دلایل پنهان کردن عشق به مرد توسط زن در رابطه

چرا برخی زنان عشق خود را از پارتنرشان پنهان می کنند؟

ما وقتی در یک رابطه هستیم، با رفتارها و اخلاق های متفاوت و گاهاً عجیب در پارتنرمان روبرو می‌شویم. مثلاً یکی از این رفتارهای عجیب که برخی از مردان در مورد آن صحبت می کنند این است که چرا دوست دختر ما یا همسر ما عشق خود را از ما پنهان می‌کنند و ابراز عشق نمی کنند. آیا شما هم تاکنون به چنین چیزی برخورد کرده‌اید؟ آیا تاکنون برایتان سوال شده است که چرا آن طور که باید عشق را نمی‌بینید؟ درحالی که می‌دانید او عاشقتان است!! ما در این مطلب می‌خواهیم به این سوال پاسخ دهیم و برای شما توضیحات کافی درباره دلایل پنهان کردن عشق به مرد توسط زن در رابطه را ارائه دهیم.

ابراز احساسات در رابطه

در مورد یک رابطه عاشقانه باید بگوییم که چنین رابطه‌ای زمانی برای شما بسیار عالی است و شما را به وجد می‌آورد و به شما لذت می دهد که پنهان نشود سرکوب نشود و ابراز شود. حال اگر در رابطه این ابراز شدن به خوبی اتفاق نمی‌افتد و پنهان کردن به ابراز کردن ارجحیت پیدا می کند باید چه کرد؟ و دلیل آن چیست؟

بیشتر بخوانید: ترفندهایی برای عاشق کردن دختران

دلایل پنهان کردن عشق توسط زنان

این موضوع ممکن است تا حد کمی به شهامت افراد مربوط باشد؛ اما معمولاً هم زن هم مرد در ابراز احساسات خود شهامت کافی را دارند.

اما باز هم بسیاری از پسرها خود را در رابطه‌ای می بینند که در آن زن عشق خود را نشان نمی‌دهد و حتی متوجه می شوند که او در حال سرکوب این احساس است. حتی گاهی در ابتدای رابطه، زن احساس خود را به خوبی نشان می دهد اما هر چه زمان می گذرد، ابراز عشق کمتر و کمتر می شود.

سوالی که پیش می‌آید این است که چرا چنین اتفاقی می‌افتد؟ چرا زنی که تاکنون احساس خود را نشان می داد حالا این ابراز عشق را متوقف کرده است؟ و یک سوال مهم‌تر این که چگونه می توان این موضوع را معکوس کرد و باعث شد که او توجه و محبت خود را نشان به شما دهد؟

در ادامه ابتدا دلایل را بررسی می کنیم.

بیشتر بخوانید: چگونگی رفتار زنان با مردان

دلیل اول: نگرانی بابت تغییر رفتار

 اولین دلیل این است که او بابت اینکه شما رفتارتان تغییر کند نگران است. ممکن است بر اساس تجربه ای که دارد، یا بر اساس افکاری که دارد یا روحیاتی که دارد یا حتی مشکلاتی که از کودکی با او همراه است، این تصور را داشته باشد که اگر عشق خود را به شما ابراز کند شما نسبت به او سرد خواهید شد.

مثلاً فکر کند که ممکن است شما چون دیگر می دانید که او شما را دوست دارد با او بدرفتاری کنید و نگران عواقب رفتار خود نباشید. از این رو او ترجیح می دهد که هر آنچه را که احساس می کند در خود نگه دارد و آن را بروز ندهد.

این نکته را باید دختران و زنان در نظر بگیرند که چنین روشی که برخی به آن سیاست در رابطه می‌گویند، خیلی جوابگو نیست. زیرا از جایی به بعد نتیجه معکوس دارد. چنین موضوعی باعث می شود شرایط طوری پیش برود که گویا زن و مرد دیگر ارتباطی با یکدیگر ندارند. آنها دیگر این حس را از هم نمی گیرند که عاشق هم هستند. از این رو مشکلات مختلفی ممکن است به وجود بیاید. مشکلاتی همچون عدم خوشحال بودن در رابطه یا سرزنش یکدیگر به دلایل مختلف. حتی تا جایی ممکن است پیش برود که این دختر/زن یادش برود که عاشق مرد روبروی خودش است. در نهایت هر دوی آن‌ها در رابطه احساس تنهایی می‌کنند و این می تواند رابطه را از بین ببرد.

این نکته که گفتیم تنها دلیل اینکه زنان عشق خود را به مرد در رابطه پنهان می‌کنند، نیست. بلکه دلایل دیگری نیز می‌تواند داشته باشد.

در ادامه دلیل دوم را بخوانید:

دلیل دوم: امید او برای کاهش رنج پس از جدایی احتمالی

این دلیل هم یکی دیگر از دلایل پنهان کردن عشق به مرد در رابطه توسط زن است. ماجرایی که در پشت این دلیل وجود دارد این است که احتمالا زنی که با این دلیل احساسش را پنهان می‌کند، تجربه تلخی دارد. این تجربه ممکن است مربوط به روابط خود او در گذشته باشد، یا مربوط به خانواد‌ه‌ی او یا دوستانش.

برای مثال اگر پدر و مادرش از هم جدا شده باشند، و پس از جدایی مادرش خیلی رنج کشیده باشد، او این تجربه را در ذهن نگه داشته است و امروز می خواهد با کم نگه داشتن میزان عشق در رابطه، پس از جدایی احتمالی، کمتر رنج بکشد.

اما او نمی داند که با این کارش، برای خودش و پارتنرش سال‌ها ناامیدی و تنهایی را به ارمغان می آورد.

در صورتی که عشق در رابطه ابراز نشود و سرکوب شود، در نهایت یک رابطه منقطع را تجربه خواهد شد. منظور از رابطه منقطع، رابطه ای است که ارتباط در آن روز به روز کمتر می شود.

سرکوب عشق، باعث می شود احساس خوشبختی آنطور که باید در رابطه حس نشود. هم زن و هم مرد در چنین رابطه‌ای، از جایی به بعد دیگر احساس عاشق بودن نمی‌کنند و در نتیجه، به احتمال زیاد جدایی در نقطه‌ای اتفاق می افتد.

دلیل سوم را در ادامه بخوانید:

دلیل سوم: نگرانی برای عدم احساس متقابل

سومین دلیل مرسوم برای پنهان کردن عشق به مرد در رابطه توسط زن، این است که او می ترسد که نکند پارتنرش همان احساس را نداشته باشد.

او این فرضیه را دارد که ممکن است به شما ابراز احساس کند اما در مقابل از شما این ابراز احساس را نبیند و حس طرد شدن داشته باشد.

در چنین شرایطی مسئولیت بزرگی بر عهده مرد است. او اگر می خواهد از همسر/دوست دختر خود عشق ببیند باید ابراز احساسات خودش را تقویت کند و به خوبی و به اندازه به او عشقش را ابراز کند. وقتی این کار را انجام ‌دهید، به زن شما کمک می‌شود تا از پوسته‌اش بیرون بیاید و شروع به نشان دادن عشقی که لیاقتش را دارید، کند.

برخی مردان، ابراز احساسات را از مردانگی دور می دانند. آن ها فرض می کنند که برای ابراز احساسات خیلی قوی هستند. در حالی که اتفاقا این ابراز احساسات است که قدرت می خواهد نه سرکوب احساسات، اگر شما واقعا به قدرت خودتان ایمان دارید، باید شجاعت داشته باشید که همان کاری را انجام دهید که برای زندگی‌تان و لذت بردنتان از زندگی درست باشد.

شما نباید با ترس زندگی کنید. نباید بترسید که مردانگی‌تان زیر سوال می رود، نباید بترسید که پارتنرتان شما را دوست نداشته باشد و … .

زمانی که شما نترسید و پیش بروید و احساستان را نشان دهید، او نیز شجاعت این را پیدا می کند که عشقش را به شما نشان دهد. و در نهایت تو و او در کنار هم بسیار شادتر خواهید بود.

چهارمین دلیل پنهان کردن عشق به مرد توسط زن در رابطه را در ادامه بخوانید:

دلیل چهارم: نگرانی بابت احتمال خودبرتربینی شما و ترک او

وی بابت این موضوع نگران است که اگر به شما احساساتش را ابراز کند و شما بدانید که چقدر عاشقتان است، خود را نسبت به او برتر بدانید و او را در نهایت ترک کنید.

اساساً، او نگران است که اگر عشق زیادی نسبت به مرد خود نشان دهد، در این رابطه به فرد کم ارزش تبدیل شود.

یعنی چنین سناریویی او در ذهن خود دارد که پس از اینکه دوست پسرش / شوهرش بفهمد که او چقدر دوستش دارد، پیش خود می گوید: “این دختر من را خیلی دوست دارد، واقعا مرا ستایش می کند، شاید به این خاطر است که من از او خیلی بهتر هستم. پس شاید بتوانم زنی بهتر از او پیدا کنم.”

 بگذارید در این مورد تا حدی به همسرتان/ دوست دخترتان حق بدهیم. زیرا تجربه بسیاری از زنان همین سناریو را در واقعیت نشان می دهد. این مسئله در برخی موارد رخ می دهد. گاهی اوقات وقتی مردان در چنین موقعیتی قرار می گیرند و نسبت به احساس زن به خود خیالشان راحت می شود، به این فکر می کنند که شاید بتوانند با زنِ بهترِ دیگری باشند. البته این کاملا یک موضوع 2 طرفه است و فقط به مردها ربط ندارد. برخی زنان نیز در برابر ابراز بی نهایت عشق پارتنرشان به این فکر می کنند که شاید بتوانند با فرد بهتری باشند.

پس باید چه کرد؟ چطور در عین حال که هر دو طرف عشقشان را به هم ابراز می کنند، رابطه را می توان حفظ کرد؟

اولا اینکه ما می گوییم احساستان را به هم ابراز کنید و از نشان دادن عشقتان به یکدیگر ترسی نداشته باشید، به این معنی نیست که هر لحظه این کار را انجام دهید یا زیاده روی کنید و به او بچسبید. بلکه ما می گوییم که این شجاعت را داشته باشید که زمانی که می خواهید عشق را به پارتنرتان ابراز کنید، این توانایی را داشته باشید و آن را سرکوب نکنید. در این حالت، هر دوی شما حس شگفت انگیزی در رابطه خواهید داشت و احساس خوشحالی بیشتری خواهید کرد.

اهمیت ابراز عشق در رابطه

با ابراز احساساتتان به یکدیگر، شما دیگر در رابطه حس تنهایی نخواهید داشت، ارتباطتان با هم کم و کمتر نمی شود، مورد حمایت و تحسین قرار می گیرد و خوشبخت خواهید بود.

اگر شما بعنوان یک مرد در رابطه، این دلایل زن را به خوبی درک کنید و تمام تلاشتان را انجام دهید تا این دلایل را کمرنگ کنید و به او حس اطمینان و اعتماد دهید، قطعا رابطه بهتری با هم خواهید داشت و باعث می شود زن شما / دوست دخترِ شما، همیشه عشق و احترامی را که شایسته شماست به شما نشان دهد.

رو به زنانی که با داشتن چنین دلایلی، عشقشان را به مرد زندگی‌شان ابراز نمی کنند نیز این توصیه را دارم که شاید این راهی که در پیش گرفتید، یعنی پنهان کردن عشق به مرد در رابطه، در کوتاه مدت جواب بدهد و مرد را بیشتر به شما جذب کند، اما به هیچ عنوان در درازمدت کارساز نخواهد بود.

در نهایت این راهی که پیش گرفتید، فقط احساس تنهایی، قطع ارتباط با مرد و احتمال زیاد جدایی وجود دارد. اجازه دهید شما و او سطح کاملی از شادی و عشق را تجربه کنید که می توانید با هم در یک رابطه تجربه کنید. با تجربه کامل عشق در رابطه، رابطه‌ی شما می تواند دوام داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *