زمان:11 July, 2020
15 راه آسان برای جذاب‌تر بودن

15 راه آسان برای جذاب‌تر بودن

جذاب و تودل برو بودن برای خیلی‌ها شاید مثل یک رویا باشد و خیلی‌ها دوست دارند که همه آنها را دوست داشته باشند.

اصلا کار سختی نیست که جداب باشیم، ما در ادامه 15 را آسان برای جذاب‌تر بودن را به شما آموزش خواهیم داد.

15 راه آسان برای جذاب‌تر بودن

شاید خیلی‌ها فکر کنند که جذاب بودن یک چیز کاملا ذاتی است. ولی اصلا این گونه نیست و مهارتی کاملا اکتسابی است که شما هم می‌توانید داشته باشید.

با به کارگرفتن چند تکنیک ساده همیشه و همه جا همه را مجذوب خود خواهید کرد و همیشه جذاب خواهید بود.

پس در ادامه با ما باشید تا در مورد این تکنیک‌‌ها بیشتر بدانید:

1- در بحث‌ها سکوت نکنید

خوب است که در هنگام صحبت کردن با افراد کلماتی را ابراز کنید. در یک صحبت و مذاکره هیچ‌چیز بدتر از سکوت کردن نیست.

خوب است که وقتی شما درمورد موضوعی با کسی صحبت می‌کنید تمام فوکوس و توجه خود را روی مکالمه معطوف کنید.

می‌توانید در مورد رنگ موهای او و یا رنگ لباس و یا عطری که استفاده کرده ابراز علاقه کنید و کلا در سکوت نباشید.

گفتن کلمات تاثیرگذار که خود شما ممکن است دوست داشته باشید که از کسی بشنوید، می‌تواند پیش‌درآمدی باشد که خود را خیلی بیشتر از قبل محبوب کنید. با گفتن این کلمات هرکسی از مصاحبت با شما لذت خواهد برد و در اصل جذاب تر خواهید بود.

2- ارتباط چشمی

اگر واقعاً دوست دارید که با کسی ارتباط خوبی داشته باشید و همیشه همه شما را دوست داشته باشند، در صحبت‌ها ارتباط چشمی را فراموش نکنید. خیلی‌ها فکر می‌کنند که تنها گوش دادن به صحبت‌های کسی می‌تواند راهی برای ارتباط موثر باشد.

محققان دریافتند که کسانی که در صحبت‌ها تماس مستقیم چشمی دارند، بیشتر از سمت افراد دیگر به آنها توجه می‌شود و گفتگوهای موثرتری را دارند.

اگر شما در مکالمات خود با دیگران ارتباط چشمی داشته باشید، بیشتر به شما اطمینان می‌شود و مردم شما را باهوش تر و مهربان‌تر می‌بینند و در نهایت بیشتر جذب شما خواهند شد.

3- گوش دادن

اگر بخواهیم این مورد را خیلی واضح‌تر بیان کنیم باید این گونه گفت که کمتر حرف بزنید و بیشتر گوش کنید.  در صحبت‎ها و مکالمات تمام حواس پرتی ها را کنار بگذارید و فقط به آنچه شخص دیگری در تلاش است برای شما بگوید گوش کنید.

 وقتی شخصی در حال صحبت کردن باشماست، خوب است که تمام حواس خود را به صحبت‌های او دهید و از زدن حرف‌های اضافی حین مکالمه خودداری کنید.

اگر شما حرف او را قطع کنید و سوالات بیجا و یا حرف‌های بیهوده بزنید رشته کلام از طرف مقابل را خواهید گرفت.

محققان دانشگاه ایالتی نیویورک در مطالعه‌ای دریافتند که کسانی که به مکالمات خیلی بیشتر گوش می‌دهند، اعتماد کاملی را به افرادی که با آنها در صحبت هستند دارند.

4- پرسیدن اسم افراد

خیلی‌ها موقع صحبت کردن با دیگران نام آنها را نمی‌پرسند که این هم یک اشتباه بزرک است. شاید خیلی‌ها فکر کنند که پرسیدن اسم کسی که برای اولین بار او را می‌بینند کار درستی نباشد ولی شما با این کار حس خوبی را به طرف مقابل خواهید داد.

سعی کنید که اسم اشخاص را همیشه به‌خاطر داشته باشید که هربار با آنها صحبت می‌کنید ارتباط بهتر و موثرتری را با آنان برقرار کنید.

خوب است که وقتی اسم طرف مقابل را که یاد گرفتید در طول مکالمه اسم او را چند بار تکرار کنید که این ترفندهای به ظاهر کم ارزش از اهمیت خیلی بالایی برخوردار هستند.

همیشه به‌خاطر داشته باشید که وقتی بعد از مدتی کسی را می‎بینید و نام او را به خاطر داشته باشید، تاثیر بی‌نظیری روی طرف مقابل خواهید داشت.

5- مسئولیت پذیری

خیلی مهم و با ارزش است که شما در هنگامی که می‌دانید کار یا حرف اشتباهی زدید، به اشتباه خود پی ببرید و عرزخواهی کنید

خوب است همیشه به اشتباهات خود پی ببرید و راجب آن با دیگران صحبت کنید. مثلا اگر سهوا شما چایی یا آب را در رستوران ریختید، معذرت خواهی کنید و شاید باورتان نشود که با این کار چقدر خود را محبوب می‌کنید.

پس هیچ‌وقت از اهمیت بالای این نکته غافل نشوید و اشتباهات خود را بپذیرید و با این کار شما هیچ‌وقت کوچک نخواهید شد. بلکه به اعتبار و ارزش شما افزوده خواهد شد.

6- احترام به شریک زندگی

هیچ وقت ابراز علاقه کردن به همسر و یا شریک زندگی خودرا فراموش نکنید. شاید خیلی‌ها فکر می‌کنند که با گذشت چندسال از باهم بودن، ابراز علاقه کردن به شریک زندگی اهمیت چندانی ندارد، ولی سخت دراشتباهند.

هیچ فرقی نمی‎کند که شما دیروز ازدواج کردید یا 10 سال پیش، درهر صورت شما باید به شریک زندگی خود احترام بگذارید و ابراز علاقه کنید. خیلی‌ها فکر می‌کنند که تنها با کارهایی که برای شریک زندگی خود انجام می‌دهند ادای احترام می‎کنند ولی اصلا این گونه نیست!

شما باید هنر ابراز علاقه و عشق کردن را در هر دوره از زندگی بدانید و همیشه کلمه دوستت دارم را به زبان بیاورید و تنها با کارهایی که برای شریک زندگی خود می‎کنید اکتفا نکنید.

7- اختلاف نظر

هروقت که با کسی دچار اختلاف نظر شدید و بحت کردید، همیشه یک قدم به عقب بردارید و کمی بیشتر فکر کنید. خوب است که همیشه اوضاع را به خوبی برسی و ارزیابی کنید.

تحقیقاتی که در دانشگاه ایالتی داکوتای شمالی انجام شده نشان داده که افرادی که در مذاکرات نظر خود را با تمام وجود اعلام می‌کنند و مرتب درگیر بحث و گفتگو هستند وجهه مثبت‌تری دارند.

ولی خوب است که در این مذاکرات جانب احترام را رعایت کنید و خیلی مسالمت‌امیز نظرات خود را اعلام کنید.

اگر حس کردید که کسی که با او در حال مذاکره هستید و اختلاف نظر دارید خیلی بیش از حد عصبی است شما کوتاه بیایید.

هرگز به دنبال این نباشید که در گفتگوها همیشه فرد برنده باشید و همه با شما صد در صد موافق باشند، گاهی همین سکوت شما در شرایط پرتنش می‌تواند رویکرد خیلی مثبتی بر طرف مقابل شما داشته باشد و شما هم جذاب تر بن نظر برسید.

8- پذیرفتن اشتباهات

این خیلی ساده است که شما به اشتباهات خود اغرار کنید. دروغ گفتن و نپذیرفتن اشتباهات فقط باعث می‌شود که دیگران نظر خوبی نسبت به شما نداشته باشند.

شما باید همیشه مسئولیت حرفی که بر زبان می‌آورید را قبول کنید و بابت آن از دیگران پوزش بطلبید. این نکته در بین تمامی نکاتی که تا به اینجا گفتیم، از اهمیت بالاتری برخوردار است.

این نکته می تواند به خودی خود بسیار قدرتمند باشد. شما با این کار خود را هیچ وقت کوچک نمیکنید، این کار شما باعث می‌شود که هم اعتماد به نفس بالاتری داشته باشید و هم صداقت خود را نشان می‎دهید و از همه مهمتر جذاب تر به نظر خواهید رسید.

9- به افراد زیر دست احترام گذاشتن

این قانون در مورد تمام برخوردها با افراد در همه جا صدق می‌کند. بسیار اهمیت دارد که صرف نظر از جایگاه اجتماعی افراد به آنها همیشه با احترام رفتار کنید.

به گفته دکتر فردریک نومن نحوه برخورد شما با پیشخدمت و افراد زیردست می تواند به تنهایی حرف‌های خیلی زیادی در مورد شخصیت خود داشته باشید.

داد زدن  سر افراد زیردست شما فقط وجه‌ی اجتماعی شما را از بین می‌برد و مردم جور دیگری روی شما حساب باز خواهند کرد. هیچ وقت نباید فکر کنید که از بقیه سرتر هستید و شخصیت دیگران را نادیده بگیرید.

10 – لبخند به غریبه‌ها

بسیار اهمیت دارد که با همه‌ی انسان‌ها مهربان باشید و به آنها عشق بورزید. لبخند زدن و نگاه کردن به افرادی که در کنار شما رد می‌شوند چیز سخت و پیچیده‌ای نیست و هیچ‌کس راجب شما فکر بدی نخواهد کرد.

این مورد بسیار از اهمیت بالایی برخوردار است و شاید کمتر حداقل در جامعه‌ی ما مورد توجه قرار گرفته که باید در مورد آن تجدید نظر کرد.

11- کنار گذاشتن گوشی

همیشه به‌خاطر داشته باشید که اگر 5 دقیقه یکبار اینستاگرام را چک نکنید، چیزی را از دست نخواهید داد!

متاستفانه در جوامع امروزی خیلی از ماها مدت زمان خیلی زیادی را صرف شبکه‌های مجازی می‌کنیم و از دنیای واقعی و اطرافیانمان دور شدیم. همیشه به‌خاطر داشته باشید که ما باید قدر لحظات باهم را بدانیم.

وقتی که با دوستی و یا با کسی برای اولین بار صحبت می‌کنید، تلفن خود را در کیفتان بگذارید و تمام حواس خود را به مکالمه‌ای دارید معطوف کنید.

12- به رفتار خود توجه کردن

ایده‌ی بسیار خوبی خواهد بود اگر شما بابت هرکاری که کسی برای شما انجام می‌دهد تشکر کنید. گفتن کلمه متشکرم هیچ وقت چیزی از ارزش‌های شما کم نخواهد کرد و شما را نزد دیگران بالا خواهد برد.

هروقت کسی کاری را برای شما انجام داد، شما باید از آنها متشکر و قدردان باشید و این رفتار خوب و پسندیده‌ی شما اثر مثبتی روی شما خواهد گذاشت.

13- ظاهر خوب

نحوه لباس پوشیدن هرکس، نشان‌دهنده‌ی شخصیت آن طرف است. طرز لباس پوشیدن شما در جلسه اول از یک آشنایی می‌تواند روی دیگران تاثیر خیلی زیادی داشته باشد.

در مورد لباس پوشیدن لازم نیست که شما لباس‌های گران قیمت و با برند خیلی معروف شناخته شده استفاده کنید. با همین لباس‌هایی که در کمد خود دارید هم می‌توانید تاثیر مثبت خود را بر روی دیگران داشته باشید.

14 –روان سالم

یکی دیگر از نکاتی که برای جذاب بودن باید بدانید که شاید از لباس خوب پوشیدن هم اهمیت بالاتری دارد، روان و ذهنی سالم داشتن است.

شما باید کنترل ذهن و روان خود را در دست داشته باشید. داشتن مدیتیشن می تواند راهی عالی برای دستیابی به رسیدن برای اعتماد به نفس باشد.

اگر شما ذهنی پاک داشته باشید می توانید روی دیگران تاثیر مثبت خیلی زیادی داشته باشید و خیلی زود دیگران جذب شما و شخصیت شما خواهند شد.

همیشه سعی کنید که در طول شبانه روزی زمانی را برای این کار برای خود در نظر داشته باشید که کمک خیلی زیادی به جذاب بودن شما خواهد کرد.

15- شاد باشید

همه دوست دارند که دوستانی شاد و بشاش داشته باشند. تا جایی که می‌توانید شما باید در جمع‌های دوستانه و یا قرارهای کاری با ظاهری شاد و خندان ظاهر شوید تا بیشترین تاثیر را در دیگران داشته باشید.

هیچ کس از هم صحبتی با آدمی اخمو و عبوس لذت نمی‌برد و دوست دارد که در رابطه‌ای که دارد احساس خوشحالی کند و از مکالمه‌ای که دارد نهایت لذت را داشته باشد.

امیدوارم که همین تکنیک‌های به ظاهر ساده کمک زیاد به شما برای داشتن رابطه‌ای خوب کمک کند و شما فردی جذاب و دلربا به‌نظر برسید.

زرد نیوز

3 یک پینگ

  1. پینگ بک: اهمیت بالای صحبت کردن در مورد سکس و داشتن سکسی بهتر - زردنیوز

  2. پینگ بک: تکنیک های بسیار ساده برای داشتن زندگی سالم تر و شادتر- زرد نیوز

  3. پینگ بک: آشنایی با ارزان‌ترین روش‌های جوانسازی پوست ‌ - چگونه پوست خود را جوان کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *