10 شغل غیر سنتی و نامعمول بر زنان

10 شغل غیر سنتی و غیر معمول بر زنان

در عصر مدرن تقریباً مفهوم زن و مرد به کل تغییر کرده و هر کدام می توانند هر شغلی که دوست داشته باشند را انجام دهند. در این مقاله ما قصد داریم که در مورد 10 شغل غیر سنتی و نامعمول که تا همین امروز فکر می کردیم که مختص آقایان است را با هم برسی کنیم و به شما بگوئیم که در عصر مدرن زنان نیز این امکان را دارند که در هر شغلی که دوست دارند مشغول باشند و آن را انجام دهند.

در حقیقت زنان می توانند انواع کارها را که شاید فکر می کنید توانایی انجام دادن آن را ندارند را انجام دهند. از آتش نشان بودن تا تهیه غذاهای عالی لذیذ به عنوان سرآشپز و …

شغل های نامعمول زنانه

طبق تعریف جدید مشاغل، یک شغل غیر سنتی برای زن شغلی است که حداکثر 25٪ از افرادی که در حال حاظر آن کار را انجام می دهند، زن باشند. وزارت کار ایالات متحده حدود 100 حرفه غیر سنتی که تا چند سال پیش فقط مختص آقایان بود ولی الان خانم ها هم این کارها را انجام می دهند را معرفی کرده است.

جنسیت یک شخص هرگز نباید نقشی اساسی در انتخاب شغل برای آنها داشته باشد. در این عصر هیچی شغلی وجود ندارد که یک زن یا مرد قادر به انجام آن نباشند. برای انجام یک کار فقط مهم است که مهارت انجام آن کار را داشته باشید. به همین خاطر است که تحصیلات و تجربه در انجام این کار نقش فوق العاده مهمی را ایفا می کند.

پس در ادامه با ما همراه باشید تا این 10 شغل نا متعارف که تا امروز فکر می کردیم که مردها قادر به انجام آن هستند را با هم برسی کنیم.

1. راننده کامیون

راننده کامیون، شغل غیر سنتی و نامعمول بر زنان

این روزها در ایالت متحده و در بسیاری از کشورهای مدرن دنیا، اکثر زنان به انجام این کار مشغول هستند و با دقت و وسواس بیشتری نسبت به مردان این کار انجام می دهند.

2. معماری

معماری، شغل غیر سنتی و نامعمول بر زنان

معماری و طراحی ساختمان های جالب هم که شاید تا همین چند وقت پیش همه فکر می کردند که یک شغل مردانه است، این روزها به عنوان یک شغل ایده آل برای بسیاری از خانم ها شده است. زن ها با قدرت تخیل و سلیقه خیلی خوبی که دارند، بهترین و زیباترین ساختمان ها را طراحی می کنند.

3. آرایشگری

ارایشگری، شغل غیر سنتی و نامعمول بر زنان

شاید باور نکنید، این روزها در بهترین و مدرن ترین آرایشگاه های دنیا، زنان جزو بهترین آرایشگران مخصوصا برای آقایان هستند. بهترین مدل مو و ریش هایی که تا کنون در ژورنال های آرایشی دیده اید، همه هنر دست خانم ها بوده است!

4. سرآشپز

سرآشپزی،شغل غیر سنتی و نامعمول بر زنان

تا همین چند سال پیش شاید همه بر این باور بودند که بهترین سرآشپزهای دنیا هم مرد هستند. ولی این باور این روزها تغییر پیدا کرده است. بی شک زنان و مادران بهترین و خوش سلیقه ترین سرآشپزهای دنیا هستند. این روزها در بهترین و معتبرترین هتل های دنیا، بهترین سرآشپزان زنان هستند!

5. جامعه روحانیت

مادر روحانی ، شغل غیر سنتی و نامعمول بر زنان

دین و مذهب در هر ادیانی قوانین خاص خودش را دارد. در مورد جامعه مسیحیت شاید همه فکر می کردند که یک زن نمی تواند کشیش باشد. ولی در قرن حاضر این ایده تغییر پیدا کرده و زن ها نیز می توانند یه عنوان یک کشیش مشغول به کار باشند!

6. مأمور ویژه / کارآگاه

مامور ویژه شغل غیر سنتی و نامعمول بر زنان

مطمئناً این کار، یکی از خطرناک ترین کارهای دنیا و صد البته یکی از با ارزش ترین کارهای دنیا است. شاید تا همین چند وقت پیش هم خیلی ها فکر می کردند که این کار هم مختص آقایان است که باید بگوئیم سخت در اشتباهید و زنان هم می توانند به عنوان کارگاه و یا مامور ویژه مشغول به کار باشند.

7. مهندس / تکنسین

مهندس زن، شغل غیر سنتی و نامعمول بر زنان

خیلی ها به غلط بر این باور بوده اند که زنان در ریاضیات ، فیزیک و سایر علوم پایه خیلی خوب نیستندو ولی این باور هم صد در صد باور غلطی است و این روزها زنان بهترین مهندسین و تکنسین های دنیا هستند.

8. آتش نشان

انش نشان زن، شغل غیر سنتی و نامعمول بر زنان

این حقیقت بر کسی پوشیده نیست که آتش نشانان هر روز جان انسان های زیادی را از مرگ نجات می دهند. این شغل احتمالاً از همه شغل هایی که تا به اینجا معرفی کردیم، ریسکی تر و خطرناک تر باشد و افرادی که این شغل را انتخاب می کنند، بی شک شجاع ترین افراد دنیا هستند. این روزها در بسیاری از کشورها، زنان زیادی کاندید انجام این کار هستند و آتش نشانان زن زیادی در دنیا در حال فعالیت هستند.

9. خلبان

خلبان زن، شغل غیر سنتی و نامعمول بر زنان

شغل خلبانی هم یکی دیگر از شغل هایی است که تا به امروز شاید خیلی ها تصور می کردند که مختص مردان است. ولی این روزها کم نیست تعداد زنانی که مشغول این کار هستد و خطوط پرواز مشغول کار هستند.

10. برنامه نویسی

برنامه نویسان زن، شغل غیر سنتی و نامعمول بر زنان

نوشتن کدها، ساخت برنامه ها و بازی ها، بیدار ماندن تا صبح با چشمان خون آلود و روزها نخوابیدن به دلیل مهلت کم تحویل پروژه و …. مثل قبل شغلی نیست که فقط مختص مردان باشد!

این روزها کم نیستند زنان برنانه نویسی که در این شغل فعالیت می کنند و با این کار برای خود کسب درآمد می کنند.

جمع بندی

امیدوارم مطالب این مقاله برای شما مفید بوده باشد و توانسته باشیم که به شما بگوییم که شغل زن و مرد ندارد و هر کسی در هر شغلی می تواند بهترین خود باشد.

زردنیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.