ـعجب-متفاوت

50 قانون عجیب در جهان

هر کشوری متفاوت است و قوانین آن نیز متفاوت می‌باشد. بعضی اوقات این قوانین کاملاً مضحک هستند و گاهی اوقات به ارزشهای مهم فرهنگی اشاره می‌کنند که ممکن است متفاوت از قوانین شما باشد. ما فهرستی از ۵۰ قانون عجیب و غریب در سرتاسر جهان تهیه کرده‌ایم که شاید باور نکنید وجود دارد. اما هنگام مسافرت، مطمئناً نمی‌خواهید از پشت میله های زندان سر درآوردید.

فهرست عناوین پنهان

آدامس جویدن در سنگاپور

جویدن-آدامس
جویدن-آدامس

بعضی وقت ها به آتش اشتباه آدم های احمق می‌سوزیم. یک سری خرابکار آدامس های جویده شده خود را به صندلی و وسایل اتوبوس های عمومی می‌چسباندند که باعث شد دولت سنگاپور  سالانه ۱۵۰ هزار دلار برای تمیز کردن این آدامس ها بپردازد. از آن پس دولت سنگاپور تصمیم گرفت از سال ۱۹۹۲  یک قانون عجیب ولی موقر را تصویب کند. سنگاپور تصمیم گرفت تولید هرگونه آدامس را ممنوع کند. هرکسی که در سنگاپور آدامس وارد کند، بفروشد یا تولید کند، می‌تواند جریمه و یا زندانی شود، به استثنای آدامس نیکوتین  که دلیل درمانی دارند.

رادیوهای کانادایی باید موسیقی کانادایی پخش کنند

کانادایی ها افرادی میهن پرست هستند؛ به طوری که طبق قانون، همه ایستگاه های رادیویی کانادا موظف هستند حداقل ۳۵ درصد از اوقات، به ویژه در ساعات ۶ صبح و ۶ بعد از ظهر ، از دوشنبه تا جمعه، موسیقی های هنرمندان کانادایی را پخش کنند. این یعنی که در طول یک ساعت  پخش رادیویی در طول روز های کاری هفته، بیش از ۲۰ دقیقه آهنگ هایی از هنرمندانی مانند، نیکل بک، سلن دیون، دریک، مایکل بابله، مورییس جانسون و جاستین بیبر را خواهید شنید.

بنزین تمام کردن در اتوبان های آلمان

اتوبان-ماشین-ترافیک
اتوبان-ماشین-ترافیک

آلمان که به داشتن محدودیت سرعتی متعادل معروف است که به رانندگان اجازه می‌دهد با سرعت ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت برانند، باعث شده خیلی از عاشقان سرعت سفر در اتوبان های آلمان را ترجیح بدهند. اما اگر بنزین تمام کنید با جریمه‌ای بسیار روبرو خواهید شد. و حتی به پمپ بنزین رفتن هم فکر نکنید چراکه یک جریمه دیگر برای آن باید پرداخت کنید! چرا؟ چون آلمانی ها معتقدند که شما می‌توانید باک ماشین خود را پر نگه دارید و اگر بنزین تمام کنید تقصیر خودتان است. کنار اتوبان راه رفتن و پارک کردن ماشین در کنار آن خطرناک است. این قانون با اینکه عجیب به نظر می‌رسد اما در نهایت برای یک رانندگی امن لازم است.

پیاده روی برهنه در سوئیس

برهنگی
برهنگی

بعد از اینکه یک دهه پیش مسافران سوئیسی و آلمانی تصمیم گرفتند که در کوه و جنگل های سوئیس را برهنه پیاده روی کنند (واقعاً!)، مقامات سوئیس به مردم یادآوری کردند که هنوز قانون بی‌نزاکتی وجود دارد و در صورت برهنه دیده شدن در جنگل، جریمه می‌شوید. در سال ۲۰۱۱ ، یک مرد سوئیسی بیش از ۱۰۰ دلار جریمه شد چون برهنه پیاده روی کرده بود.

غذا دادن به کبوتر ها در ونیز

گردشگرانی که با اشتیاق به هزاران کبوتر میدان سنت مارک ونیز غذا می‌دهند تا عکسی زیبا برای اینستاگرام خود داشته باشند، باعث تا شهرداری شهر ونیز در سال ۲۰۰۸ غذا دادن به این کبوتران را ممنوع کند. این قانون عجیب برای این تصویب شد که هزینه سالانه پاکسازی فضولات این کبوتران به ازای هر نفری که به آن ها غذا می‌دهد، ۲۷۵ یورو بود. اما حالا قضیه فرق می‌کند. اگر شما را در حین غذا دادن به کبوتران بگیرند تا ۷۰۰ یورو جریمه خواهید شد. بهتر است به جای عکس با این کبوتران از پل ونیز عکس بگیرید.

مطالب مرتبط: 20 آداب و رسوم عجیب از سراسر جهان که شما را به حیرت می‌اندازد.

کفشه پاشنه بلند در آتن

کفش-پاشنه-بلند
کفش-پاشنه-بلند

وقتی در حال آماده کردن وسایل خود برای سفر به یونان هستند، مراقب باشید که کفش مناسب را برمی‌دارید چراکه پوشیدن کفش های پاشنه بلند در آتن از سال ۲۰۰۹ ممنوع است. این قانون برای این به اجرا درآمده تا از ویرانه های شهر باستانی و معبد های آتن در برابر کفش هایی تیز محافظت کند. البته پوشیدن کفش پاشنه بند در هنگام راه رفتن در ویرانه های یک معبد ۲۵۰۰ ساله جز خراب کردن کفش و آسیب دیدن پا نتیجه‌ای ندارد. بنابراین به این آثار تاریخی احترام بگذارید و با کفش نرم از آن ها دیدن کنید.

پوشیدن تی‌شرت وینی دِ پو در لهستان

در لهستان پوشیدن تی‌شرتی با طرح و یا عکس این خرس بامزه ممنوع است چراکه این موجود دوست داشتنی شلوار ندارد. دولت لهستان پوشیدن هر لباس و استفاده از هر گونه تصویر از وینی د پو (Winnie The Pooh)  در نزدیکی محل بازی کودکان در پارک و مدارس را ممنوع اعلام کرده است. این قانون عجیب، کودکان را بسیار تاثیرپذیر دانسته به همین علت تصویر این خرس که شلوار ندارد را برای آن ها بد می‌داند. بنابراین اگر به اروپای شرقی سفر می‌کنید، لباس های خرسی خود را نپوشید.

پوشیدن مایو در فرانسه

مایو-مرد-ساحل
مایو-مرد-ساحل

مردانی که در فرانسه به ساحل یا استخر های عمومی می‌روند باید از مایو های مخصوص شنا استفاده کنند. این قانون عجیب ارتباطی با ایجاد امنیت و سلامتی ندارد بلکه مردان را مجبور می‌کند فقط و فقط باید مایو مخصوص شنا وارد آب شوند. چراکه ممکن است با شلوارکی که در طول روز همه جا پوشیده‌اند وارد آب شوند و آن را کثیف کنند. این درمورد تی‌شرت هم صدق می‌کند. حتی مایو های موج سواری هم مناسب ساحل های فرانسه نیست و باید آن را با مایو های مخصوص شنا عوض کنید.

پوشیدن زره در مجلس انگلستان

اگر قصد داشتید در سفر بعدی خود به لندن با زره فولادین خود به مجلس انگلستان سری بزنید باید بگوییم که این کار ممنوع شده است. انگلیسی ها می‌توانند این قانون عجیب و قدیمی که در سال ۱۳۱۳ میلادی تصویب شده را لغو کنند اما از آنجایی که زره پوشیدن دیگر مد نیست آن ها کاری به این قانون ندارند.

گاوسواری و مستی در اسکاتلند

گاو-روستا
گاو-روستا

قبل از اینکه ایده های عجیب و غریب به سرتان بزند باید بگوییم اگر می‌خواهید گاوسواری افراد مست را تماشا کنید می‌توانید بلیط خریده و آن را تماشا کنید. این قانون نه تنها گاوسواری بلکه هر کس که اسب، درشکه، و موتور بخار در اختیار دارد نباید هنگام استفاده از آن مست باشد.  در ضمن، در همین قانون آمده است که شما نمی‌توانید  در حالت مستی اسلحه گرم با خود داشته باشید. (باید اعتراف کنیم ، این یک قانون کاملاً خوب است.)

پوشیدن لباس با طرح ارتشی در جزایر دریای کارائیب

یکی از قانون هایی عجیب که سرسختانه در کشورهای حوزه کارائیب اجرای می‌شود، ممنوعیت پوشیدن لباس هایی با طرح ارتشی است. این کشور ها شامل، باربادوس، سن ویسنته، سنت لوسیا،آنتیگوآ و جامائیکا می‌شوند. در این کشور ها فقط پرسنل نظامی می‌توانند این  از لباس ها استفاده کنند.

سلفی گرفتن با مجسمه بودا در سریلانکا

مجسمه-بودا
مجسمه-بودا

وقتی در حال سلفی گرفتن از مجسمه بودا هستید، به آن پشت کرده‌‌اید. طبق قانون سریلانکا، این به معنی بی‌احترامی به بودا تلقی می‌شود و فرد خاطی زندانی می‌شود. حتی اگر به مجسمه بودا با انگشت اشاره کنید ممکن است به دلیل بی‌احترامی به بودا مجازات شوید. همچنین در بعضی مکان ها حتی عکس گرفتن از مجسمه بودا ممنوع است. این قانون عجیب در سال ۲۰۱۴ برای یک زن انگلیسی دردسر  درست کرد. با اینکه داشتن خالکوبی بودا غیرقانونی نیست اما این زن به دلیل داشتن خالکوبی های نامناسب از بودا به مدت ۳ روز بازداشت شد.  در سفر به سریلانکا، خالکوبی های خود را بپوشانید، به تابلو های “عکس برداری ممنوع” احترام  بگذارید و به بودا پشت نکنید.

ماسک زدن در مکان های عمومی در دانمارک

دولت دانمارک در مورد این قانون عجیب خود بسیار سختگیر است به حدی که نه فقط ماسک بلکه، هرچیزی که صورت را بپوشاند مانند، کلاه ایمنی، روسری، کلاه، ریش مصنوعی،و حتی روبنده را ممنوع کرده است. این قانون بحث برانگیز در آگوست سال ۲۰۱۸ تصویب شد. مقامات دانمارکی ادعا کردند که این قانون به شناسایی مناسب چهره ها در مراسم های شلوغ یا هر حادثه‌ای که نیاز به شناسایی هویت از روی چهره باشد، کمک می‌کند.

اتاق گرفتن با عنوان زن و شوهر، ازدواج را رسمی می‌کند

فرض کنید یک زن و مرد می‌خواهند در یک هتل اتاق بگیرند. اگر ادعا کنند که زن و شوهر هستند و اتاق به اسم آن ها ثبت شود، بر اساس قانون ازدواج ایالت کارولینای شمالی، آن ها رسما زن و شوهر می‌شوند‌. از آنجا که آن زن و مرد “در ظاهر خود را به عنوان زن و شوهر در معرض دید عموم قرار می‌دهند” ، بر اساس قانونی که در کارولینای شمالی مورد احترام و دارای اعتبار است، رسما زن و شوهر محسوب می‌شوند. اگر روزی خواستید در کارولینای شمالی اتاق بگیرید، بهتر است اعتراف کنید که زن و شوهر نیستید.

بادبادک هوا کردن در استرالیا

در نواحی جنوب شرقی ایالت ویکتوریا واقع استرالیا و نزدیکی ملبورن، بادبادک هوا کردن در فضای عمومی اگر شخصی دیگر را اذیت کند غیرقانونی است. در حقیقت ، اگر شخص دیگری را اذیت کند ، حتی نمی توانید در مکان عمومی بازی کنید. این قانون به عنوان بخشی از  مصوبه خلا جرائم ۱۹۶۶ ذکر شده است. البته اگر هنگام سفر به استرالیا بادبادک هوا کنید مردم این کشور با این موضوع مشکلی نخواهد داشت.

مطالب مرتبط: سحرخیزی با قانون 50-30-10-10

تفنگ آبپاش در مراسم سال نو در کامبوج

تفنگ-آبپاش
تفنگ-آبپاش

چشن سال نو در سیام ریپ، پایتخت کشور کامبوج به قدری دیوانه‌وار است که فروش تفنگ های آب پاش قبل و در طول مراسم ممنوع است. این قانون عجیب برای جلوگیری از “حوادث رانندگی” و “بی نظمی عمومی” اعمال شد. ظاهراً هر زمان دیگری از سال برای خرید تفنگ آبپاش مناسب است، اما اگر برای سال نو بخواهید این اسباب بازی پلاستیکی را تهیه کنید، صاحبان مغازه ها از فروش آن امتناع می‌کنند.

پیاده روی بدون لباس در بارسلونا

مقامات این شهر مدیترانه‌ای برای جلوگیری از پر شدن خیابان ها از افراد با لباس های ساحلی تصمیم گرفتن پوشیدن بیکینی برای زنان و نپوشیدن لباس را برای مردان ممنوع کنند. در بارسلونا فقط در کنار استخر و ساحل می‌توانید بدون لباس باشید و اگر در مکان های عمومی با لباس های ساحلی وارد شوید جریمه می‌شوید. این قانون که در سال ۲۰۱۱ تصویب شده، میزان جریمه برای نیمه برهنه گشتن در بارسلونا را ۲۶۰ یورو تعیین کرده است.

فحش دادن در امارات

فحش-دادن-ممنوع
فحش-دادن-ممنوع

فحش دادن در کشور مسلمان امارات متحده عربی می‌تواند باعث، جریمه و زندانی شدن و حتی دیپورت شدن شما شود. مطابق ماده 373 قانون کیفری امارات متحده عربی، “دشنام دادن عفت و شرافت شخص را خدشه‌دار می‌کند.” این قانون فقط شامل گفتن کلمات نامناسب با صدای بلند نیست. این شامل حرکات بدنی ناشایست، پیام های متنی و رسانه های اجتماعی شما نیز می‌شود. حتی ایموجی های ناشایست مجاز نیستند. در اوایل سال جاری، بریتانیا اکسپرس گزارش داد که شخصی پیغامی توهین آمیز به یک فروشنده اتومبیل ارسال کرده که ظاهراً با او مشکل داشته است. وی به دلیل انتخاب کلمات بد به سه هفته زندان محکوم شد. اگر عادت دارید از کلمات بد استفاده کنید، قبل از سفر به امارات حتما این عادت خود را کنترل کنید.

لباس زیر توری در روسیه

خانم ها (و آقایان) متاسفیم، اما روسیه نمی‌خواهد که شما لباس زیر توری بپوشید. بر اساس این قانون که در سال ۲۰۱۴ و در روسیه، بلاروس و قزاقستان تصویب شده، لباس های زیر باید حداقل  با ۶ درصد پنبه تولید شده باشند. چرا؟ آن ها ادعا می‌کنند برای امنیت و سلامتی شما. در حالی که زنان در سراسر این کشورها اعتراض کردند، این قانون عجیب در حال اجرا است و دیگر نمی‌توان لباس زیر توری خرید. اینکه چگونه آنها می‌فهمند که شما چه گونه لباس زیری  دارید موضوع دیگری است.

رقص در تاریکی و پس از نیمه شب در ژاپن

رقص-پارتی-شب
رقص-پارتی-شب

رقصیدن پس از نیمه شب، سال هاست که در ژاپن ممنوع است؛ نه به خاطر اینکه این کار گناه است بلکه به این دلیل که زیادی آمریکایی است! این قانون در ۱۹۴۸ و پس از این که سرباز های آمریکایی در ژاپن را اشغال کردند تصویب شد تا آمریکایی های لیبرال نتوانند شهروندان خوب ژاپنی را به فساد بکشند. این قانون پس از ۶۷ سال و در سال ۲۰۱۵ لغو شد و ژاپنی ها می‌توانند در باشگاه های شبانه تا بعد از نیمه شب‌ برقصند.

آویختن تابلو در ساختمان های وایومینگ

 در ایالت وایومینگ در آمریکا، طبق قانون تمام ساختمان های عمومی باید یک اثر هنری به ارزش ۱ درصد از هزینه های ساختمان (نه بیشتر از ۱۰۰ هزار دلار) وجود داشته باشد. این اثر هنری باید به عنوان هنر تأیید شود، بنابراین آویختن تصویری که روی یک کاغذ طراحی شده باشد، کافی نیست.

در فرانسه بدون خرید قبر، مرگ غیر قانونی است

فرانسه-قبر-آرامگاه
فرانسه-قبر-آرامگاه

در شهر سارپورانو، نمی‌توانید بمیرید اگر در قبرستان محلی قبری پیش خرید نکرده باشید. دلیل وجود این قانون این است که قبرستان این شهر فضا ندارد. شهردار وقت سارپورانو که این قانون عجیب را در سال ۲۰۰۸ تصویب کرده بود برای اجرا نکردن آن مجازات شدیدی در نظر گرفته است.

در روم گرداندن سگ ها اجباری است

قانون های سختگیرانه روم برای مقابله با حیوان آزاری شامل گردش روزانه سگ های خانگی می‌شود. اگر سگ خود را برای گردش حداقل یکبار در روز برای گردش نبرید، ممکن است ۶۲۵ یورو جریمه شوید. این قانون درمورد ماهی قرمز نیز صدق می‌کند. در حالی که نمی‌توان آنها را به گردش برد، اما باید فضای شنا داشته باشند. ماهی قرمز ها نباید در تنگ نگهداری شوند و درعوض باید دارای یک آکواریوم با اندازه کامل باشد.

هنگام عبور از ماشین ها در نیوجرسی باید بوق بزنید

ماشین-بوق-رانندگی
ماشین-بوق-رانندگی

هنگام رانندگی در بزرگراه های ایالت نیوجرسی، از نظر قانونی ملزم به ارائه یک هشدار صوتی برای عبور از ماشینی که در سمت چپ شما است، هستید. این یعنی هر بار که در حال عبور از هر خودرو هستید، بر اساس قوانین ایالتی، باید با بوق زدن هشدار دهید.

قلعه شنی درست کردن در اسپانیا

درست کردن قلعه شنی در اسپانیا به قدری نفرت‌انگیز است که اگر شما را در حال ساخت یک قلعه شنی ببیند ممکن است جریمه شوید. میزان جریمه هم به محلی که در آن قلعه شنی درست کرده‌اید بستگی دارد مثلا در ساحل مایورکا جریمه ۱۰۰ یورو است اما تا در ساحل گالیسیا ممکن است تا ۱۵۰۰ یورو جریمه شوید. حتی کودکان هم از این قانون مستثنی نیستند و والدین آن ها باید مبلغ جریمه را بپردازند.

تناسخ بدون مجوز دولت در چین

چین-کاهن-معبد
چین-کاهن-معبد

کاهن های بودایی اهل تبت، پس از مرگ نمی‌توانند تناسخ کنند مگر اینکه دولت چین به آن ها اجازه دهد. مطمئن نیستیم که آنها چگونه این این قانون را اجرا می کنند، اما چین به داشتن برخی قوانین سختگیرانه مشهور است.

رد گیری سگ شما با د‌ی‌ان‌اِی برای پرداخت جریمه

رها کردن مدفوع سگ در جزیره کاپری در ایتالیا -مثل خیلی مکان های دیگر- ممنوع است. اما مقامات این جزیره با استفاده از علم شما را به پرداختن جریمه مجبور می‌کنند. اگر مدفوع سگ خود را پاک نکنید، ممکن است با انجام آزمایش دی‌ان‌ای هویت سگ شما را تعیین و سپس شما را جریمه کنند.

مطالب مرتبط: چگونه سفری آسان و بدون استرس داشته باشیم؟

کشتن پاگنده در کانادا ممنوع است

پاگنده
پاگنده

وقتی برای اولین بار مردم از دیدن موجودی به نام پاگنده (Big Foot) در دهه ۱۸۰۰ میلادی صحبت کردند، ایالت بریتیش کلمبیا در کانادا کشتن آن را ممنوع کرد. هیچ کس مدرکی برای اثبات وجود این موجود غول پیکر و پشمالو را به دست نیاورده است، اما اگر آن را پیدا کنید و آن را بکشید، در صورت نداشتن مجوز شکار، ممکن است تا ۲۵۰ هزار دلار جریمه شوید. ایالت واشنگتن در امریکا نیز از همین قانون عجیب پیروی می‌کند.

ادرار کردن در اقیانوس در پرتغال

پرتغال برای پاکیزه نگه داشتن سواحل و سلامتی مردم به که به ساحل می‌روند، ادرار کردن در اقیانوس را ممنوع کرده است. ما هنوز کاملاً مطمئن نیستیم که آنها چگونه عدم رعایت این قانون را اثبات می کنند، اما استفاده از سرویس بهداشتی مانند یک فرد متمدن کار بسیار بهتری است.

استفاده از سبیل مصنوعی در کلیساهای آلاباما

سیبیل-مرد-نقاب-ماسک
سیبیل-مرد-نقاب-ماسک

اگر سبیل مصنوعی شما مردم را به خنده وا می‌دارد ، آن را برای هرجایی به جز کلیسا نگه دارید، زیرا این کار در آلاباما غیرقانونی است. نکته این قانون عجیب و خنده‌آور این است که شما نباید باعث قطع شدن مراسم دعا شود. بنابراین، می‌توانید سبیل مصنوعی خود را در کلیسا استفاده کنید، به شرطی که باعث خنده دیگران نشود. قبل از استفاده سبیل مصنوعی در کلیسا مخاطبان خود را خوب بشناسید.

زنان متاهل در بولیوی مجاز به نوشیدن فقط یک لیوان شراب هستند

اگر در لاپاس، پایتخت بولیوی، یک زن مجرد هستید، با خیال راحت بنوشید! اما اگر ازدواج کرده اید، فقط یک لیوان شراب برای شماست. این قانون عحیب و جنسیت زده به دلیل اعتقاد به این امر است که الکل ممکن است زن را بی‌اخلاق تر کند. اگر شوهر او ببیند که در ملا عام الکل می‌نوشد، می‌تواند او را طلاق دهد!

مطالب مرتبط: 12 هتل و اقامتگاه لاکچری برای گذارندن تعطیلات!

بر هم زدن مراسم عروسی در استرالیا

عروسی
عروسی

حتی اگر پدر روحانی طبق رسومات بپرسد کسی اعتراضی به این عروسی دارد، اگر در استرالیای جنوبی هستید،  نظرتان را برای خود نگه دارید. در غیر این صورت ، می توانید تا ۱۰ هزار دلار جریمه شوید. اگر شما  مراسم عروسی را قطع کنید، ممکن است به دو سال زندان محکوم شوید.

پوشیدن لباس بدون سر شانه توسط مردان در فلوریدا

با اینکه ایالت فلوریدا به داشتن باشگاه های شبانه مخصوص مردان زنپوش معروف است، پوشیدن لباس بدون سر شانه توسط مردان در این ایالت غیرقانونی است. با این حال، این قانون آن ها را از پوشیدن لباس های زنانه با بند نازک، آستین کوتاه یا بلند منع نکرده است.

بالا رفتن از درخت در تورنتو

بالا رفتن-درخت
بالا رفتن-درخت

شاید فکر کنید در کانادا می‌توانید از یک درخت بالا بروید (چرا که نه، تعداد آنها زیاد است، مگر نه؟) باید بگوییم که اگر در هر جایی از شهر آنتاریو در حین این کار دیده شوید. انتظار پرداخت جریمه بسیار سنگینی را داشته باشید. این قانون در اُتاوا، تورنتو و حتی در وسط جنگل است اجرا می‌شود- مگر اینکه مجوز داشته باشید. در سال ۲۰۱۳، یک جوان علاقمند به بالا رفتن از درخت، جریمه‌ای به میزان ۳۶۵ دلار برای بالا رفتن از یک درخت در پارک بلوو پرداخت.

در چین فرزندان باید از والدین سالمند خود محافظت کنند

قانون حمایت از حقوق و منافع افراد سالمند (بالای 60 سال) فرزندان را وادار می‌کند تا یک سری خدمات را به والدین سالمند خود ارائه دهند؛ خدمات و اقداماتی مانند نگهداری از والدین و اهانت نکردن به آنها، مراقبت از مزرعه آنها و از تامین کردن آن ها از مفاد این قانون است. در غیر این صورت، والدین می توانند تقاضای نفقه کنند!

عبور و مرور مرغ ها در جورجیا

مرغ-خیابان
مرغ-خیابان

بله درست است. برای اینکه مردم را به کنترل مرغ هایشان تشویق کنند یک قانون در ایالت جورجیا در آمریکا تصویب شده. این قانون می‌گوید، اگر مرغ شما از کنترل خارج شود‌ جریمه خواهید شد. این یعنی نمی‌توانند از خیابان هم عبور کنند.

در تورینِ ایتالیا، باید روزی ۳ بار سگتان را به گردش ببرید

اگر روزانه حداقل ۳ بار در تورین ایتالیا سگ خود را برای گردش بیرون نبرید، باید آماده پرداخت جریمه‌ای نقدی تا مبلغ ۵۰۰ یورو باشید. همچنین رنگ زدن موهای سگ برای زیبایی، طبق قانون جرم است. ایتالیا سختگیرانه قانون ها را برای محافظت از حیوان دارد

خرید با سکه های زیاد در کانادا

خرید-سکه
خرید-سکه

هنگام پرداخت بیش از ۱۰ دلار، پرداخت بیش از یک سکه بر اساس قانون ارز در کانادا غیرقانونی است.

نبستن  در مرزعه در نوادا

از درهای مزرعه در نوادا برای نگهداری دام استفاده می‌شود. هر کسی که در مزارع خارج از محدوده شهر، در مزرعه خود را را نبندد و محکم  نکند ممکن است مجبور جریمه نقدی بشود. این قانون عجیب برای جلوگیری از  فرار دام تصویب شده است.

آدمخواری در آیداهو

آدمخواری
آدمخواری

اگر در ایالت آیداهو احساس گرسنگی کردید، سعی کنید به گوشت انسان فکر نکنید. چون در این ایالت، طبق قانون خوردن گوشت و خون انسان شما را به ۱۴ سال زندان محکوم می‌کند. اما در شرایط اضطراری، آدمخواری مجاز است.

طبل زدن برای هشدار از حمله ملخ ها در هند

در زمان حمله ملخ ها، یک فرد مذکر که حداقل ۱۴ سال سن دارد باید با طبل زدن به دیگران هشدار دهد. کسانی که در ۸ کیلومتر یا بیشتر از مکانی که در آن حمله ملخ ها صورت گرفته، زندگی می‌کنند، باید آن را طبل زدن یا روش دیگری که به مردم شهر هشدار می‌دهد اعلام کنند. افرادی که به این قانون عمل نکنند ممکن است از شهر اخراج شوند.

مطالب مرتبط: 10 هتل برتر جهان در سال 2020

کاغذ رنگی در آلاباما

جشن-شادی-کاغذ رنگی
جشن-شادی-کاغذ رنگی

استفاده از کاغذ رنگی پلاستیکی در چشن ها ر شهر موبایل(Mobile) در ایالت آلاباما بر اساس قانون قابل مجازات است. نه فقط استفاده از کاغد رنگی پلاستیکی، بلکه تولید، فروش و انبار کردن آن در این شهر غیرقانونی است.

باد معده در مالاوی

بر اساس قانون “ناپاک کردن هوا” که در ۲۰۱۱ در کشور مالاوی تصویب شد، هر کس “هوا را ناپاک” کند، قانون کشور را زیر پا گذاشته است. این قانون عجیب باعث شد بحثی در این کشور مبنی بر اینکه آیا نفخ معده یک جرم است یا خیر!

ناپاک خواندن زنان در اوکلاهما

زوج-رستوران-رابطه
زوج-رستوران-رابطه

در ایالت اوکلاهما، اگر زنی را ناپاک خطاب کنید، چه آن زن مجرد باشد یا متاهل، به جرم افترا زدن  جریمه می‌شوید. اگر زنی را به صورت شفاهی یا از طرق دیگر ناپاک خطاب کنید، ممکن است از ۲۵ تا ۵۰۰ دلار جریمه نقدی شوید، این یعنی که حتی در فضای مجازی هم نباید به زنی توهین کنید.

اضافه وزن در ژاپن 

به جز کشتی گیران سومو (Sumo) دولت ژاپن با  تصویب قانونی سعی در جلوگیری از چاقی شهروندان خود دارد‌. بر اساس این قانون، اندازه دور کمر افراد بین ۴۰ تا ۷۴ سال باید هر سال توسط یک پزشک سنجیده شود. اگر دور کمر مردان بیش از ۸۵ سانتی متر و دور کمر زنان بیش از ۸۴ سانتی متر باشد، جریمه می‌شوند.

حمل ماهی آزاد به صورت مشکوک در انگلستان

ماهی
ماهی

بر اساس “حکم ۱۹۸۶ ماهی آزاد” ، پارلمان انگلستان حمل ماهی آزاد در شرایط مشکوک را غیرقانونی اعلام کرد. این قانون همچنین در مورد ماهی قزل آلا ، ماهی اسملت، ماهی آب شیرین ، چراغ ماهی و مارماهی صدق میکند، اما دقیقا اشاره نمی‌کند که منظور از “شرایط مشکوک” چیست.

تبلیغات روی بیلبورد در هاوایی

تبلیغات از طریق بیلبورد در ایالت هاوایی ممنوع است. استفاده از بیلبورد فقط برای نشان دادن علائم راه ها، املاک و مستغلات و نام شهر ها مجاز است. اما اگر بیلبورد داخل ملک شما باشد از این قانون مستثنی می‌شود.

کشتی گرفتن با خرس در آفریقای جنوبی

کشتی-با-خرس
کشتی-با-خرس

نه اینکه آفریقای جنوبی خرس داشته باشد، اما اگر داشت، درگیری با آنها غیرقانونی بود.

آویزان کردن لباس های کثیف در ترینیداد و توباگو

در کشور جزیره‌ای ترینیداد و توباگو خشک کردن لباس در هر جای خیابان، روی دیوار، حصار یا پنجره رو به خیابان غیرقانونی است. این جزیره می‌خواهد حتی هنگام تمیز کردن لباس ها هم تمیز باشید.

پیشگویی در مریلند

پیشگویی-فال
پیشگویی-فال

خواه از طریق کارتهای تاروت، کف خوانی یا هر روش دیگری باشد، پیشگویی در سراسر ایالت مریلند ممنوع است. اگر در هنگام پیشگویی دیده شوید، ممکن است تا ۵۰۰ دلار جریمه و حتی تا یک سال زندانی شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.