنیوز باشید.

شما از شکست می‌ترسید

ترس از شکست
ترس از شکست

افراد شاد از هر ثانیه زندگی خود لذت می‌برند و استفاده می‌کنند، مهم نیست دیروز چه اتفاقی افتاده است. افراد غمگین می‌ترسند تلاش کنند و جلوی زندگی گردن خود را می‌گیرند. به عنوان مثال، افراد شاد روی خودشان کار می‌کنند تا با برقراری ارتباط با دوستان و خانواده، یک رابطه سالم و شاد ایجاد کنند. آن‌ها دائم در فعالیت‌های کوچک شرکت می‌کنند و عادت‌های جدیدی را انتخاب می‌کنند که باعث شادی آن‌ها می‌شود.

از سوی دیگر، افراد غمگین به دلیل ترس و تفکر ناامیدانه به آینده که زمان حال آن‌ها را خراب می‌کند، نمی‌خواهند چیزهای جدیدی را امتحان کنند. شما احساس کمبود اعتماد به نفس دارید، ترجیح می‌دهید در جای خود بنشینید و منتظر باشید تا زندگی اتفاقی را برای شما رغم بزند.

اگر در مورد بهبود مستمر یا امتحان چیزهای مختلف یا جدید، مقاومت یا تردیدی در خود احساس می‌کنید، سؤالاتی را مطرح کنید. چه چیزی باعث می‌شود خودداری کنید؟ چرا آن احساس به شما اجازه نمی‌دهد زندگی خود را بگذرانید؟ اگر ترس یا حواس پرتی است، سعی کنید در میانه راه با ترس خود مقابله کنید. به عنوان مثال، در تعطیلات آخر هفته چیزهای جدیدی مانند شنا کردن، ده دقیقه پیاده‌روی یا شرکت در کلاس رقص را امتحان کنید.

بهانه‌هایی برای تغییر پیدا می‌کنید

یک ماه پیش از دبی به شهر خودم می‌رفتم و در همان روز باید در جشن تولد دوستم شرکت می‌کردم، احساس تنبلی و خستگی از پرواز داشتم و نمی‌خواستم بروم، اما رفتم. پس چرا این کار را می‌کردم؟ تنبلی و خستگی بهانه‌ای برای عدم حضورم در مهمانی است. من نمی‌گذارم این بهانه‌ها مانع خوشحالی من و دوستم شود.

وقتی غمگین هستیم، به دنبال راه‌هایی برای فرار از هر چیزی هستیم که ممکن است کمی بیشتر از آنچه فکر می‌کنیم انرژی نیاز داشته باشد. شما هیچ چیز غیر ضروری را نمی‌پذیرید، زیرا ذهنیت فاسد منفی شما باعث می‌شود به جای انتظار شادی، به فکر امکان اشتباه پیش رفتن آن باشید. اگر متوجه شدید که کارهایی را انجام نمی‌دهید که در زمان خوشحالی واقعاً از آن‌ها لذت می‌برید، از خودتان بپرسید. واقعا چه خبر است؟آیا واقعاً نمی‌خواهید این کار را انجام دهید یا از منظر منفی به آن نگاه می‌کنید؟ حتی اگر پاسخی پیدا نکردید یا به آن علاقه ندارید، به جای یافتن بهانه‌ای برای انجام ندادن یک کار، یک بهانه برای انجام دادن آن پیدا کنید و به خودتان ثابت کنید که هنوز عاشق انجام کارها هستید.

عدم نشان دادن احساس قدردانی برای هر چیزی

تنهایی - ناراحتی
تنهایی – ناراحتی

این احساس قدردانی نکردن زمانی به وجود می‌آید که ما روی چیزهایی که نداریم تمرکز می‌کنیم. این یکی از بزرگترین ویژگی‌های افراد داغون و غمگین است. افراد غمگین هیچ ظرفیتی برای احساس قدردانی ندارند، چه برای یک عمل مهربانانه چه زیبایی طبیعت. شما در حال پیش‌بینی اتفاقات بد هستید و در ذهنیت درستی نیستید که از اتفاقات خوب غیرمنتظره قدردانی کنید. شما مفاهیم منفی را برای آن‌ها پیدا خواهید کرد.

افراد شاد همیشه شکرگزار هستند و نسبت به فراز و نشیب‌های زندگی احساس قدردانی دارند. یا به خاطر داشته‌هایشان سپاسگزار هستند یا از اینکه شرایط هر چه باشد، خوب یا بد، آن‌ها را از درون قوی‌تر و بهتر می‌کند. وقتی هیچ چیز طبق برنامه شما پیش نمی‌رود و احساس ناراحتی و افسردگی می‌کنید، قدردانی سخت است. اما به سادگی آن را به عنوان مکانی عالی برای شروع دوباره ببینید. یک چیز را در روز انتخاب کنید – آن را در همه جا یا در قسمت‌هایی از خانه‌تان که زیاد به آنجا می‌روید یادداشت کنید و با صدای بلند بگویید. سعی کنید به جای نگرانی در مورد چیزهایی که ندارید، روی چیزهایی که دارید تمرکز کنید. این احساس قدردانی و سپاسگزاری به شما کمک می‌کند تا درد خود را التیام بخشید و شما را از دلایل ناراحتی خود بیرون می‌کشد.

زندگی در آینده و نابود کردن حال

این طرز فکر که حال خود را فدای آینده‌ای عالی کنید، یک افسانه است. شما در واقع حال خود را نابود می‌کنید تا آینده‌ای مشابه داشته باشید زیرا اعمال روزانه شما آینده شما را مشخص می‌کند نه فقط نگرانی و فکر کردن به آینده.

حقیقت این است که شما در حال قرض گرفتن مشکل هستید، که با گذشت زمان بیشتر می‌شود. این یک روش سالم برای زندگی نیست. افراد غمگین همیشه به دنبال راه‌هایی هستند که اوضاع بدتر شود. این به این دلیل است که آن‌ها مشکلات احتمالی را پیش‌بینی می‌کنند. افراد شاد قادرند هر لحظه از زندگی خود را به بهترین شکل بگذرانند. آنها از هر روز ریسک کردن ترسی ندارند زیرا زندگی را طوری می‌گذرانند که گویی آخرین روز ‌آن‌هاست.

اگر متوجه شدید که وظایف روزمره خود را انجام نمی‌دهید، خود را مجبور کنید که هر طور شده پیش بروید. احساس رضایت روزانه به رسیدن به شادی کمک می‌کند. سعی کنید لذت را در لحظه‌های روزمره زندگی خود تجربه کنید.

مقاومت می‌کنید که مسئولیت‌پذیر باشید

مقاومت در مسئولیت پذیری
مقاومت در مسئولیت پذیری

افراد غمگین هرگز نمی‌پذیرند که کار اشتباهی انجام داده‌اند. آن‌ها در درون می‌دانند که کار اشتباهی انجام داده‌اند اما نمی‌توانند آن را بپذیرند. اگر احساس بدی دارید که بپذیرید خرابکاری‌هایی که انجام می‌شود تقصیر شماست، پس افسرده و غمگین هستید.

این به این دلیل است که در را به روی احساسات بد بیشتری باز می‌کنید و نمی‌خواهید احساس شرم کنید. ممکن است این اتفاق بیفتد که پذیرفتن و مسئولیت‌پذیر بودن شما را به یک فرد بد متفاوت تبدیل کند. افراد شاد خود را در قبال هر موقعیتی مسئول می‌دانند، چیزی که آن‌ها را متفاوت می‌کند این است که خرابکاری‌هایی را که انجام داده‌اند تجزیه و تحلیل می‌کنند و سعی می‌کنند در آینده انجام ندهند، که به آن‌ها این رضایت را می‌دهد که هرگز در جنگی شکست نخورده‌اند، یا پیروز می‌شوند یا یاد می‌گیرند.

سعی کنید نگرش یادگیری و هرگز تسلیم نشدن را اتخاذ کنید که شادی بیشتری را برای شما به ارمغان می‌آورد.

غمگین و افسرده بودن و احساس تنهایی خسته‌کننده است. پس اینگونه نباشید، به خصوص وقتی جامعه به شما می‌گوید برای شاد بودن از همان اصول قدیمی پیروی کنید اما باز هم با پیروی از آن‌ها غمگین هستید. کاری را که احساس می‌کنید درست است انجام دهید. گذراندن وقت با دوستان و خانواده به شما کمک می‌کند تا قدرت و توانایی امتحان کردن چیزهای جدید را به دست آورید و بتوانید ریسک‌هایی را که مانع اهداف شما می‌شود انجام دهید. اگر متوجه یکی از این علائم شده‌اید، می‌توانید برای تغییر آن تلاش کنید. می‌دانم که تغییر دادن آن آسان نیست و سخت است، اما ارزشش را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *