10 راه موثر برای جلوگیری از عاشق شدن و دلبستگی!

10 راه موثر برای جلوگیری از عاشق شدن و دلبستگی!

آیا تا به حال این مسئله برایتان پیش آمده است که ناخواسته‌ عاشق شخص اشتباهی بشوید؟ وقتی شروع به دوست داشتن کسی می‌کنید، در واقع بلافاصله عاشق او نمی‌شوید. احساسی که تجربه می‌کنید شیفتگی است. بسیاری از ما که عاشق کسی هستیم هر روز که می‌گذرد بیشتر عاشق می‌شویم، نه به این دلیل که خیلی درمانده به سمت آن شخص کشیده‌ شده‌ایم،، بلکه به این دلیل که با کمال میل تصمیم می‌گیریم به آن شخص اجازه دهیم قلاب‌های خود را عمیق‌تر در قلب ما فرو کند. و سپس به سرزنش موقعیت ادامه می‌دهیم.
شیفتگی، به همان اندازه که به نظر می‌رسد مانند دیواری اجتناب ناپذیر است که جلوی دید شما را می‌گیرد، در نهایت به مرور زمان محو خواهد شد. بنابراین، اگر در چنین موقعیتی هستید، از این 10 راه برای جلوگیری از عاشق شدن استفاده کنید، اگر مطمئن هستید که آن فرد برای شما مناسب نیست. با ادامه این مقاله از زردنیوز همراه باشید.

تعقیب‌کننده نباشید

با وجود اینکه رضایت‌بخش به نظر می‌رسد و احساس می‌کنید که اطلاعاتتان در مورد زندگی خصوصی آن شخص به روز می‌شود، از هر ساعت باز کردن صفحه فیس‌بوک و اینستاگرام او برای اینکه ببینید مشغول چه کاری بوده است یا اخیرا چه کسی را دنبال می‌کند و چه کامنت‌هایی می‌گذارد، خودداری کنید. هرچقدر بیشتر درگیر آن شخص بشوید، ، نقش او در زندگی شما بزرگتر خواهد شد. راه حل این مشکل این است که سعی کنید تعداد دفعاتی که هر روز آن شخص را در شبکه‌های اجتماعی تعقیب می‌کنید محدود کنید تا در نهایت بتوانید به طور کامل او را نادیده بگیرید.

راضی نگهدارنده مردم نباشید

باشگاه-دوستی-ارتباط
باشگاه-دوستی-ارتباط

رد کردن یک درخواست یا جسارت و بدرفتاری با آن شخص هر از چند گاهی اشکالی ندارد. اگر آن شخص را به‌خوبی می‌شناسید و از شما می‌خواهد که مکرراً با هم وقت بگذرانید، یاد بگیرید هر چند وقت یک‌بار خواسته او را رد کنید. وقت گذرانی مکرر منجر به درگیر آن فرد شدن می‌شود که اصلا خوب نیست. به یاد داشته باشید، شما در این شرایط سعی در بهبودی دارید و هر چه زمان بیشتری را با آن شخص بگذرانید، زخم شما بزرگ‌تر و عمیق‌تر می‌شود.

حواس خود را پرت کنید

اجازه ندهید آن شخص ذهن شما را کنترل کند. هرچقدر هم که فکر نکردن به آن شخص دشوار به نظر برسد، قطعاً شدنی است. کنترل ذهن کار دشواری است زیرا ذهن آنقدر قدرتمند است که کنترل آن دشوار است اما به راحتی می‌توان حواس را پرت کرد. زیرا تمرکز بر کنترل در نهایت منجر به فکر کردن به آن شخص و درگیر او شدن می‌شود. منظور من از حواس پرتی این است که با فعالیت‌های جدیدی که به توجه شما نیاز دارند، حواس خود را پرت کنید. و هر بار که احساس تنهایی یا بیکاری می‌کنید، به چیز دیگری فکر کنید که شما را خوشحال می‌کند.

زیاد صمیمی و دوستانه رفتار نکنید

از گفتگوهای طولانی با آن شخص خودداری کنید. ممکن است در همان مقطع زمانی رضایت‌بخش به نظر برسد، اما در نهایت منجر به درگیری ذهنی و و حساسیت نسبت به کانون احساسی شما می‌شود. و مهمتر از همه، از ارسال پیامک یا تماس‌های تلفنی آخر شب که هر دو جزئیات زندگی خود را با یکدیگر به اشتراک می‌گذارید، کاملاً خودداری کنید.

باید به یاد داشته باشید که با ارتباط با آن شخص، شما با او صمیمی‌تر نمی‌شوید، بلکه عشق شما عمیق‌تر می‌شود و این اصلاً خوب نیست. شما باید حد و حدود خود را بدانید وگرنه قلب شما عمیق‌تر از درون زخمی می‌شود.

جنبه بد

هر یک از ما عیب‌هایی داریم. و یکی از بهترین راه‌ها برای اینکه بیخیال کسی که دوستش دارید بشوید این است که دائماً روی جنبه بد او تمرکز کنید و معایب او را پیدا کنید. بنابراین، هر بار که با این پسر یا دختر ملاقات می‌کنید، جنبه بد آن‌ها را به یاد می‌آورید یا چیزهایی که آن‌ها می‌گویند که شما را آزار می‌دهد. اگر حتی بتوانید فهرستی از دلایلی که چرا باید این شخص را دوست نداشته باشید تهیه کنید و هرازگاهی به آن نگاه کنید، بسیار بهتر عمل خواهد کرد. شما باید نسبت به افرادی که به طور موقت با احساسات شما بازی می‌کنند محتاط باشید.

از صمیمیت فیزیکی خودداری کنید

how-to-attract-men
چگونه-توجه-مردی-را-به-خود-جلب-کنیم؟

شما ممکن است با هر بار در آغوش گرفتن یا دست آن شخص را گرفتن احساس کنید که روی ابرها هستید. اما لحظه‌ای که از او جدا شوید، مانند این است که از آسمان به زمین بخورید. حتی اگر این کار احمقانه به نظر برسد، از صمیمیت با آن شخص خودداری کنید. زمانی بود که کارهایی مثل دست یکدیگر را گرفتن و در آغوش گرفتن را با یک نفر دیگر انجام می‌دادم، و احساس حمایت اخلاقی می‌کردم، اما این نکته را درک نمی‌کردم که از درون من را ضعیف می‌کند و در نهایت خیلی درگیر آن شخص شده بودم.

روی شخص دیگری تمرکز کنید

گاهی اوقات، ساده‌ترین راه برای اینکه بیخیال کسی بشوید این است که روی شخص دیگری تمرکز کنید. اگر واقعاً برای شما سخت است که حواس خود را از کسی که عاشقش هستید پرت کنید، سعی کنید توجه خود را به شخص دیگری منحرف کنید. این می‌تواند بازگشت به یک رابطه یا کمی خوش و بش برای چند روز باشد. گاهی اوقات، لاس زدن با شخص دیگری ساده‌ترین و سرگرم‌کننده‌ترین راه برای جلوگیری از عاشق یک شخص خاص شدن است. ممکن است خیانت به نظر برسد، اما باید درک کنید که شما دارید با وسواس و درگیری ذهنی خود مقابله می‌کنید و عشق واقعی همان چیزی است که در آن آزادی وجود دارد که زندگی خود را بدون وسواس و درگیری ذهنی نسبت به یکدیگر بگذرانید.

از او فاصله بگیرید

این مورد می‌تواند دردناک باشد، به خصوص اگر با آن شخص کار می‌کنید یا مجبور به تعامل روزانه با وی هستید. اما هر چقدر هم که این کار سخت باشد، سعی کنید او را نادیده بگیرید یا از او فاصله بگیرید. من می‌توانم درد شما را درک کنم اگر در زندگی خود با چنین موقعیتی روبرو هستید، باید این نکته را در نظر داشته باشید که هر روز در زندگی خود از نظر عاطفی قوی‌تر می‌شوید.

توجه را نادیده بگیرید یا از آن اجتناب کنید

حتی اگر در یک رابطه پایدار با کسی هستید، توجه اغواگرانه از طرف کسی که دوستش دارید یا به او احترام می‌گذارید همیشه می‌تواند شما را از نظر احساسی ضعیف کند. بنابراین اگر برای یک رابطه جدی آماده نیستید یا می‌خواهید از عاشق آن شخص شدن جلوگیری کنید، در هر لحظه از توجه دوری کنید حتی اگر احساس خوبی به شما می‌دهد. اگر از آن دسته افرادی نیستید که از مردم دوری می‌کنند، ممکن است برای شما سخت باشد، اما برای مقابله با این موقعیت، ابتدا باید جلوی خود را بگیرید.

تفاوت را درک کنید

تفاوت بین کراش و دوست - موضوع صحبت‌ها بین دو شخص
تفاوت بین کراش و دوست – موضوع صحبت‌ها بین دو شخص

بین عاشق کسی شدن و اینکه آن شخص برای شما جذاب و جالب باشد تفاوت وجود دارد. اکثر مردم نمی‌توانند بین این دو تفاوت قائل شوند و از نظر عاطفی ضعیف می‌شوند. فقط به این دلیل که فکر می‌کنید یک پسر یا یک دختر جذاب، بامزه یا واقعا فوق‌العاده است، به این معنی نیست که عاشق آن‌ها هستید. این تفاوت و احساس را انسان باید درک کند وگرنه همیشه بین هر یک از طرفین سردرگمی وجود خواهد داشت.

شاید، شما فقط فرض کرده اید که آنچه احساس می کنید عشق است در حالی که می‌تواند فقط تحسین باشد. از این گذشته، هیچ ایرادی ندارد که فکر کنید یک شخص خاص فوق‌العاده است، و هیچ قانونی وجود ندارد که شما را مجبور کند عاشق همه کسانی شوید که فوق‌العاده به نظر می‌رسند. همانطور که می‌دانید، احساس شادی‌ای که هنگام ملاقات با آن شخص خاص تجربه می‌کنید، می‌تواند فقط تحسین وی باشد و نه لزوماً عشق. اگر به یکی از این موقعیت‌ها یا نکاتی که اشاره کردم برخورد کرده‌اید، می‌توانید برای تغییر آن تلاش کنید. می‌دانم که تغییر دادن‌ آن آسان نیست و سخت است، اما ارزشش را دارد.

مطالب مرتبط: عاشق شدن در نگاه اول؛ آیا به نظر شما چیزی به اسم عاشق شدن در نگاه اول وجود دارد؟

مطالب مرتبط: چگونه دوباره عشق را تجربه کرده و عاشق شویم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *