حیوانات نماد عشق

حیوانات نماد عشق

در این مطلب می خواهیم به معرفی 10 حیوان بپردازیم که بعنوان حیوانات نماد عشق شناخته می شوند. همچنین به شما خواهیم گفت که چگونه می توانید از این نمادها برای ابراز عشق به پارتنرتان استفاده کنید.

حیوانات نماد عشق که شایان ستایش هستند عبارتند از پنگوئن، قو، دلفین، اسب، کفشدوزک، کبوتر، گیبون، مرغ عشق، سگ آبی و سگ.

نمادگرایی راهی برای ابراز احساسات

افراد برای ابراز احساسات خود همیشه به دنبال راه های متنوع هستند. یکی از بهترین راه ها برای این کار نمادگرایی است. نمادهای مختلفی برای عشق وجود دارد. برخی فلزات مانند طلا نماد عشق هستند، برخی گل ها مانند رز قرمز نیز نماد عشق هستند و … . اما شاید به نماد عشق در حیوانات توجه کمی شده باشد.

در حالی که حیوانات زیادی هستند که با عشق و عاشقی نامشان گره خورده است. مثلا مرغ عشق را ببینید که حتی نامش از عشق می آید.

شناخت این حیوانات که سمبل عشق هستند به شما کمک می کند تا به اَشکالی خلاقانه بتوانید عشقتان را به طرف مقابلتان ابراز نمایید.

راه‌های مختلف استفاده از این نمادها برای ابراز عشق این است که برای مثال:

از آن برای نام مستعار گذاشتن برای پارتنرتان استفاده کنید و آن را در برخی جاها مثلا روی کیک، ذخیره مخاطب و گاهی اوقات در محیط خانه برای صدا زدن استفاده کنید.

همچنین می توانید زمانی که به دنبال خریدن اکسسوری یا طلا و … هستید از یک نمادها ایده بگیرید.

برای نقاشی، برای ایده گرفتن برای بیرون رفتن، برای تم ماهگرد و سالگرد و …، این نمادها کاربرد دارند.

در ادامه توضیحات بیشتری را درباره هر حیوان می آوریم.

پنگوئن‌ها

پنگوئن‌ها، این حیوانات دوست داشتنی داستان جالبی در عشق دارند. زمانی که پنگوئن نر برای خود یک جفت پیدا می کند به او یک سنگ ریزه هدیه می دهد. دقیقا مانند زمانی که مرد به زن در خواستگاری یک حلقه هدیه می دهد.

سپس اگر پنگوئن ماده این سنگ ریزه را از پنگوئن نر قبول کند آن ها برای خودشان یک لانه می سازند. این تعهد بین این جفت برقرار می شود و به این راحتی ها هم نمی شکند. از این رو این حیوانات نمادی محکم از عشق هستند.

همچنین فداکاری و اجتماع و در کنار هم بودن از خصایص کلی این حیوانات دوست داشتنی است.

اگر آکواریومی در شهرتان وجود دارد که از این پنگوئن ها نگهداری می کند، می توانید در یکی از قرارهایتان همراه با عشقتان به بازدید از آن ها بروید. یا حتی در کنار هم مستندی از پنگوئن ها را ببینید.

خرید دستبند با تم پنگوئن نیز برای هدیه به مناسب های مختلف برای پارتنرتان جالب به نظر می رسد.

قوها

قوها نیز همانطور که پیش از این اشاره کردیم نمادی از عشق و عاشقی هستند. این حیوانات زیبا تا آخر عمر با جفت خود می مانند.

جالب است درباره قوها بدانید که مراسم جفت گیری آنها شامل خم کردن سر است. سرهای خم‌شده آن‌ها، نماد جهانی یک عشق- یک قلب را تشکیل می دهد.

در اساطیر یونان، قو سمبل روح یک فرد است. و از آنجایی که روح و عشق همزاد یکدیگر هستند، این قوها تصویری عالی از لطف، عشق و وفاداری می‌باشند.

اگر در نزدیکی شما دریاچه ای هست که می تواند برای دیدن قوها به آنجا رفت، با یک تور یا یک قایق همراه با پارتنرتان به دیدن قوها بروید و در کنار این سمبل‌های عشق عکس بگیرید.

اگر در هدیه خود می خواهید این نماد را به کار ببرید، از دستبندها، سنجاق ها و گردنبندهایی که نماد قو هستند می توانید استفاده کنید.

دلفین‌ها

سومین حیوانی که به عنوان نماد عشق شناخته می شود و می خواهیم درباره آن صحبت کنیم، دلفین است.

در اساطیر یونان، دلفین ها با آفرودیت، الهه عشق مرتبط هستند.

دلفین‌ها فوق‌العاده باهوش هستند با اینکه این حیوان زیبا برای زندگی جفت نمی‌گیرند، اما شبکه‌های اجتماعی پیچیده‌ای ایجاد می‌کند. همچنین معمولاً نسبت به گونه‌های دیگر همدلی و همدردی نشان می‌دهند. این ویژگی ها آنها را به نماد شگفت انگیزی برای عشق و دوستی تبدیل می کند.

اگر در منطقه‌ای زندگی می کنید که در آن نزدیکی‌ها از دلفین نگهداری می شود می توانید به بازدید آن ها بروید. برخی مکان‌ها مانند پارک دلفین کیش به شما اجازه می دهند با تهیه بلیط گاهی اوقات به شنا و بازی با دلفین‌ها در استخر بپردازید که واقعا هیجان انگیز است. برای هدیه می توانید با خرید چنین بلیطی پارتنرتان را خوشحال کنید.

علاوه بر این، برای هدیه مرتبط با دلفین نیز از مجسمه دکوری گرفته تا جواهرات با نماد دلفین، همگی بسیار عالی هستند.

اسب‌‌ها

اسب‌ها را حتما در بسیاری از فیلم‌های عاشقانه دیده‌اید که در کنار دو عاشق آن‌ها هم دوتایی در حال تاختن هستند. علاوه بر فیلم‌ها و سریال‌ها، در سراسر ادبیات نیز ما اسب ها را بخشی از داستان های عاشقانه بزرگ می بینیم.

این حیوانات نجیب نیز سمبلی از عشق و عاشقی و همراهی هستند.

البته اسب مانند قو نیست که مادام العمر با یک اسب دیگر جفت شود و چنین خصلتی ندارد، اما آن‌ها حیواناتی اجتماعی هستند که بصورت گله‌ای سفر می کنند و مراقب یکدیگر هستند. از آنجایی که وفاداری با عشق پیوند خورده است، اسب‌ها شکل مناسبی از علاقه را ایجاد می‌کنند.

برای یکی از قرارهایتان، یک مزرعه آموزش اسب سواری پیدا کنید و زمانی را رزرو کنید تا با پارتنرتان به آنجا بروید و از اسب سواری لذت ببرید.

همچنین شما می توانید در یکی از پارک‌های معروف شهر یک کالسکه اسبی رزرو کنید و همراه با هم دور پارک دور بزنید.

تهیه بلیط برای تماشای مسابقه اسب دوانی نیز می تواند گزینه‌ای عالی برای شما باشد.

مجسمه یا نقاشی از اسب نیز هدیه‌های عالی و رایج هستند که برای دکوری در خانه نیز عالی می باشند.

کفشدوزک‌ها

کفشدوزک نشانه خوش شانسی است. به طور دقیق تر، اگر کفشدوزکی روی دست یک خانم بیفتد، می گویند او در یک سال ازدواج می کند. این باعث می شود این حیوان کوچولوی دوست داشتنی نماد دیگری از عشق باشد.

گردنبندهایی با پلاک به شکل کفشدوزک، هدیه‌هایی عالی و بامزه برای دخترها هستند. همچنین نقاشی و دکوری‌های با طرح کفشدوزک نیز عالی هستند.

کبوترها

کبوتر بازی و عشق بازی ترکیب‌های کنار هم هستند که از گذشته تاکنون استفاده شده‌اند.

این پرندگان زیبای سفید همیشه با صلح و عشق همراه بوده‌اند. حتی بسیاری از زوج‌ها در برخی فرهنگ‌ها در پایان جشن عروسی خود، کبوتر در هوا رها می‌کنند. حتی این کبوترها در برخی متون مذهبی مسیحی، یهودی، اسلامی و هندو نیز نماد وفاداری هستند. کبوتر نماد تعهد زوج هستند.

گیبون‌ها

گیبون‌ها حیواناتی ناشناخته در کشور ما هستند. آن‌ها همان میمون‌های دست دراز هستند که با جفتشان برای یک عمر جفت می شوند و در طول زندگی خود، جفت دیگری نمی گیرند.

گیبون ها شفقت و مراقبت زیادی نسبت به شریک زندگی خود نشان می دهند و نمادی از عشق هستند.

مرغ عشق

همانطور که از نام آنها پیداست، مرغ عشق طوطی های کوچک مهربانی هستند که هنگام جدا شدن واقعاً برای جفت خود عزاداری می کنند.

مرغ‌های عشق به خاطر آداب غذا خوردن که به بوسه ختم می‌شود، شهرت دارند. این پرندگان رنگارنگ نمادی از عشق ابدی هستند.

یکی از قدیمی‌ترین نمادهای احساس همین مرغ‌های عشق هستند.

سگ‌های آبی

سگ‌های آبی علاوه بر اینکه موجودات تک همسری هستند و با فقط در طول عمر خود یک جفت می گیرند، وظایف را هم با یکدیگر به اشتراک می گذارند. این باعث می شود که آن‌ها نمونه‌ای بارز از یک زوج عالی باشند.

سگ ها

سگ‌ها نیز نمادی از عشق هستند. این دوست‌های پشمالو، نمادی از عشق و فداکاری بی قید و شرط هستند. این حیوانات هم حیواناتی تک همسر هستند و نمادی از عشق می باشند.

بهترین هدیه با نماد سگ، هدیه دادن یک سگ خانگی زیبا به عشقتان است.

ابراز عشق با نمادها

گفتیم که این نمادهای حیوانی برای عشق می توانند ایده‌هایی در ذهن شما برای ابراز احساس به پارتنرتان ایجاد کنند. اما با این حال مهم تر این هدیه بازی‌ها و نمادسازی و قرار و این‌ها این است که در واقع عشق را از طبیعت و از همین حیوانات بیاموزید و به پارتنرتان ابراز کنید. همچون پنگوئن تا آخر عمر بر تعهد خود پابرجا بمانید، مانند سگ وفادار باشید و همچون یک اسم به فکر اطرافیان.

هدف از حیوانات نماد عشق در واقع همین آموختن است. این که ببینید در طبیعت چقدر این مسائل زیبا هستند و شما هم باید در زندگی شخصی خود آن را به کار بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *