12 نشانه که نشان می‌دهد در حال تلاش برای یک رابطه اشتباه هستید!

12 نشانه که نشان می‌دهد در حال تلاش برای یک رابطه اشتباه هستید!

یک رابطه اشتباه را احتمالا نتوانید از درون آن متوجه شوید زیرا ممکن است تصور کنید همه چیز عادی و نرمال است. اما با نگاهی بیرون از رابطه می‌توانید به ماهیت درست آن پی ببرید. در ادامه این مقاله با دوازده نشانه‌ای روبرو هستید که اگر شما آن را در رابطه خود شاهد هستید، احتمالا در یک رابطه نادرست قرار دارید. با ادامه این مقاله و این 12 نشانه همراه زردنیوز باشید.

مقدمه

خب شما با کسی آشنا شده‌اید و خیلی خوب پیش می‌رود. شما در چند قرار ملاقات بوده‌اید، هر روز پیامک می‌فرستید، و همه نشانه‌ها نشان می‌دهند که این موضوع قرار است به چیزی تبدیل ‌شود. یا ممکن است آنقدر با هم قرار داشته باشید که رابطه شما راحت باشد و احساس خوبی داشته باشید. اما پس از آن، آن احساس آزاردهنده در پس ذهن شما نقش می‌بندد: آیا آنها واقعاً “آن یک نفر” هستند یا من وقتم را برای ایجاد رابطه اجباری تلف می‌کنم؟ حقیقت این است که وقتی می‌دانی، می‌دانی، اما وقتی هم مطمئن نیستی، باز هم متوجه می‌شوی.

اعتراف کردن سخت‌تر است زیرا آنچه می‌دانید در این مورد منجر به جدایی می‌شود. همه ما با افرادی مانده‌ایم که می‌دانستیم برای ما مناسب نیستند، اما‌ترجیح می‌دهیم احساسات درونی را نادیده بگیریم. ما می‌مانیم چون راحت‌تر از تنها ماندن است، «باید» طرف مقابل را دوست داشته باشیم، یا نگران هستیم که هیچ کس دیگری نباشد. شاید این شخص همه معیار‌ها را داشته باشد، اما چیزی کم است. شما این کلیشه جدایی را می‌دانید: «مشکل تو نیستی. منم” خوب، گاهی اوقات، مشکل تو نیستی، اما من هم نیستم. این “ما” هستیم که کار نمی‌کند. شیمی غیرقابل پیش بینی است و سازگاری (یا ناسازگاری) همیشه چیزی نیست که بتوانید پیش بینی کنید. دشوار است بدانید چیزی کم است وقتی نمی‌توانید انگشت خود را روی چیزی مشخص بگذارید.

اما از آنجایی که شما سزاوار عشق غیرقابل انکار و یک رابطه شاد و پایدار هستید، این ۱۲ نشانه را بخوانید که ممکن است آن جرقه را در ذهن شما ایجاد کند و بدانید که طرف مقابل شما واقعاً « آن یک نفر » نیست.

شما بیشتر از آن شخص، یک رابطه می‌خواهید

پایان دادن به رابطه
رابطه – جدایی – دعوا

اگر برای مدت طولانی به یک رابطه امیدوار بوده‌اید، احساس فشار می‌کنید که با هم رابطه داشته باشید، یا از احساس تنهایی خسته شده‌اید، ممکن است بیشتر عاشق ایده یک رابطه باشید تا این شخص. برای رمزگشایی بین خواستن آن شخص یا خواستن رابطه، به این فکر کنید که آیا با این شخص دوست خواهید بود یا خیر. آیا می‌خواهید در کنار او باشید، حتی اگر افلاطونی باشد یا رابطه احساسی جزء گزینه‌های موجود نباشد؟ اگر این فرد هرگز نمی‌خواست ازدواج کند یا دائما در حال مسافرت بود، چه؟ آیا هنوز می‌خواهید با آن‌ها باشید یا به سراغ شخصی راحت‌تر می‌روید؟ اگر فقط به دلیل شرایط مناسب با این شخص هستید یا می‌خواهید یک رابطه داشته باشید، احتمالاً بیشتر عاشق رابطه هستید تا آن شخص.

شما خودآگاه هستید

اگر با کسی باشید که شما را خفه می‌کند، باعث می‌شود احساس کنید باید خودتان را سانسور کنید، یا باعث می‌شود که در گفتار و اعمال خود بیش از حد فکر کنید، این یک رابطه واقعی نیست. حتی اگر “جرقه‌ای” وجود داشته باشد، این شیمی بین طرف مقابل شما و نسخه سانسور شده شما است. اصلاً چرا آن جرقه را می‌خواهید؟ اگر رابطه به این بستگی دارد که شما همیشه حواستان را جمع کنید که طرفتان ناراحت یا آزرده نشود، ارزش آن را ندارد که وقت خود را تلف کنید.

رابطه پس از مشاجره بهبود نمی‌یابد

نشانه خیانت دوست دخترتان
مشاجره – دعوا در رابطه

وقتی صحبت از اختلاف نظر در یک رابطه میان می‌آید، ما با جنبه‌های متفاوتی رو به رو می‌شویم. یا انتظار یک رابطه عاشقانه پرشور را داریم که در آن جرقه به معنای جنگیدن مداوم است یا این ایده که ” آن یک نفر ”  بهترین فرد برای ما باشد را باور داریم. آن‌ها هیچ کار اشتباهی انجام نمی‌دهند، و بنابراین، ما هرگز نیازی به مخالفت نداریم. یک دعوا یا اشتباه باید به این معنی باشد که فرد بهتری وجود دارد. اما سازگاری و موفقیت رابطه به مخالفت یا عدم توافق شما بستگی ندارد، بلکه به نحوه بهبودی از اختلافات بستگی دارد. مهم نیست که همتای کامل شما چه کسی باشد، آن‌ها یک ربات نخواهند بود (فقط یک حدس وحشیانه!)، بنابراین به یاد داشته باشید که هر دوی شما اشتباه خواهید کرد، روزهای بدی خواهند آمد و مشاجرات پیش خواهند آمد.

به نحوه واکنش طرف مقابلتان در آن مواقع توجه کنید. آیا آنها به شما گوش می‌دهند، ارتباط موثری برقرار می‌کنند و هرگز یک اشتباه را دوبار مرتکب نمی‌شوند؟ آیا هر دوی شما بیشتر به رابطه اهمیت می‌دهید تا اینکه حق با شما باشد؟ یا اینکه با ارتباطات دست و پنجه نرم می‌کنید، کینه به دل می‌گیرید و احساس می‌کنید هر دعوا می‌تواند پایان رابطه باشد؟ اگر صمیمیت شما پس از مشاجره باز نگردد، ممکن است در حال حفظ زوری آن رابطه باشید.

جلوه اجتماعی رابطه شما محبت آمیزتر از جنبه‌های خصوصی آن است

هر فرد و هر رابطه ای متفاوت است. شاید فکر می‌کنید که پست کردن‌ مراسم ماهگردتان در فیس‌بوک و خجالت کشیدن‌ از بوسیدن‌ در مقابل دوستانتان کار لوسی است، یا شاید می‌خواهید دنیا بداند که چقدر خوشحال هستید. هیچ یک از دو حالت خجالت آور نیست، اما هر دوی شما باید به همان اندازه (یا بیشتر) ابراز محبت خصوصی داشته باشید، که عمومی دارید.

اگر جرقه وجود داشته‌ باشد، احتمالاً به جای استفاده‌ از ابراز محبت آشکارا در بین عموم ، محبت خود را به طور تصادفی نشان می‌دهید: پوزخندهای خنده دار را در اتاق رد و بدل می‌کنید، دستان یکدیگر را زیر میز می‌گیرید، یا شب در حالی که برای خواب آماده می‌شوید به آنها می‌گویید که چقدر دوستشان دارید. به جای اینکه با دوستانتان بیرون بیایید یا عشق خود را در سراسر رسانه‌های اجتماعی نشان دهید، ممکن است به طور علنی یکدیگر را مسخره کنید، در مورد دستاوردهای یکدیگر لاف بزنید، و شاید زمانی که فکر نمی‌کنید کسی نگاه می‌کند، یک بوسه بدزدید یا همدیگر را در آغوش بگیرید. اگر محبت شما بیشتر عمومی است تا خصوصی (برای هر یک از شما یا هر دو)، رابطه شما ممکن است بیشتر برای اثبات چیزی باشد تا احساس درونی شما.

امیدوارید برخی چیزها در مورد آنها تغییر کند

اگر خود را به فکر فرو ببرید، این شخص عالی خواهد بود اگر فقط [….] یا زمانی که [….]رابطه خوبی با هم خواهیم داشت، شما دارید سعی می‌کنید جرقه را ایجاد کنید. و جرقه‌های اجباری هرگز دوام نمی‌آورند. لازم نیست همیشه ارزش‌ها، باورها و نگرش‌های یکسانی داشته باشید، اما حداقل باید تفاوت‌های خود را درک کنید، به آنها احترام بگذارید و قدر دان آن‌ها باشید.

برای دوست داشتنشان مجبور نیستید آن‌ها را تغییر دهید. حال که بحثش پیش آمده‌، اگر متوجه شدید که به دلیل مدل موی عجیب و غریب یا تیپ متفاوت جذابیت برایتان کاش یافته‌ است، بدانید که احتمالاً این حس تغییری نخواهد کرد حتی اگر آنها مدل موی جدیدی داشته باشند یا کمد لباس خود را به روز تر کنند. جاذبه فیزیکی به نحوه اتصال بدن شما مربوط می‌شود و شما باید یک کشش مغناطیسی و یک جاذبه غیرقابل انکار به سمت آنها را احساس کنید که به عوامل متغیر بستگی ندارد.

به آنها اعتماد ندارید

شکست عشقی دوستان دختر - دلایل عدم اعتماد زنان به مردان
شکست عشقی – جدایی – رابطه

البته، زیر سوال بردن‌ وفاداری آنها بزرگترین پرچم قرمز است (شهود زنان همیشه درست است). اگر به آنها اعتماد ندارید که وفادار بمانند، قطعاً آنها “آن یک نفر” نیستند. اما من در مورد اعتماد به آنها در جنبه‌های دیگر هم صحبت می‌کنم. اگر آنها فردی هستند که ارزش بودن با آنها را دارند، به نظرات آنها اعتماد خواهید کرد. همچنین برای نظرات آنها ارزش قائل خواهید شد و به آنچه که هستند اعتقاد خواهید داشت. شما به صداقت آنها ایمان دارید و صداقتشان را زیر سوال نمی‌برید. وقتی می‌گویند تماس می‌گیرند تماس می‌گیرند و وقتی دور از هم هستید احساس امنیت می‌کنید. یک جرقه به جذابیت بستگی دارد، بله، اما زمانی که از نظر فیزیکی با هم نیستید به ارتباط شما نیز مربوط می‌شود.

باید وانمود کنید که علاقه دارید یا ندارید

احتمالاً شما و پارتنرتان علایق مختلفی دارید. در واقع باید اینگونه باشد، زیرا قرار گذاشتن‌ یا خود دیگرتان به شدت خسته کننده‌ خواهد بود. نه، شما ممکن است همیشه به علاقه یا سرگرمی‌های آنها علاقه نداشته باشید، اما باید بخواهید در مورد آن‌ها بیشتر بیاموزید زیرا می‌دانید چقدر برای آنها مهم است و واقعاً می‌خواهید بتوانید آنچه را که آنها دوست دارند با آن‌ها به اشتراک بگذارید.

از طرف دیگر، نباید وانمود کنید که عاشق گوش دادن‌ به موسیقی متن برادوی در ماشین نیستید یا احساس کنید که هرگز نمی‌توانید در مورد آخرین روند مد صحبت کنید زیرا می‌دانید که شریک زندگی شما اهمیتی نخواهد داد. آن‌ها باید بخواهند هر چیزی را که دوست دارید دوست داشته باشند و در مورد هر چیزی که می‌خواهید صحبت کنند. اگر وقتی در مورد روز خود صحبت می‌کنید چشمان آنها خیره می‌شود یا برایتان مهم نیست که در مورد جدیدترین سرگرمی آن‌ها بپرسید، ممکن است جرقه وجود نداشته باشد.

می‌توانید زندگی را با آن‌ها تصور کنید، اما این شما را هیجان زده‌ نمی‌کند

فقط به این دلیل که می‌توانید یک زندگی مشترک را به تصویر بکشید، همیشه به این معنی نیست که آن برای شما مناسب است. وقتی به این فکر می‌کنید که یک رابطه، داشتن خانه، تشکیل خانواده، یا پیر شدن با این شخص چگونه خواهد بود، آیا این فانتزی هیجان انگیزتر است یا در واقع انجام همه کارها با او؟ نه به صورت کلیشه‌ای و نقل قول از فیلم‌های رمانتیک – کمدی، اما “وقتی متوجه می‌شوید که می‌خواهید بقیه عمر خود را با کسی بگذرانید، می‌خواهید بقیه زندگی تان هر چه سریع‌تر شروع شود.”

یک عمر زندگی با آن‌ها باید هیجان انگیز باشد. اگر جرقه وجود داشته باشد، همیشه منتظر قدم بعدی خواهید بود و در 80 سالگی خود را با خوشحالی در کنار هم خواهید دید. اگر جرقه‌ای ایجاد کنید، در مورد زندگی با آن‌ها هیجان زده‌ نخواهید شد یا بیشتر در مورد رویدادهای بزرگ زندگی (عروسی، خرید خانه، بچه دار شدن و غیره) هیجان زده‌ خواهید شد و قادر نخواهید بود فقط خودتان دو نفر را در کنار هم، 50 سال آینده به تصویر بکشید.

دوستی خوبی ندارید

استرس در رابطه
ناراحتی و تلخی در رابطه

اگر نمی‌خندید، شوخی نمی‌کنید، و حتی از اوقات غیرعاشقانه با هم لذت نمی‌برید (مثل انجام کارها، تمیز کردن خانه یا قدم زدن با سگتان)، “جرقه” شما ممکن است فقط یک توهم مبتنی بر شیمی فیزیکی یا تازگی رابطه باشد، اما این یک رابطه پایدار نیست. آیا بهترین دوستی‌ها آن‌هایی نیستند که بی دلیل شما را احمق می‌کنند و شما را می‌خندانند؟ اگر قرار است زندگی خود را با کسی بگذرانید، بهتر است این بهترین دوستی باشد که تا به حال داشته‌اید. شریک زندگی شما باید احمقانه‌ترین خود شما را به نمایش بگذارد زیرا به این‌ترتیب می‌دانید که وقتی همه چیز سخت، کسل کننده یا پیش پا افتاده می‌شود، او شما را به خنده می‌اندازد. این یک جرقه است.

شما فقط در محیط‌های خاصی نسبت به آن‌ها احساس خوبی دارید

شاید از معاشرت با خواهرزاده‌ها و برادرزاده‌هایشان لذت می‌برید، اما وقتی شریک زندگی‌تان در اطراف خانواده‌تان است، به دلیل عدم تناسب آن‌ها مدام در حال غر زدن هستید. یا شاید فکر می‌کنید که در طول شب‌های قرار، دوستشان دارید، اما نمی‌توانید آن‌ها را در صبح یکشنبه هنگامی که در خانه استراحت می‌کنید، تحمل کنید. به جای اینکه حواس‌تان را با زمان‌هایی که نسبت به آن‌ها احساس خوبی دارید پرت کنید، روی زمان‌هایی تمرکز کنید که اینطور نیست. عشق ناراحتی است؛ در واقع عشق اهمیت دادن در مواردی است که اهمیت دادن کار ساده ای نیست. اگر احساسات شما نسبت به آن‌ها در برخی از محیط‌ها قوی است اما در برخی محیط‌ها از دست رفته است، آن جرقه فقط یک توهم است که بر اساس عوامل خارجی بنا شده است.

احساس امنیت یا احترام نمی‌کنید

جدایی-پایان رابطه
جدایی-پایان رابطه

ما اغلب “یک جرقه” را با بسیاری از احساسات دیگر اشتباه می‌گیریم. آسایش، وابستگی و شیفتگی موارد رایجی هستند که اغلب به اشتباه به عنوان عشق شناخته می‌شوند. در حالی که عشق می‌تواند به صورت وابستگی جلوه کند، تفاوت بین وابستگی صرف و ویژگی‌های عشق مانند وابستگی در این است که با عشق سالم (که جرقه ای پایدار است)، احترام، اعتماد و تعهد نیز وجود دارد.

اگر به هر قیمتی که شده باشد به یک شخص فقط وابسته شده‌اید (یک جرقه سریع)، بیشتر شبیه به «بالا بودن مثلا ناشی از مواد مخدر یا مشروبات الکلی» خواهید بود. به همین‌ترتیب، تفاوت بین عشق راحت و عشق به خاطر آسایش و راحتی، احساس امنیت است. با یک عشق راحت، هر چه باشد احساس امنیت و اعتماد خواهید کرد. اگر به خاطر راحتی در یک رابطه هستید، به دلیل عدم اعتماد به آن‌ها یا رابطه، هر زمان که با آن‌ها نباشید، احساس ناراحتی خواهید کرد. احساس عشق را درک کنید و آن را با چیز دیگری اشتباه نگیرید.

اهدافتان در یک راستا نیستند

استرس در رابطه
جدایی و اختلاق نظر در رابطه

ما تعاریف و داستان‌های گیج‌کننده‌ای را درباره معنای واقعی «شیمی» متصور می‌شویم، اما حقیقت این است که داشتن یک جرقه فقط به معنای همسو بودن است: در طنز، در صمیمیت، در ارزش‌ها و در آنچه از رابطه می‌خواهید. اگر جرقه‌ای واقعی وجود داشته باشد، جرقه‌ای که با محو شدن احساس جدید بودن همچنان دوام می‌آورد، دیگر لازم نیست در مورد وجود یا عدم وجود آن سؤال کنید زیرا هر دو به سادگی متوجه می‌شوید. یک همدم، یک یا حتی کسی که ارزش گذراندن وقت با او را دارد، هرگز احساس اجبار نخواهد کرد. حتی زمانی که رابطه سخت می‌شود (چون چنین خواهد شد)، دوست داشتن یکدیگر هرگز سخت نخواهد بود. بنابراین اگر چیزی به نظر می‌رسد که “خاموش” است، به این دلیل است که واقعا همینطور است.

مطالب مرتبط: چگونه یک پیوند قوی عاطفی در روابط خود ایجاد کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.