better-sex

10 نکته برای داشتن بهترین رابطه جنسی

مقدمه

وقتی می‌خواهیم بدانیم چه چیزی برای شریکمان در تخت‌خواب خوشایند است ممکن است به سراغ گوگل برویم. جستجوی “پوزیشن‌های جنسی شگفت انگیز” شاید ما را به پاسخ سوالمان نزدیک کند. بر اساس نظرات متخصصانی چون دکتر بی‌جافری (روانشناس از سوییس) و مری جو راپینی (روانپزشک از هیوستون)، تحریک پذیری و لذت بردن از رابطه جنسی به سه چیز بستگی دارد: ناگهانی بودن، زمان بندی و نحوه ارتباط برقرار کردن.
اما این‌ها دقیقا به چه معناست؟ خوشبختانه، راپینی نکاتی را در مورد آنچه که در اتاق خواب واقعاً کار می‌کند با ما به اشتراک گذاشته است(بسیاری از نکات آموزشی وی با استفاده از تحقیقات تأیید شده‌اند). دکتر جافری هم  برخی از راهنمایی‌های کتاب خود را در مورد مسائل مشترک جنسی برای ما توضیح داده است (کتاب 159 اشتباه زوج‌ها در تختخواب).

به آن‌ها بگویید چه چیزی شما را تحریک می‌کند

رابطه-جنسی-سکس

تحقیقات نشان می‌دهد که داشتن ارتباط بهتر کلید داشتن رابطه جنسی بهتر است. صحبت در رابطه با آنچه که دوست دارید و ندارید، صرف نظر از شناختتان از بدن یکدیگر، می‌تواند آموزنده باشد. اگر آن‌ها کاری را انجام می‌دهند که شما می‌پسندید، این را اعلام کنید. صرفا به حرکات یا صداهای مبهم اعتماد نکنید. اگر موضوعی است که به آن علاقه ندارید اظهارش کنید و یا آن‌ها را به مسیر جدیدی هدایت کنید. دلتان می‌خواهد موقعیت دیگری را امتحان کنید؟ یک مورد پیشنهاد دهید. اگر هدف ارگاسم همزمان است و نزدیک به اوج گرفتن هستید، ساکت نباشید.

به آن‌ها اعتماد به نفس بدهید

در مطالعه ای که در سال 2016 در ژورنال تحقیقات جنسی منتشر شد، محققان پاسخ 39000 زوج غیر همجنس را که بیش از سه سال ازدواج کرده و یا در زندگی مشترک بودند، تجزیه و تحلیل کردند. رضایت جنسی در بین زوجینی که در هنگام رابطه جنسی یکدیگر را تأیید می‌کنند و در مورد لحظات شرم آور در حین رابطه‌شان شوخی می‌کنند، بیشتر است. دکتر جافری خاطرنشان می‌کند که این رویکرد ساده کلید موفقیت در رابطه جنسی است. وی می‌گوید: “زندگی را خیلی جدی نگیرید. زوج‌های خوشبخت با هم می‌خندند.”

بگذارید همه چیز تا جای ممکن ناگهانی و خود به خود اتفاق بیفتد

رابطه-جنسی-سکس

حتی رابطه‌های جنسی عالی نیز با گذشت زمان احساس یکنواختی می‌کنند. متخصص لودرو رینزلر پیشنهاد می‌کند: “اگر با کسی در رختخواب هستید و حس چیز جدیدی را دارید که ممکن برای هر کدام از شما خوشایند باشد، انجامش بدهید. خواه این یک تحریک،  تغییر موقعیت و یا هر چیز دیگری باشد”.
دکتر جافری همچنین توصیه می‌کند زمان و مکان را عوض کنید تا از عادت کلیشه‌ای “رابطه جنسی هفته‌ای یکبار” جلوگیری کنید. مکان‌های جدید را برای انجام رابطه جنسی امتحان کنید. شاید روی مبل، در ماشین یا با استفاده از میزآشپزخانه. نظرتان در مورد ردیف عقب یک سالن سینما چیست؟ اما مراقب باشید، زیرا رابطه جنسی در مکان‌های عمومی غیرقانونی است. سعی کنید نقش‌های مختلف را بازی کنید. با هم دوش بگیرید. مبتکر باشید و لذت ببرید.
میل بلند مدت بر پایه تازگی و امتحان چیزهای بی‌سابقه بنا شده است. در غیر این صورت انرژی مرتبط به عشق شهوانی به طور طبیعی برای اکثر زوجین از بین می‌رود. امتحان کردن چیزهای جدید، کلید تداومِ روشن ماندن آتش است.

عشقبازی کردن را از چند روز زودتر شروع کنید

جافری خاطرنشان می‌کند که فضاسازی برای رابطه جنسی، به ویژه برای بانوان، امری ضروریست. پیش مقدمه باید مدت‌ها قبل از شروع رابطه جنسی آغاز شود. “من در اینجا در مورد عشقبازی ذهنی صحبت می‌کنم که روزها قبل اتفاق می‌افتد، نه آن چیزی که شما در هنگام اتفاق افتادن رابطه جنسی تجربه می‌کنید. مطمئن باشید که نسبت به شریک زندگی خود توجه کافی دارید. حرکات کوچک و اظهارنظرهای مثبت برای ایجاد روحیه مناسب قبل از رابطه جنسی بسیار مهم است.” وی همچنین پیشنهاد می‌کند که در طول روز از طریق پیام یا ایمیل با یکدیگر در ارتباط باشید.

با خودتان هم وقت بگذرانید

داشتن رابطه جنسی خوب مستلزم دانستن این است که در رختخواب چه چیزی را دوست دارید. تنها راه برای درک کامل توانایی لذت بردن شما، خودارضایی و کشف بدنتان است. خودارضایی نوعی سالم از خودکاوشگری است. باید برای همه افراد، حتی افرادی که در رابطه هستند، اتفاق بیفتد. مطالعات نشان می‌دهد که خودارضایی باعث نمی‌شود که کمتر به رابطه جنسی بپردازید، در واقع نتیجه عکس دارد.
سعی کنید حداقل دو روز در هفته را به لذت بردن از بدن خود اختصاص دهید. این باعث بهبود زندگی جنسی شما می‌شود. شریک زندگی شما ذهن خوان نیست. وقتی می‌دانید دقیقاً چگونه دوست دارید لمس شوید، بهتر می‌توانید خواسته‌های خود را به شریک زندگی خود منتقل کنید.

قبل از آمیزش به ارگاسم برسید

رابطه-جنسی-سکس

قبل از ورود به واژن، مهم است که کاملاً و به درستی تحریک شده باشید. هنگامی که تحریک می‌شوید واژن منبسط و خیس می‌شود. این به علت خون رسانی زیاد به بافت تناسلی است. این اتفاق کمک می‌کند تا مقاربت و نفوذ به جای دردناک و ناراحت کننده بودن، احساس خوبی به همراه داشته باشید. مطمئن باشید که توجه کافی به کلیتوریس داشته‌اید. در صورت امکان، قبل از آمیزش و دخول به ارگاسم برسید. بانوان بیشتر از طریق رابطه جنسی دهانی یا با یک اسباب بازی جنسی به ارگاسم می‌رسند. لذت خود را در اولویت قرار دهید.

دایره واژگانی خود را گسترش دهید

قدرت شوخی‌های جنسی و سر به سر هم گذاشتن در اتاق خواب معمولا دست کم گرفته می‌شود. هنگامی که می‌خواهید حستان را زنده  کنید این قابلیت می‌تواند یک تقویت کننده روحیه جدی باشد. با این حال، انجام این کار برای افرادی که عادت ندارند کار مشکلی است. راپینی می‌گوید: “آنچه باعث می‌‌شود بیماران و مراجعه کنندگان به من بیشتر از همه سود ببرند مراجعه به یک کتابفروشی و پیدا کردن یک کتاب اروتیک یا گشت و گذار در سایت‌های آنلاین است.”
وی پیشنهاد می‌کند که زوجین کتاب‌های مرتبط به روابط جنسی را با هم مطالعه کنند. خصوصاً اگر می‌خواهند روی دایره واژگانی جنسی خود کار کنند. خواندن متون می‌تواند بسیا تاثیرگذار باشد. به خصوص اگر زوجین کتابی را که واقعاً دوست دارند با هم پیدا کنند و بتوانند از اصطلاحات گوناگون آن استفاده کنند.

وسایل و اسباب بازی‌های جنسی را امتحان کنید

رابطه-جنسی-سکس

یکی از راه‌هایی که راپینی به زوج‌هایی که مدت طولانی است که با هم هستند پیشنهاد می‌کند، خرید محصولات و اسباب بازی‌های جنسی با هم است. این می‌تواند شامل لرزاننده‌ها برای ماساژ، انواع روغن‌ها، رنگ بدن یا هر چیز دیگری باشد. به گفته راپینی راه دیگر برای فضاسازی داشتن موسیقی متناسب به عنوان صدای پس زمینه است. او خاطر نشان کرد: “ماساژ را بخشی از برنامه روزمره خود قرار دهید و شروع به لمس كردن یكدیگر كنید. بسیاری از زوجین پس از انجام این عمل افزایش میل جنسی را در خود احساس می‌كنند.”

تمرکزتان بر کیفیت باشد نه کمیت

هیچ چیزی به عنوان “مقدار مناسب” در مورد رابطه جنسی وجود ندارد. این یک افسانه است. تا زمانی که هر دو نفر راضی باشند، کارتان عالی است. هیچ قانون طلایی‌ای در این مورد وجود ندارد. یک مطالعه اخیرا نشان داده است که رابطه جنسی بیشتر به معنای رابطه جنسی بهتر نیست. خوشبخت ترین زوج‌ها ممکن است فقط یک بار در هفته رابطه جنسی برقرار کنند.

با یکدیگر همدل باشید

رابطه-جنسی-سکس

معمولاً میزان اهمیت همدلی و درک متقابل از یکدیگر را در هنگام رابطه جنسی دست کم می‌گیریم. همدلی، اهمیت دادن و درک احساسات شخص دیگر درطول رابطه جنسیست. این نکته فوق العاده مهم است. وقتی احساس می‌کنید شریک زندگی شما واقعاً به لذت شما اهمیت می‌دهد ، بیشتر خواهان رابطه جنسی با او خواهید بود. ما اغلب با خودخواهی به سراغ رابطه جنسی می‌رویم و این واقعاً شرم آور است. باید نسبت به یکدیگر درک و محبت داشته باشیم. رابطه جنسی ممکن است گیج کننده، ناجور، عجیب و غریب و آتشین باشد. برای داشتن یک رابطه جنسی شگفت انگیز، جا را برای بیان تمامی احساساتتان باز کنید.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *