پرده بکارت؛ 25 نکته که قبل از دست دادن پرده بکارت باید بدانید

پرده بکارت؛ 25 نکته که قبل از دست دادن پرده بکارت باید بدانید

پرده بکارت و از دست دادن آن ممکن است عواقب خیلی زیادی داشته باشد و دنیای جدیدی را پیش روی شما قرار دهد. امروز  در این مقاله از زرد نیوز ما تصمیم گرفتیم که همه چیز را در مورد پرده بکارت و عواقبی که ممکن است بعد از آن رو به رو شوید را برای شما خواهیم گفت.

در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا 25 نکته که قبل از دست دادن پرده بکارت باید بدانید را به شما بگوییم.

1- معنای بکارت برای هر فرد

ممکن است که باکرگی و یا همان بکارت برای هر شخصی یک تعریف خاص و منحصر به فردی را داشته باشید. هنوز هیچ تعریف کلی از باکرگی وجود ندارد. از نظر بعضی ها باکره بودن به این معنی است که شما هیچ نوع رابطه جنسی را تجربه نکردیده اید ( چه از نوع واژنال، چه آنال و چه اورال ) ولی برای عده ای دیگر این تعریف ممکن است متفاوت باشد.

اصلا ما با تعریف این موضوع کاری نداریم، نکته ای که برای ما مهم است این است که با خود تصمیم بگیرید که چه موقع برای انجام فعالیت جنسی آمادگی دارید. به از دست دادن چیزی نباید فکر کنید و چیزی که برای شما باید مهم باشد این است که به یک دنیای جدید وارد خواهید شد و یک تجربه جدیدی را به دست خواهید آورد.

2- تغییر تفکر

ممکن است برای کسی ازدست دادن پرده بکارت تنها با وارد شدن آلت تناسلی به آن باشد. ولی این تنها راه از دست دادن بکارت نیست!

ممکن است این امر بر اثر یک حادثه مثل تصادف، پرت شدن، وارد شدن انگشت، دیلدو و یا هر چیز دیگری باشد. این طرز فکر که بکارت تنها باید آلت تناسلی از بین برود یک فکر غلط است و باید در مورد آن تجدید نظر کرد.

3- از دست دادن دخترانگی

این یک باور قدیمی و منسوخ شده است که دخترانگی با از دست دادن بکارت از بین می رود! پرده بکارت جزوی از بدن شما و با از دست دادن آن هیچ چیزی را ازدست نخواید داد. پردخ بکارت مثل یک قطعه شلی است که بر روی واژن شما وجود دارد و در آن آویزان اس، به نظر شما بودن یا نبودن آن چه تغییری را در بدن شما ایجاد خواهد کرد؟

از دست دادن دخترانگی

4- دخترانگی و بکارت

همیشه به خاطر داشته باشید که دخترانگی شما هیچ ربطی به باکرگی ندارد، در بالا هم به آن اشاره شد! پرده بکارت یک قسمت از بدن است که همه چیز به خود شما مربوط است که در مورد وضعیت باکره بودن خود تصمیم بگیرید نه یک تکه از بدن شما که بودن یا نبودنش هیچ تغییری در روال زندگی و سلامتی شما نخواهد داشت!

5- تغییرات بدن

خیلی ها بر این باورند که با از دست دادن بکارت، وضعیت بدن نیز تغییر می کند. بدن نه در اولین سکس نه در پانصدمین سکس هیچ تغییری نمی کند و تا خودتان به کسی نگویید، کسی متوجه آن نخواهد شد. ولی شاید یک سری واکنش های فیزیولوژیکی مربوط به تحریک جنسی را تجربه کنید که این موارد ممکن است شامل این تغییران باشد:

  • متورم شدن واژن
  • تنفس های سریع و پی در پی
  • تعریق بیشتر
  • برافروخته شدن پوست

البته که این تغییرات را در همان لحظه که سکس دارید ممکن است تجربه کنید ولی بدن شما هیچ تغییری نخواهد داشت و فقط به این محرک که وارد شدن آلت تناسلی به واژن شماست ایجاد شده!

6- بعد از سکس

وقتی برای اولین بار با کسی سکس می کنید، به سرعت تمام این علائمی که در بالا به شما گفته شد، از بین خواهد رفت و بدن به حالت عادی خود باز خواهد گشت و ممکن است تنها چند دقیقه زمان ببرد. هیچ راهی برای اینکه کسی بفهمد شما باکره هستید یا نه وجود ندارد تا اینکه خودتان به کسی بگویید!

7- انتظارات بیش از حد

نکته ای که باید در مورد رابطه جنسی بدانید این است که سکس واقعی هرگز مثل آن چیزی که در فیلم های پورن دیده اید نیست و کمی متفاوت تر است. همه ممکن است رابطه های جنسی متفاوتی را تجربه کنند. واقعگرا باشید و خود و شریک جنسی خود را با آنچه که در فیلم ها دیده اید مقایسه نکنید.

8- احساس درد

شاید اولین سکسی که دارید کمی درد آور و ناراحت کننده باشد ولی این کاملا طبیعی است و هیچ جای نگرانی نیست. اگر در حین سکس احساس درد و یا ناراحتی می کنید می توانید از ژل لوبریکانت استفاده کنید و اگر با آن هم این درد رفع نشد، خوب است که با یک پزشک خود مشورت کنید.

9- چرب کردن

اصلا جای نگرانی نیست اگر احساس سوزش و درد می کنید، هیچ اشکالی ندارد که از روان کننده در حین سکس استفاده کنید. این ابزارها برای همین موضوع ساخته شده اند و هیچ جای خجالت ندارد.

10- خونریزی

خیلی ها به اشتباه ممکن است فکر کنند که خونی که ممکن است بعد از دست دادن بکارت بیرون بیاید خیلی زیاد باشد. خیلی ها ممکن است این خون را با خود دروان قاعدگی اشتباه بگیرند ولی اصلا این گونه نیست. شاید در برخی موارد هیچ خونی نیاید و شاید هم ممکن است چند قطره فقط خارج شود!

11- استفاده از کاندوم

همیشه به خاطر داشته باشید که هر آن ممکن است دچار عفونت های مقاربتی شوید و باید مواظب باشید. خیلی ها به اشتباه بر این باورند که عفونت های مقاربتی تنها از طریق سکس واژنی صورت می گیرد ولی این مورد ممکن است از طریق سکس مقعدی و یا اورال هم صورت بگیرید.

در هر صورت باید مراقب باشید و حدالاامکان از کاندوم استفاده کنید.

12- بارداری

احتمال باردار شدن شما حتی پس از اولین تجربه جنسی شما ممکن است صورت بگیرید. همیشه مراقب باشید و روش های جلوگیری از بارداری بدانید و همیشه مجهز به قرص های ضدبارداری و کاندوم باشید.

13- رسیدن به ارگاسم

باید اینجا اضافه کنم که همیشه به دنبال فانتزی های جنسی خود نباشید. شما در هر بار نزدیکی قرار نیست به ارگاسم برسید و طبق تحقیقاتی که انجام شده است تنها 11 تا 41 درصد ممکن است در هر بار سکس، رسیدن به ارگاسم را تجربه کنند.

رسیدن به ارگاسم

14- ارگاسم بیش از حد

در بسیاری موارد دیده شده است که افراد با کوچکترین چیزی تحریک می شوند و ممکن است ارگاسم را تجربه کنند. شاید در ابتدا این مورد خیلی هیجان انگیز به نظر برسد ولی این امر بعد از مدتی ممکن است به زود انزالی منجر شود. اگر هر بار که رابطه جنسی برقرار می کنید به سرعت ارگاسم می رسید، باید با پزشک مشورت کنید و به دنبال یک راه چاره باشید.

15- اضطراب

ممکن در چند بار اولی که رابطه جنسی را تجربه می کنید، احساس ترس و یا اضطراب داشته باشید و حس خوبی نسبت به این قضیه نداشته باشید. این اصلا ناراحت کننده نیست و ممکن است هر کسی این احساس را تجربه کنند. ولی اگر این ترس و اضطراب در شما ادامه دار بود، باید حتما با یک پزشک مورد اطمینان صحبت کنید و درصدد رفع این مشکل باشید.

16- لذت بردن

هرچه بیشتر داشتن رابطه جنسی را تجربه کنید، کم کم راحت تر خواهید بود و با شریک جنسی خود احساس صمیمیت بیشتری را خواهید داشت و خیلی راحت تر به ارگاسم می رسید و خیلی بیشتر و راحت تر این کار را انجام خواهید داد. پس اگر در چند بار اول احساس خیلی خوبی نداشتید عجول نباشید و کمی صبر کنید.

17- نرسیدن به ارگاسم و لذت بردن

اصلا مهم نیست که هر باری که سکس دارید، حتما ارگاسم را نیز تجربه کنید. اشتباه نکنید – رسیدن به ارگاسم عالی است و موجب احساس لذت خیلی زیاد در شما خواهد شد. ولی رسیدن به ارگاسم تنها هدف داشتن یک رابطه جنسی نیست!

ممکن است در یک رابطه شما به ارگاسم نرسید ولی شریک جنسی شما این حس را تجربه کند. پس همیشه زود قضاوت نکنید!

نرسیدن به ارگاسم و لذت بردن

18- حرف های ناگفته

بعد از دست پرده بکارت و اولین سکس، هرگزخواسته های خود را نادیده نگیرید. اگر خواسته ها و نیازهای خاصی دارید، حتماً به شریک جنسی خود بگویید و در مورد آن صحبت کنید. بسیار مهم است که از کاری که می کنید نهایت لذت را ببرید و هر آنچه که شما را اذیت می کند و یا حس خوبی به شما نمی دهد را بازگو کنید.

19- بدون رودروایسی

بعد از دست پرده بکارت و اولین سکس اصلا لازم نیست  که کاری را  انجام دهید که با آن اصلا راحت نیستید! شریک زندگی شما حق ندارد شما را مجبور به رابطه جنسی کند یا برعکس. و این فقط مربوط به اولین بار شما نیست – این مربوط به هر بار داشتن رابطه جنسی خواهد شد. هرگز خود را اجبار به کاری که دوست ندارید نکنید!

20- تغییر نظر در هر زمان

شما این حق را دارید که در هر لحظه نظر خود را تغییر دهید! اگر بعد از دست پرده بکارت دیگر راحت یا علاقه مند به سکس با طرف مقابل خود نیستید، مجبور نیستید به رابطه جنسی خود ادامه دهید. شما  این حق  را دارید هر لحظه نظر خود را تغییر دهید و هیچ کس این حق را ندارد که شما را مجبور به انجام کاری کند که اصلا مایل به انجام دادنش نیستید.

21- انتخاب زمان مناسب

ممکن است در خود شدیدا احساس نیاز به سکس کنید و احساس کنید که برای انجام این کار آمادگی این کار را دارید. هرگز زمانی که از لحاظ روحی آماده نیستید، برای این کار اقدام نکنید. شما تنها کسی هستید که می تواند تصمیم بگیرد که چه زمانی می خواهید برای اولین بار رابطه جنسی برقرار کنید. اگر این احساس نیاز را در خود حس نکردید می توانید این کار را به زمان دیگری موکول کنید.

22- خودتان باشید

اینکه از لحاظ روحی امادگی انجام این کار را دارید یا نه بحث جداست. بحث این که تمام دوستان و هم سن و سالان شما هم این کار را کرده اند و شما هنوز آن را انجام نداده اید هم بحثی جداست.

باور کنید یا نکنید ، همه افراد دیگر این کار را نمی کنند. میزان رابطه جنسی در واقع در حال کاهش است. طبق یک مطالعه در سال 2016 ، 15 درصد از افراد 18 ساله هنوز هیچ مدل رابطه جنسی را تجربه نکرده اند. پس اگر هنوز از لحاظ روانی آماده نیستید به هیچ چیزی فکر نکنید و هیچ چیزی را از دست نداده اید. همیشه برای این کار وقت هست!

23- سکس و عشق

هرگز این اشتباه را نکید که که رابطه جنسی با صمیمیت یا عشق مترادف است! داشتن رابطه جنسی دقیقا مثل یک ماراتن یا یک فعالیت بدنی است نه چیز دیگری!  این همان صمیمیت ، عشق و یا یک پیوند عاطفی نیست. گرچه دیدگاه شما نسبت به رابطه جنسی کمی ممکن است پیچیده تر باشد و برخی افراد ممکن است که فقط این رابطه را با افرادی که دوستشان دارند برقرار کنند و برخی دیگر دوست داشته باشند که با افراد غریبه این تجربه را داشته باشند.

24- باورهای قدیمی

طبق باورهای قدیمی خیلی ها معتقدند که تا آخر عمر باید با کسی که برای اولین بار با او سکس داشته اید، در ارتباط باشید و این اجازه را به خود نخواهید داد که با کس دیگری وارد رابطه شوید. ولی مورد هم باز یک باور غلط است. سکسی خوب و با کیفیت و لذت بخش است که به شخص مقابل خود حس داشته باشید نه اینکه به زور و اجبار مجبور به انجام این کار شوید.

باورهای قدیمی در مورد سکس و پرده بکارت

25- عدم تمایل

اگر اولین تجربه سکس شما آن چیزی که تصورش را می کردید نبود، هرگز تسلیم نشوید و قطعا این تجربه اولین و آخرین تجربه شما نخواهد بود! شما همیشه این فرصت را دارید که دوباره و دوباره و اگر دوست داشتید با افراد مختلفی این تجربه را داشته باشید و به ایده آل ترین حالت خود برسید.

جمع بندی

امیدوارم که این مقاله و نکاتی که در مورد اولین سکس و از دست دادن پرده بکارت برای شما آماده کردیم برای شما مفید بوده باشد و توانسته باشیم که هر آنچه نیاز به دانستنش دارید را به شما آموزش داده باشیم.

زردنیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *