چگونه از زندگی خود نهایت لذت را ببریم؟ 101 راهکار عملی و جذاب!

چگونه از زندگی خود نهایت لذت را ببریم؟ 101 راهکار عملی و جذاب!

زنده بودن با زندگی کردن و لذت بردن از آن متفاوت است. اگر دوست دارید به زندگی خود رنگ تازه‌ای بدهید و از روتین معمول خارج شوید، برای شما 101 توصیه ساده آماده کرده‌ام که می‌تواند حال شما را بهتر و معنای زندگی را برایتان شیرین‌تر کند. پس همراه این ماجراجویی از زردنیوز باشید.

«زمان شما محدود است، بنابراین آن را برای زندگی در زندگی شخص دیگری تلف نکنید. گرفتار عقاید تعصب‌آمیز نشوید که زندگی کردن بر اساس نتیجه تفکرات دیگران است. اجازه نده سر و صدای نظر دیگران صدای درونی تو را خفه کند. و مهمتر از همه، شهامت پیروی از قلب و غریزه خود را داشته باشید، آن‌ها به نوعی می‌دانند که شما واقعا می‌خواهید چه چیزی شوید. بقیه چیزها از اهمیت کمتری برخوردارند.» استیو جابز

امروز نسبت به زندگی خود چه احساسی دارید؟ آیا هر روز در شور و هیجان زندگی می‌کنید؟ آیا‌ در انتظار اتفاقات بعدی هستید؟ آیا به بهترین شکل ممکن زندگی می‌کنید؟ اگر پاسخ شما به این سوالات منفی است، مطمئن نیستید، یا شاید، به این معنی است که شما از لحظه به لحظه زندگی خود لذت نمی‌برید. که چیزی است که واقعا نباید اینطور باشد، زیرا تجربه زندگی شما برای شماست که باید خلق کنید.

همه ما روزهای خوب و بدی داریم و مهمترین چیز این است که از هر روز بدون در نظر گرفتن خوب یا بدی آن، به بهترین نحو استفاده کنیم. در نهایت، ما فقط یک زندگی برای زندگی کردن داریم. ما نمی‌توانیم همه چیزهای بدی را که اتفاق می‌افتد کنترل کنیم، اما می‌توانیم نگرش خود را نسبت به آن‌ها تغییر دهیم و در این فرآیند، آینده خود را شکل دهیم و شگفت‌انگیزترین تجربه زندگی خود را خلق کنیم.

در این مقاله، من 101 توصیه ماندگار را برای لذت بردن از زندگی و نهایت استفاده از آن را به اشتراک می‌گذارم. اجازه ندهید این 101 توصیه شما را سردرگم کند. از آن‌ها به عنوان یک راهنما استفاده کنید و روی استفاده از یک یا دو توصیه در روز تمرکز کنید. همانطور که روی این توصیه‌ها کار می‌کنید، متوجه خواهید شد که در ایجاد زندگی رویاهای خود آگاه‌تر و فعال‌تر می‌شوید.

توصیه اول: آغاز روز با شروعی تازه. اجازه ندهید اتفاقی که دیروز، هفته قبل، سال قبل یا حتی دهه‌ها پیش رخ داده است مانع شما شود. در زمان حال زندگی کنید.

توصیه دوم: با کسی که هستید صادق باشید. از تلاش برای راضی کردن دیگران یا اینکه شخص دیگر باشید دست بردارید. بهتر از نسخه اصلی خود باشید تا اینکه دقیقا شبیه شخص دیگری باشید.

توصیه سوم: دست از شکایت بردارید. مثل سگ زوزه‌کش نباش. همیشه زوزه می‌کشد و هرگز کاری انجام نمی‌دهد. از شکایت کردن در مورد مشکلات خود دست بردارید و در عوض روی آن‌ها کار کنید.

توصیه چهارم: فعال باشید. منتظر نباشید دیگران برایتان کاری انجام دهند. خودتان اقدام کنید.

توصیه پنجم: به جای فکر کردن به “چه می‌شد اگر” به “دفعه بعد” فکر کنید. به چیزهایی که نمی‌توانید تغییر دهید فکر نکنید. به جای آن روی چیزهایی تمرکز کنید که می‌توانید برای آن‌ها کاری انجام دهید. این سازنده‌ترین کاری است که می‌توانید در هر شرایطی انجام دهید.

توصیه ششم: روی چه در مقابل چگونه تمرکز کنید. ابتدا روی آنچه می‌خواهید تمرکز کنید قبل از اینکه به نحوه انجام آن فکر کنید. هرچیزی ممکن است به شرطی که ذهن، قلب و روح خود را به آن اختصاص دهید.

توصیه هفتم: فرصت‌های خود را ایجاد کنید. می‌توانید منتظر فرصت‌ها باشید یا می‌توانید فرصت‌های خود را ایجاد کنید. مورد دوم قطعی و بسیار قدرت‌بخش‌تر است.

توصیه هشتم: هر روز آگاهانه زندگی کنید. راه رفتن در خواب را طول زندگی متوقف کنید. زندگی شما چیزی است که باید آن را تجربه کنید نه اینکه آن را نادیده بگیرید و بدون تلاش و سختی پیش بروید.

ذهن‌آگاهی
ذهن‌آگاهی

توصیه نهم: به رشد خود متعهد باشید. دوره‌ها را بگذرانید. خودکاوی کنید. بر روی نقاط قوت خود تکیه کنید.

توصیه دهم: درون خود را بشناسید. این به این معنی است که بدانید چه کسی هستید و نمایانگر چه چیزی می‌باشید. از هویت شخصی خود آگاه باشید.

توصیه یازدهم: هدف زندگی خود را کشف کنید. ماموریتی را برای زندگی خود تنظیم کنید. ماموریتی که شما را به سمت نهایت استفاده از زندگی و لذت بردن از آن سوق دهد.

توصیه دوازدهم: مطابق با هدف خود زندگی کنید. چه کاری را می‌توانید فورا شروع کنید که به شما امکان می‌دهد در راستای هدف خود زندگی کنید؟ چگونه می‌توانید در هر موقعیتی که در آن قرار دارید مطابق هدف خود زندگی کنید؟

توصیه سیزدهم: دستورات زندگی خود را تنظیم کنید. دستورات شخصی خود را تعریف کنید تا بهترین زندگی خود را داشته باشید. می‌خواهید در زندگی خود از چه سخن و اصولی پیروی کنید؟

توصیه چهاردهم: ارزش‌های خود را کشف کنید. ارزش‌ها جوهره چیزی است که شما را، شما می‌سازد.

توصیه پانزدهم: بهترین رفتار خود را حفظ کنید. هر کدام از ما مجموعه‌ای از اخلاق و اصول خاص خود را داریم. هر روز متعهد به آن‌ها زندگی کنید. همچنین مطابق با هدف (#12)، دستورات (#13) و ارزش‌های (#14) خود زندگی کنید.

توصیه شانزدهم: از به تعویق انداختن زندگی دست بردارید. آیا بخشی از زندگی خود را به حالت تعلیق در آورده‌اید؟ کدام بخش از زندگی خود را به تعویق انداخته‌اید، از آن اجتناب کرده‌اید یا نادیده گرفته‌اید؟ آن را پیدا کنید و شروع به کار کنید.

how-to-find-good-accountability-partner_post
پازل زندگی

توصیه هفدهم: کتاب راهنمای زندگی خود را بسازید. کتاب راهنمای زندگی شما راهنمای شخصی شما برای بهترین زندگی است که حاوی گزارش ماموریت، ارزش‌ها، اهداف، نقاط قوت شخصی، نقاط کور و برنامه‌های عملی شماست. با چند صفحه ابتدایی شروع کنید و سپس آن را گسترش دهید.

توصیه هجدهم: زندگی ایده‌آل خود را طراحی کنید. زندگی ایده‌آل شما چیست؟ آن را طراحی کنید. ابتدا، زندگی خود را از طریق چرخ زندگی ارزیابی کنید. سپس از خود بپرسید که برای داشتن یک زندگی ۱۰/۱۰ چه چیزی لازم است. چه زندگی‌ای است که باعث می‌شود شما از شادی فریاد بزنید؟ هیچ محدودیتی در زندگی وجود ندارد – جز آن‌هایی که خودتان برای خود تعیین می‌کنید!

توصیه نوزدهم: اهداف خود را تعیین کنید. پس از طراحی زندگی ایده‌آل خود، اهداف 5ساله، 3ساله و 1ساله خود را تعیین کنید. هرچه دقیق‌تر باشند بهتر است.

set-goal
چگونه هدف تعیین کنیم؟

توصیه بیستم: برای اهداف و رویاهای خود اقدام کنید. برای اهداف خود یک برنامه عملی ایجاد کنید و روی آن کار کنید.

توصیه بیست و یکم: لیست آرزوها بسازید. لیست آرزوها لیستی از کارهایی است که قبل از مرگ باید انجام دهید. سپس، برای دستیابی به آن‌ها وارد عمل شوید.

توصیه بیست و دوم: کارها را صرفا به خاطر انجام و اتمام آن‌ها انجام ندهید. همیشه کاری را که انجام می‌دهید ارزیابی کنید و فقط در صورتی این کار را انجام دهید که معنایی پشت آن باشد. از ترک چیزهایی که به درد شما نمی‌خورند، نترسید.

توصیه بیست و سوم: کارهایی که دوست دارید انجام دهید. کارهای مورد علاقه خود را انجام دهید زیرا زندگی با ارزش‌تر از آن است که وقت خود را برای کارهای دیگر هدر دهید. اگر از چیزی لذت نمی‌برید، پس آن را انجام ندهید. وقت و انرژی خود را صرف چیزهایی کنید که باعث رضایت و شادی شما می‌شود.

توصیه بیست و چهارم: علایق خود را در زندگی کشف کنید. چه چیزی باعث به وجد آمدن شما می‌شود؟ بیرون بروید تا بفهمید چه کاری را دوست دارید انجام دهید.

توصیه بیست و پنجم: علاقه خود را به یک حرفه تبدیل کنید. سپس، شروع به پیگیری آن کنید. دست از کار کردن در شغلی که نسبت به آن بی‌علاقه هستید بردارید. زمانی که برای انجام تمام وقت آن آماده بودید کار خود را رها کنید.

توصیه بیست و ششم: علاقه خود را به یک موفقیت بزرگ تبدیل کنید. علاقه خود را به یک تجارت چند میلیون دلاری تبدیل کنید. یا حتی بهتر، آن را تبدیل به تجارت یک میلیارد دلاری کنید.

توصیه بیست و هفتم: از انتقادها درس بگیرید. پذیرای انتقاد باشید اما تحت تأثیر آن قرار نگیرید. هدف از انتقاد این است که به شما کمک کند تا فرد بهتری باشید.

توصیه بیست و هشتم: مثبت فکر کنید. آیا لیوان نصفش خالی است یا نصفش پر است؟ اگه بگم هیچکدام نیست چی؟ در واقع کاملاً پر است – نیمه پایینی آب و نیمه بالایی هوا است. همه این‌ها به دیدگاه فرد برمی‌گردد. دیدگاهی را که به شما قدرت می‌دهد، بپذیرید، نه آن‌هایی که شما را مقید می‌کند. اگر بتوانید جنبه مثبت همه چیز را ببینید، می‌توانید زندگی بسیار غنی‌تری نسبت به دیگران داشته باشید.

مثبت اندیشی
مثبت اندیشی

توصیه بیست و نهم: درباره دیگران بدگویی نکنید. اگر چیزی در مورد کسی وجود دارد که دوست ندارید، آن را رو در رو به خودش بگویید – در غیر این صورت، اصلاً آن را نگویید. بدگویی و غیبت پشت سر دیگران اصلا خوب نیست، و همچنین نشان دهنده یک ذهن کوچک است.

توصیه سی‌ام: همدل باشید. اگر هر کس فقط از دید خودش به زندگی نگاه کند، برای همیشه ذهن بسته و منزوی خواهیم بود. سعی کنید مسائل را از دیدگاه دیگران نیز بررسی کنید و خود را جای آن‌ها بگذارید.

توصیه سی و یکم: مهربان باشید. نسبت به همه اطرافیان خود محبت و مهربانی نشان دهید.

اهمیت دادن- مهربانی-همدلی
اهمیت دادن- مهربانی-همدلی

توصیه سی و دوم: خودباوری صد در صدی ایجاد کنید. به خودت و توانایی‌هایت ایمان داشته باش. باورهای محدودکننده خود را حذف کنید و باورهای قدرت‌بخش را جایگزین آن‌ها کنید. اگر خودتان را باور ندارید، چگونه می‌توانید انتظار داشته باشید که دیگران به شما باور داشته باشند؟

توصیه سی و سوم: گذشته ناخوشایند خود را رها کنید. این به معنای نارضایتی‌های گذشته، دلشکستگی‌ها، غم و اندوه، ناامیدی‌ها و خشم است.

توصیه سی و چهارم: کسانی را که در گذشته به شما بدی کرده‌اند ببخشید. این شامل کسانی که از پشت به شما خنجر زده‌اند، کسانی که به خاطر دستاوردهای شما اعتبار گرفته‌اند و کسانی که به شما بدی کرده‌اند نیز می‌شود. “بخشیدن یعنی آزاد کردن یک زندانی و فهمیدن اینکه آن زندانی خودت بودی.” – لوئیس بی اسمدز

توصیه سی و پنجم: وابستگی‌ها را رها کنید. درگیر دستیابی به موقعیت، شهرت، ثروت یا دارایی‌های مادی خاص نباشید. این‌ها ناپایدار هستند و در نهایت روزی که بمیرید ناپدید می‌شوند. در عوض روی رشد و زندگی به بهترین نحو تمرکز کنید.

توصیه سی و ششم: روابط بیهوده را رها کنید. این یعنی افراد منفی‌گرا، افرادی که صادق نیستند، افرادی که به شما احترام نمی‌گذارند، افرادی که بیش از حد انتقادی هستند و روابطی که مانع رشد شما می‌شود.

توصیه سی و هفتم: زمان بیشتری را با افرادی بگذرانید که شما را توانمند می‌سازند. با افرادی که با آن‌ها سازگار هستید معاشرت کنید: افراد همفکر و افرادی که مثبت‌اندیش، موفق و برای رشد شما مثبت هستند. در نهایت شما میانگین 5 نفری هستید که بیشترین زمان را با آن‌ها می‌گذرانید.

توصیه سی و هشتم: ایجاد ارتباطات واقعی و صحیح. با افراد اطراف خود – دوستان، خانواده، همکاران، شرکای تجاری، مشتریان و آشنایان، ارتباطات واقعی و صحیح ایجاد کنید. برای شناخت بهتر آن‌ها و پرورش ارتباطات قوی‌تر وقت بگذارید.

توصیه سی و نهم: با یک دوست قدیمی ارتباط برقرار کنید. تعداد دوستانی که می‌توانید داشته باشید پایانی ندارد. با دوستان قدیمی خود ارتباط برقرار کنید.

توصیه چهلم: روزی یک کار نیک انجام دهید. امروز چه کاری می‌توانید انجام دهید که دنیا را به مکانی بهتر تبدیل کند؟ برو و انجامش بده.

توصیه چهل و یکم: به سایر افراد نیازمند کمک کنید. داوطلبی یکی از راه‌های کمک به افراد نیازمند است. همچنین می‌توانید از دوستان و خانواده خود شروع کنید.

توصیه چهل و دوم: بدون دلیل به مردم در زمانی که انتظارش را ندارند کمک کنید. شما به هیچ دلیلی برای کمک به دیگران نیاز ندارید. انجامش بده چون دلت می‌خواهد. عشق را با همه به اشتراک بگذارید.

توصیه چهل و سوم: قرار ملاقات عاشقانه بگذارید. اگر مجرد هستید قرار ملاقات عاشقانه را امتحان کنید.

نقش زبان بدن در قرار عاشقانه
قرار عاشقانه

توصیه چهل و چهارم: عاشق شوید.

توصیه چهل و پنجم: زندگی خود را بررسی کنید. یک بررسی هفتگی تنظیم کنید تا ارزیابی کنید که چطور برای رسیدن به اهداف خود پیش می‌روید. هر 3 تا 6 ماه یک بار هدف خود را مرور کنید تا بدانید در مسیر درستی قرار دارید.

توصیه چهل و ششم: بر اهمال کاری غلبه کنید. به تعویق انداختن کار، اتلاف بزرگی از زمان (و زندگی شما) است. یک بار برای همیشه از شر آن خلاص شوید.

توصیه چهل و هفتم: 30 دقیقه در روز. هر روز حداقل 30 دقیقه از وقت خود را برای کار بر روی 2 هدف هر هدف 15 دقیقه اختصاص دهید. وقتی به آن دست یابید، بزرگترین رضایت و شادی را در زندگی شما به ارمغان می‌آورد.

توصیه چهل و هشتم: بیرون بروید و دوستان جدید پیدا کنید. چه در محل کار خود، چه آنلاین، با دوستان دوستانتان یا در گروه‌های اجتماعی سعی کنید دوست جدید پیدا کنید.

توصیه چهل و نهم: ارتباطات عمیق‌تری برقرار کنید. فراتر از پیدا کردن دوستان جدید، به دنبال ایجاد ارتباطات عمیق‌تر باشید.

پشت سر دوست خود، نزد دیگر دوستانتان صحبت نکنید! - دوستی واقعی
دوستی-رفاقت-دوست

توصیه پنجاهم: مشاور خود (از آینده) باشید. تصور کنید شما در 5 سال بعد هستید. چگونه خود را نصیحت می‌کنید؟ توصیه‌هایتان را بنویسید و اکنون آن‌ها را اعمال کنید.

توصیه پنجاه و یکم: برای خود آینده‌تان نامه بنویسید. تصور کنید که در آینده، یک سال بعد، چگونه خواهید بود. تا زمانی که دوست دارید بنویسید. حالا آن نامه را مهر و موم کنید و در جای امنی قرار دهید. یک قرار تقویمی برای یک سال بعد تنظیم کنید، و وقتی زمان آن رسید آن نامه را باز کنید.

توصیه پنجاه و دوم: پاکسازی و مرتب کردن. از رایانه خود شروع کنید، سپس به سمت میز کار، اتاق خواب و خانه خود بروید. وقتی چیزهای بیخودی را دور می‌اندازید، فضا را برای چیزهای جدید و انرژی جدید برای ورود به زندگی خود باز می‌کنید.

توصیه پنجاه و سوم: به یادگیری ادامه دهید. در هر چیزی که می‌بینید، می‌شنوید و تجربه می‌کنید چیزی برای یادگیری وجود دارد. این شامل اشتباهات و از دست دادن‌های گذشته شما (در صورت وجود) می‌شود. یاد بگیرید که هر رویداد را بی‌طرفانه تفسیر کنید. روی آنچه می‌توانید از آن بیاموزید تمرکز کنید تا بتوانید درس‌ها را در حرکت رو به جلو به کار ببرید.

توصیه پنجاه و چهارم: به پیشرفت خود ادامه دهید. خود را به یک دانش گسترده مجهز کنید. مهارت‌های مختلف را بیاموزید، سرگرمی‌های مختلف را امتحان کنید و زمینه‌های مختلف را مطالعه کنید.

توصیه پنجاه و پنجم: به ارتقای خود ادامه دهید. خود را به عمق عظیمی از دانش مجهز کنید. در حالی که معمولاً در بازی‌های ویدیویی فقط می‌توانید به سطح ۹۹ برسید، در زندگی واقعی می‌توانید این سطح را تا بی‌نهایت بالا ببرید. در صورت نیاز ادامه تحصیل دهید. مهارت‌های خود را توسعه دهید. و پله پله پیشرفت کنید. بیش از 10000 ساعت خود را روی هر مهارت سرمایه‌گذاری کنید.

توصیه پنجاه و ششم: چیزهای جدید را امتحان کنید. کاری که معمولا انجام نمی‌دهید چیست؟ از حاشیه امن خود خارج شوید تا چیز متفاوتی را امتحان کنید. این می‌تواند چیز ساده‌ای مانند انتخاب یک مسیر اتوبوس جدید، امتحان یک ماده غذایی جدید، انتخاب یک سرگرمی جدید، یا چیز بزرگتری مانند تحصیل در رشته‌ای دیگر، یادگیری مهارت جدید و سفر به کشوری باشد که هرگز به آن سفر نکرده‌اید. هیچ محدودیتی وجود ندارد (البته به جز آنچه غیرقانونی و اخلاقاً نادرست است)!

مسافرت-سفر-چمدان-فرودگاه-پرواز
مسافرت-سفر-چمدان-فرودگاه-پرواز

توصیه پنجاه و هفتم: خودت را ببر بیرون. (الف) از نظر جغرافیایی به آنجا بروید. بیرون بروید، سفر کنید و جهان را کشف کنید. کوله‌پشتی خود را بردارید و تا آنجا که ممکن است از کشورهای مختلف دیدن کنید. به یک سفر جاده‌ای بروید و از تمام مکان‌هایی که سر راهتان هستند دیدن کنید. (ب) به صورت موقعیتی از آنجا خارج شوید. از پایبندی به روتین‌ها و حاشیه امن دست بردارید. چیز متفاوتی را امتحان کنید. ج) در زندگی بیرون بیایید. تماشای تلویزیون و زندگی به صورت غیر مستقیم از طریق شخصیت‌های تلویزیونی را متوقف کنید. برو و زندگی رویاهایت را زندگی کن.

توصیه پنجاه و هشتم: در کاری که انجام می‌دهید بهترین مطلق باشید. در کاری که انجام می‌دهید به جایگاه شماره 1 برسید. اگر می‌خواهید وقت خود را صرف انجام کاری کنید، در آن بهترین نیز باشید!

توصیه پنجاه و نهم: کوتاه نیایید. همانند شماره 58، به کمتر راضی نباشید. کسی که دوست ندارید را به عنوان شریک زندگی تحمل نکنید. شغلی که دوست ندارید را انجام ندهید. دوستانی که باعث می‌شوند احساس کنید آدم بی‌ارزشی هستید در زندگی خود نگه ندارید. وزنی که از آن ناراضی هستید را تحمل نکنید و سعی کنید به وزن ایده‌آل خود برسید. برو دنبال چیزی که واقعا میخواهی.

توصیه شصتم: بسط دادن خود. اکنون چه کاری انجام می‌دهید؟ چگونه می‌توانید بیشتر به دست آورید؟ اهداف بزرگتری تعیین کنید محدودیت‌های خود را کشف کنید و آن‌ها را از بین ببرید.

توصیه شصت و یکم: ایده‌های جدید را بپذیرید. از نظر ذهنی خود را محدود نکنید. بگذارید ذهن شما بستری برای رشد ایده‌های جدید باشد.

توصیه شصت و دوم: پناهگاه الهام‌بخش خود را ایجاد کنید. اتاق خود را به مکانی که دوست دارید تبدیل کنید. همین کار را برای میز کار خود نیز انجام دهید. از شر چیزهایی که شما را بی‌فایده می‌کند خلاص شوید. اطراف آن را با چیزهایی احاطه کنید که به شما الهام می‌بخشد و شما را تحریک می‌کند تا وارد عمل شوید.

توصیه شصت و سوم: همانند ایده‌آل خود رفتار کنید. همه ما یک تصور ایده‌آل از آنچه می‌خواهیم باشیم داریم. خود ایده‌آل شما چگونه است؟ اکنون چگونه می‌توانید خود ایده‌آل خود باشید؟

توصیه شصت و چهارم: الگوهای خود را در زندگی تعیین کنید. با داشتن الگوها، شما خیلی بهتر از آن چیزی می‌شوید که خودتان به تنهایی بتوانید باشید. من شخصاً از اپرا وینفری (به دلیل تأثیر او بر زندگی میلیون‌ها نفر)، لیدی گاگا (به دلیل استعدادش و نترسیدن از متفاوت بودن)، لئوناردو دیکاپریو (به دلیل تعهدش به حرفه‌اش و تعهدش به محیط‌زیست) الهام گرفته‌ام. و افرادی بیشتری که نمی‌شود همه را نام برد. دیدن آن‌ها و کارهایی که انجام می‌دهند به من یادآوری می‌کند که چه چیزی می‌توانم باشم و چه کاری می‌توانم انجام دهم، بنابراین آن‌ها مرا به ارتفاعات بالاتری سوق می‌دهند.

توصیه شصت و پنجم: از راهنما/مربی استفاده کنید. هیچ راهی برای بهبود یافتن سریع‌تر از این نیست که کسی با شما روی اهدافتان کار کند. آن‌ها نه تنها شما را به دستیابی بیشتر سوق می‌دهند، بلکه توصیه‌های مهمی را نیز به اشتراک می‌گذارند که می‌توانید از آن‌ها برای ایجاد موفقیت بیشتر برای خود استفاده کنید.

مربی-مدیر
مربی-مدیر

توصیه شصت و ششم: نقاط کور خود را کشف کنید. هرچه بیشتر کشف کنید، بیشتر رشد می‌کنید و در نتیجه به فرد بهتری تبدیل می‌شوید.

توصیه شصت و هفتم: آگاهی خود را افزایش دهید. داشتن سطح آگاهی بالا به معنای توانایی فراتر رفتن از واکنش‌های مبتنی بر ترس و انتخاب عاقلانه است که بیشترین تأثیر مثبت را هم بر شما و هم بر دیگران ایجاد می‌کند.

توصیه شصت و هشتم: جویای بازخورد باشید. هر چقدر بتوانیم برای کشف نقاط کور خود تلاش کنیم (#66)، نقاط کوری وجود خواهد داشت که نمی‌توانیم آن‌ها را شناسایی کنیم. درخواست بازخورد به ما دیدگاه بیشتری درباره خودمان می‌دهد. برخی از افرادی که می‌توانید از آن‌ها درخواست بازخورد کنید، دوستان، خانواده، همکاران، رئیس یا حتی آشنایان هستند، زیرا آن‌ها جانبداری از پیش تعیین شده ندارند و می‌توانند بازخورد خود را به طور بی‌طرفانه ارائه کنند.

توصیه شصت و نهم: درآمد غیرفعال ایجاد کنید. جریان های درآمدی غیرفعال ایجاد کنید تا درآمد شما به زمانی که صرف کار می‌کنید وابسته نباشد. البته شما همچنان به کار خود ادامه خواهید داد، اما فقط به این دلیل که می‌خواهید و نه به این دلیل که مجبور هستید.

توصیه هفتادم: به دیگران کمک کنید بهترین زندگی خود را داشته باشند. هیچ راهی برای رشد بهتر از کمک به رشد دیگران نیست. در نهایت، جهان یکی است. همه ما در این سفر زندگی باهم هستیم.

توصیه هفتاد و یکم: ازدواج کنید / خانواده خود را تشکیل دهید / بچه دار شوید!

ازدواج-عشق-عروسی
ازدواج-عشق-عروسی

توصیه هفتاد و دوم: جهان را بهتر کنید. چیزهای زیادی در دنیا وجود دارند که به کمک و توجه شما نیاز دارند. فقر، جبران و بهود بعد از فاجعه، بی‌سوادی، کودکان نیازمند، از بین بردن جنگل‌های بارانی، نجات حیوانات، گونه‌های در معرض خطر، چگونه می‌توانید سهم خود را انجام دهید؟

توصیه هفتاد و سوم: یک هدف یا سازمان بشردوستانه را رهبری کنید که به آن علاقه دارید.

توصیه هفتاد و چهارم: بیشتر از آنچه دریافت می‌کنید ببخشید. شادی وصف ناپذیر زیادی از بخشش حاصل می‌شود. و هنگامی که انفاق می‌کنید، متوجه خواهید شد که در ازای آن، چیزهای بسیار بیشتری دریافت خواهید کرد.

توصیه هفتاد و پنجم: روی تصویر کلی متمرکز باشید. می‌توانید به چیزهای بزرگ توجه کنید یا درگیر جزئیات اساسی شوید. اولی به شما کمک می‌کند تا از زندگی بیشتر از دومی بهره ببرید. روی اولویت‌های مهم خود تمرکز کنید.

توصیه هفتاد و ششم: در مورد هدف نهایی خود شفاف باشید. هدف نهایی که به دنبال آن هستید چیست؟ آیا وظیفه‌ای که روی آن کار می‌کنید شما را به سمت آن هدف سوق می‌دهد؟ اگر نه، آن را کنار بگذارید. تا زمانی که روی کارهایی که با هدف نهایی شما مطابقت دارد کار کنید، در نهایت به آن خواهید رسید.

توصیه هفتاد و هفتم: مسیر 80/20 را بروید. برای هر هدفی که دارید، مسیرهای مختلفی برای رسیدن به آن وجود دارد. مسیر 80/20 را انتخاب کنید، یعنی موثرترین مسیری که شما را با کمترین تلاش به هدفتان می‌رساند.

توصیه هفتاد و هشتم: روی اقدامات 80/20 کار کنید (اولویت‌بندی). همانطور که در مسیر 80/20 برای رسیدن به اهداف خود قدم می‌گذارید، روی کارهای مهم تمرکز کنید و کارهایی که از اهمیت کمتری برخوردارند را حذف کنید. روی 20 درصد اقداماتی که 80 درصد نتایج را به شما می دهند، کار کنید.

توصیه هفتاد و نهم: در لحظه زندگی کنید. آیا اغلب ذهن بسیار شلوغی دارید؟ ذهنت را آرام کن. در لحظه زندگی کنید. تنها زمانی که زندگی می‌کنید در همین لحظه است. مدیتیشن به از بین بردن آشفتگی‌های ذهنی کمک می‌کند.

مدیتیشن
مدیتیشن

توصیه هشتادم: از لحظات کوچک لذت ببرید. رفتن زیر پتوی گرم در یک روز بارانی. خوردن بستنی در یک روز گرم. بوسه با کسی که دوستش دارید. بودن با بهترین دوستت. پیاده‌روی در پارک. نوازش نسیم روی صورت. زمان خلوت و تنهایی. تماشای طلوع/غروب خورشید. در تمام این لحظات کوچک زندگی غوطه‌ور شوید. آن‌ها هستند که زندگی شما را تشکیل می‌دهند.

توصیه هشتاد و یکم: استراحت کنید. بهترین بودن همچنین مستلزم آن است که در صورت لزوم استراحت کنید. در صورت نیاز حتما استراحت کنید. انجام این کار به شما امکان می‌دهد مسیر طولانی‌تری را که در پیش دارید طی کنید.

توصیه هشتاد و دوم: از خواستن چیزها به روش خاصی دست بردارید. روی اهداف و آرمان‌های نهایی خود راسخ باشید، اما وسواس انجام کارها را به روشی خاص رها کنید. وقتی این کار را انجام دهید متوجه خواهید شد که به آنچه می‌خواهید می‌رسید.

توصیه هشتاد و سوم: روی خلقت تمرکز کنید. به این فکر کنید که چه چیزی می توانید به دنیا بیاورید و آن را خلق کنید.

توصیه هشتاد و چهارم: دیگران را مورد انتقاد یا قضاوت قرار ندهید. به دیگران همانطور که هستند احترام بگذارید.

توصیه هشتاد و پنجم: تنها کسی که می‌توانید تغییر دهید خودتان هستید. انتظار نداشته باشید که دیگران به شیوه ای خاص رفتار کنند. به جای اینکه بخواهید اطرافیانتان تغییر کنند، روی تغییر خودتان تمرکز کنید. به این ترتیب شادتر خواهید بود و زندگی رضایت‌بخش‌تری خواهید داشت.

توصیه هشتاد و ششم: قدردانی را تمرین کنید. برای همه چیزهایی که امروز دارید و همه چیزهایی که در آینده به دست خواهید آورد سپاسگزار باشید.

تشکر-قدردانی
تشکر-قدردانی

توصیه هشتاد و هفتم: ابراز قدردانی. اجازه دهید افرادی که شما را تحت تاثیر قرار داده‌اند از قدردانی شما نسبت به آن‌ها مطلع شوند. تعجب خواهید کرد که چنین عمل کوچکی چه می‌تواند انجام دهد. اگر به آن‌ها نگویید، هرگز نمی‌دانند.

توصیه هشتاد و هشتم: رها کنید و لذت ببرید. با صدای بلند آواز بخوانید. زیر باران برقصید. با پای برهنه بدوید و زمین را زیر پای خود احساس کنید. همه کسانی را که می‌شناسید در آغوش بگیرید. خودت را از قید و بند خودت رها کن و آزاد باش!

توصیه هشتاد و نهم: وارد طبیعت شوید. بسیاری از ما در جنگل‌های بتنی زندگی می‌کنیم. از محیط شهری خارج شوید و در زیبایی طبیعت غرق شوید.

توصیه نودم: شما یک انتخاب دارید. بدانید که همیشه می‌توانید انتخاب کنید که چگونه زندگی کنید.

توصیه نود و یکم: بیشتر بخندید. آیا این متن را با چهره بی‌تفاوت می‌خوانید؟ لبخند بزنید و لذت ببرید.

توصیه نود و دوم: تغییر را بپذیرید. تنها چیزی که پایدار است تغییر است. تغییر یعنی رشد. به جای مقاومت در برابر تغییر، یاد بگیرید که تطبیق‌پذیر باشید تا بتوانید از تغییراتی که می‌آید بهترین استفاده را ببرید. در واقع عامل تغییر شوید.

توصیه نود و سوم: تمایل بیشتری به ریسک داشته باشید. از ریسک کردن نترسید. هر چه خطرات شما بزرگتر باشد، بازده شما بیشتر است.

توصیه نود و چهارم: اشتباهات را بپذیرید. هر چه بیشتر اشتباه کنید، تجربه بیشتری خواهید داشت، شانس موفقیت شما بیشتر می‌شود. از هر تجربه درس بگیرید تا بتوانید بر اساس آن‌ها پیشرفت کنید.

توصیه نود و پنجم: ناامیدی‌ها را بپذیرید. بسیاری از مردم سعی می‌کنند از احساس ناامیدی اجتناب کنند. آن‌ها یک رابطه منفی با ناامیدی ایجاد می‌کنند. با این حال، ناامیدی جزئی از انسان بودن است – این احساسات واقعی شما را منعکس می‌کند. در برابر آن مقاومت نکنید – در عوض، آن را بپذیرید. بیاموزید که ناامیدی و احساسات خود را هدایت کنید تا در زندگی چیزهای بیشتری خلق کنید.

توصیه نود و ششم: ترس‌های خود را به چالش بکشید. همه ما ترس‌هایی داریم. ترس از بلاتکلیفی و چیزی نامعلوم، ترس از صحبت کردن در جمع، ترس از ریسک کردن … همه این ترس‌ها ما را در موقعیت مشابه نگه می‌دارند و مانع رشد ما می‌شوند. به جای اجتناب از ترس‌هایتان، بدانید که آن‌ها قطب‌نمای رشد هستند. به آن‌ها رسیدگی کنید و بر آن‌ها غلبه کنید.

منطقه امن
منطقه امن

توصیه نود و هفتم: ذهن، بدن، قلب و روح خود را به حداکثر برسانید. داشتن بهترین زندگی مستلزم آن است که خود را از نظر ذهنی، فیزیکی، عاطفی و معنوی به حداکثر برسانید. اگر بسیار موفق هستید، پول زیادی دارید، دایره بزرگی از دوستان دارید، و از نظر معنوی بسیار آگاه هستید، اما از سلامت جسمانی خود غافل هستید، این به معنای زندگی کامل نیست. برای سناریوهای دیگر که در آن قسمتی از خود را محدود می‌کنید، همینطور. هر 4 جنبه خود را به حداکثر برسانید.

توصیه نود و هشتم: بهترین خودت باش. اساساً تمام مقالات اینجا درباره بهترین خود بودن و دستیابی به بالاترین پتانسیل شما هستند. با بهترین خود بودن است که می‌توانیم به بهترین نحو زندگی کنیم.

توصیه نود و نهم: خودت را دوست داشته باش. شما فرد ماندگار در زندگی خود هستید. به یاد داشته باشید که همیشه خود را گرامی بدارید و دوست داشته باشید. شما لایق بهترین‌ها هستید.

توصیه صدم: دیگران را دوست داشته باشید. از همه افرادی که در اطرافتان هستند سپاسگزار باشید زیرا آن‌ها به رشد شما کمک می‌کنند. آن‌ها تجربه زندگی شما را غنی می‌کنند. بدون آن‌ها زندگی شما مثل قبل نخواهد بود.

زندگی در لحظه
زندگی در لحظه

توصیه صد و یکم: نکته آخر اما مهم، زندگی را دوست داشته باشید. من متوجه شدم که زندگی یک تجربه جذاب است. چگونه همه ما روی زمین با میلیون‌ها گونه، 30000 شکل مختلف زندگی، و بیش از 7 میلیارد انسان زندگی می‌کنیم، و همه آن‌ها به روش خود در حال رشد، وجود، همزیستی و خلق مشترک هستند. چیزهای زیادی وجود دارد که ما نمی‌دانیم و چیزهای زیادی برای تجربه کردن وجود دارد که فوق‌العاده است. هنگام زندگی بر روی زمین، به یاد داشته باشید که زندگی را دوست داشته باشید. این تنها راهی است که باید زندگی کنیم.

مطالب مرتبط: این 101 کار را باید به لیست آرزوهایتان اضافه کنید: آنچه باید قبل از مرگ انجام دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *